Dívka, již jsi tu zanechal

Dívka, již jsi tu zanechal https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226510/bmid_divka-jiz-jsi-tu-zanechal-gL5-226510.jpg 5 2482 659

Píše se rok 1916, když francouzský malíř Édouard Lefevre odchází bojovat na frontu. Jeho mladé manželce Sophii zůstává na památku její portrét, na svou dobu poněkud nezvyklý. Poté co městečko, kde Sophie žije, padne do rukou Němcům, ocitají se jeho obyvatelé na samé hranici absolutní bídy a pro kousek chleba musejí často dát všanc i holý život. A tehdy Sophiin portrét upoutá pozornost nového Kommandanta. Německý důstojník je obrazem doslova posedlý a Sophie je odhodlaná riskovat cokoliv – rodinu, svou pověst i život –, jen aby mohla znovu spatřit svého muže... O bezmála sto let později dostane Liv Halstonová od svého muže darem působivý portrét mladé ženy, který koupil za pár šupů na ulici. Posléze se ovšem ukáže, že obraz má nesmírnou cenu, a rozhoří se boj o to, kdo je jeho skutečným vlastníkem. A Livino přesvědčení o správnosti věcí podstoupí náročnou zkoušku. Stejně jako Sophie je však pevně odhodlaná bojovat za to, co má na světě nejraději...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl You Left Behind , 2013

KydlochMoris
09.05.2016 5 z 5

To bylo tak strašně hezký! Dokonce mi ukápla slzička!

Lolila
09.05.2016 5 z 5

Nádherný príbeh. Keď začnete čítať, už vás nepustí. Zatiaľ je to len druhá kniha, ktorú som prečítala od tejto spisovateľky, ale určite si prečítam aj ďalšie knihy. Krásne....Odporúčam túto knihu.

JanaDor
08.05.2016 5 z 5

Příběh nemá žádné hluché místo. Stále se něco děje a přitom jsem byla v napětí, jak to vše dopadne. Závěr byl překvapivý a moc se mi líbil. Kdybych mohla, přečtu knihu na jeden zátah. A to se mi stává u málokterých knih. Vřele doporučuji všem, kdo mají rádi lásku, čtivost a opět lásku. Nezapomeňte, že je máj, takže aspoň jednu knihu na téma láska si musíte přečíst. A tato se hodí skvěle.

veronika9143
06.05.2016 5 z 5

Jojo Moyesová, opět nezklamala. Ona dokáže v každé knížce čtenáře dostat. Píše velmi procítěně s velikou hloubkou pro danou věc. Napsala jsem k ní recenzi, můžete se podívat http://cteme-s-laskou.blogspot.cz/2016/05/divka-jiz-jsi-tu-zanechal.html
Určitě jí vřele doporučuji a už se těším na další titul. :-D

Anitka.KM
05.05.2016 5 z 5

Moje druhá kniha od Jojo a opět úžasné čtení, nemůžu se od jejích knih odtrhnout, líbí se mi styl psaní i její moc vtáhnout do děje a nepustit. Krásný!

KláraJurdová
03.05.2016 5 z 5

úžasná autorka, úžasná kniha...naprosté pohlcení dějem, i když možná první část byla čtivější než druhá...ale celkově zážitek...ostatně jako u každé zatím přečtené knihy této autorky...

tynapos
03.05.2016 5 z 5

Kniha mě zaujala hned od první strany. Její stránky a děj jsen přímo "hltala" a nemohla se dočka až zjistím víc a víc. Za mě úžasná kniha

Ifuška
01.05.2016 5 z 5

Četla jsem od spisovatelky už pár knížek, ale tahle byla pro mě jednoznačně nejlepší.

leňďa62
01.05.2016 5 z 5

Super knížka, nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Musela jsem jí dočíst hned druhý den.

Káča Máča
29.04.2016 5 z 5

Jojo mě opět nezklamala. Vlastně už ani nedokážu s určitostí říct, která kniha se mi od ní líbila nejvíc... Nemám slov, každou volnou chvíli jsem hltala příběh Liv i Sophie a knížku jsem odkládala až když mi padaly oči...

radus
28.04.2016 5 z 5

Moc se mi do této knížky nechtělo, protože jsem od Moyesové četla Než jsem tě poznala a říkala jsem si, že tuhle knížku těžko předčí, ale bylo to naopak. Krásný romantický příběh, od kterého se nejde odtrhnout - prostě nádhera a za mě pět hvězdiček!

Urbana
25.04.2016 5 z 5

Za mně kniha "Dívka již jsi tu zanechal" úžasná, líbila se možná víc než kniha "Než jsem tě poznala" určitě stojí za přečtení, Moyesová nezklamala.

sabinaK
18.04.2016 5 z 5

Páni...nemám slov. Sevření pod hrