Dívka, již jsi tu zanechal

Dívka, již jsi tu zanechal https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272584/mid_divka-jiz-jsi-tu-zanechal-WNh-272584.jpg 5 2482 659

Píše se rok 1916, když francouzský malíř Édouard Lefevre odchází bojovat na frontu. Jeho mladé manželce Sophii zůstává na památku její portrét, na svou dobu poněkud nezvyklý.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Girl You Left Behind , 2013

Paja85
23.11.2015 5 z 5

Dávám 5 hvěžd, za oblíbenou autorku, za dobrý námět, za knihu, která mě nenudila. Jak už padlo někde níže, do mého srdce se ale ani zdaleka nezapsala jako Než jsem Tě poznala, i když příběh to byl moc hezký.

Aniga
17.11.2015 5 z 5

Jojo Moyesová opět nezklamala... do knihy jsem se začetla hnedka na první stránce :).
Děj je neuvěřitelně poutavý, snad každého musí vzít za srdíčko.
Příběh o lásce, zradě, pochopení, naděje, důvěřivosti, ctižádosti,..
Velký obdiv patří především Sophii, hodně těžce se mi četla část, která vypovídá o odchodu z městečka St. Péronne.
Zavírám oči a představuji si ošuntělý rám a v něm "Dívku, již jsi tu zanechal" a ten její výraz, který na každého působí jinak.. jak by jen zapůsobil na mne?

ŠárkaMonika
12.11.2015 5 z 5

nádherné dílo, přečteno za jeden den a hned potom jsem začala znovu, tentokrát pomaleji a víc nad tím přemýšlím, Moyesové se musí nechat že mě tak do rozpaků žádný jiný spisovatel nedostal, ukázat že i Her Kommandant je člověk se srdcem a Sofie to v něm uvidí bylo nádherně odvážné, stejně tak kroky které následně podnikla kvůli manželovi, na druhé straně život Liv který se prolíná se Sofiiným, je až neuvěřitelné že lidi se vlastně nemění. Pro mě asi zůstane srdcovka Než jsem tě poznala ale Dívka již jsi tu zanechal je vážně skvělé čtení se strhujícím koncem:)

helenkan
08.11.2015 5 z 5

Páni,to mě zase dostalo.Nešlo vůbec přestat číst.Žene vás to stále dopředu a jste zvědavější a zvědavější,jak to bude dál.Úplně vás to pohltí a vnímáte jen příběh,který čtete.Je to nádherná knížka.Vůbec si nedokážu představit,co museli lidi za války prožít strachu,utrpení,bolesti a hladu.Co všechno museli vydržet.Války jsou všechny sviňský.Zase se povedlo autorce,že jsem probulela pěkný kus knížky. Stejně se ale těšim na další její dílo.

Nuttelka
08.11.2015 5 z 5

Zase něco úplně jiného a zase super, i když tedy Němce nesnáším ještě víc než předtím... Sophie i Liv jsem strašně moc fandila a jen jsem se bála, aby mi Jojo nepřipravila smutný konec a opět nezklamala! :-) A opět jsem brečela jak želva :-) Jsem strašně smutná z toho, jak se s lidmi zacházelo za války a ani si nedokážu představit, jak to bylo kruté a strašné :-( A teda Paul má u mě plný počet bodů!!! :-) Opět knihu moc moc doporučuji a těším se na další, která u nás od Jojo vyjde...

Dousabel
05.11.2015 5 z 5

Ach jo, to je prostě paráda, když někdo umí tak nádherně psát, jen kdybych uměla pomaleji číst, to by bylo něco!:) Krásný příběh, prolínání současnosti a událostí z první světové, moc se mi líbily obě dějové linky. A zase mě ta Jojo dohnala k slzám! :o)
Teď nezbývá nic jiného, než netrpělivě čekat na další díla, tak doufám, že se zase brzy dočkáme!

Šánka
04.11.2015 5 z 5

Jsou knihy, které se mi líbí, baví mě, dojmou .... a po nějakém čase už si nevzpomenu o čem byly, nějak zapadnou. Jojo Moyes se opět podařilo napsat knihu, která je nezapomenutelná. Silný, dojemný příběh dvou žen, dělící téměř sto let, je o hledání pravdy, lidské odvaze, obětech a ztrátách, o lásce. Nádherná kniha, která zůstává v hlavě i v srdci. Moc doporučuji.

Babouš
04.11.2015 5 z 5

Moyesová je mistryně ve vykreslování lidských vztahů. V Dívce, již jsi tu zanechal to je krásně vidět na tom, jak se proti Sophii za 1. sv. války i proti Liv otočí přátelé i příbuzní, když se odváží vyslovit vlastní názor a stát si za ním. Opět krásná kniha, Jojo Moyesová asi nikdy nezklame.

bookcase
02.11.2015 5 z 5

Nádherný, smutný, zároveň něžný příběh, od něhož se nejde odtrhnout. Jojo Moyes prostě umí

LéňaM
01.11.2015 5 z 5

Mášenka 2000 kniha v češtině už vyšla teď 20.10. 2015, vřele doporučuji. strhující silný příběh

LéňaM
01.11.2015 5 z 5

Tato kniha je opravdu silný příběh, začteš se a nemůžeš přestat, četla jsem dlouho do noci, ráno jsem vstala a četla, kniha se mnou cestovala po bytě. Opravdu silný příběh který vás nenechá v klidu a po dočtení jsem se zamyslela a vše přehrávala v hlavě znovu a znovu a opět jsem si uvědomila jak jsou dnešní lidé malicherní. VŠEM VŘELE DOPORUČUJI. škoda že nejde dát ještě víc hvězdiček

adelaska
29.10.2015 5 z 5

Jojo je prostě mistryně pera, každý příběh umí udělat výjimečný a něčím zvláštní. Snad u každé knihy od Jojo píšu, že mě uhranula nejvíc a zase bych se teď opakovala, ale nemá cenu to zmiňovat, protože autorka vždy překvapí a ať jsou knihy jakkoliv odlišné od sebe, jsou stejně, ale úplně stejně kouzelné.
V První části, kdy se příběh odehrává v roce 1916, se mi chtělo brečet už hned na začátku. V tu chvíli jsem tam byla. Bylo to naprosto nádherný. Druhá část byl poněkud šok, rok 2006, člověk chtěl vědět jak to bylo dál, ale už si musel počkat, protože se nám to najednou prolínalo. Tak moc jsem Sophie fandila. Trochu mě mrzí, že Liv mi ani tak k srdci nepřirostla. Pro mě tam byla navíc, i když byla taky velkou součástí příběhu. To ale na hodnocení nic nemění, Jako celek je to další naprosto neobyčejný a výjimečný příběh. Jojo se stala mojí Top autorkou a nevím, zda vydržím do doby, kdy vyjdou u nás její další knihy.
A nejkrásnější obaly vůbec!!!

janamaxik
28.10.2015 5 z 5

Co napsat..? Opět nezklamala, přečteno jedním dechem a zas to ve mě zanechalo něco víc.

Mášenka2000
07.10.2015

Můžu se zeptat, zda kniha už vyšla v českém vydání ? :)

Sarance
04.10.2015 5 z 5

Přečteno jedním dechem, jedna z nejlepších knih, co se mně v poslední době dostala do ruky. Zvlášť první část jsem přečetla na jede zátah, musím přiznat, že až do poslední chvíli jsem nevěděla jak kniha skončí. Dávám zaslouženě plný počet bodů.

Liana
25.09.2015 5 z 5

Tato kniha sa mi pacila omnoho viacej ako Pred tym ako som ta poznala. Chytila ma za srdce a nedalo sa mi od nej odtrhnut. Nemohla som ju prestat citat, az kym som sa nedozvedela cely pribeh. Vsetkym ju odporucam.

dubakm
15.06.2015 5 z 5

Další knižní lahůdka z pera mé oblíbené spisovatelky, další životní příběhy, které se propojí v místech a předmětech zcela neočekávaných. Příběhy lásky, nenávisti, odvahy, zrady a boje za to, co z vlastního pohledu považujeme za správne a ceny, kterou jsme ochotní za svou pravdu zaplatit. Ale je opravdu pravda tak jednoduchá a vede k ní pouze ta jedna-správna-cesta? Miluji šedou zónu:-) Víc už neprozradím. Ještě se zastavím u názvu knihy, kde se mi víc zamlouvá slovenský překlad. Ono zanechat a opustit jsou více-méně synonymá, ale po přečtení knihy tam osobně vidím jeden veliký rozdíl, kde se tyhle dvě slova ve významu rozcházejí. Každopádně knihu doporučuji.
Tak koukám, že český název předělali. Již to není Dívka, kterou jsi opustil, ale Dívka, již jsi tu zanechal. A je to tak správně :-)

Balenka
04.06.2015 4 z 5

Výborná kniha pre romantické duše :) Musím povedať, že všetky recenzie, ktoré som pred prečítaním knihy videla sú naozaj pravdivé. Zaujímavý, dojímavý a veľmi pútavý príbeh, úžasné spojenie minulosti a prítomnosti, všetko super, ALE.... Vo mne dlhšie dojmy a pocit, že sa k tej knihe musím opäť vrátiť zanechala kniha Posledný list od milenca od tejto autorky. Preto iba 4*..

kneslova
19.01.2015 5 z 5

Vynikající, opravdu je to kniha oprávněná být zařazená v edici Bestsellers. Další kniha od J.M. a zas skvělý zážitek. Příběh dvou žen ve dvou časových rovinách se propojuje, víc se nedá prozradit, je to pěkné, je to napínavé a byla jsem nadšená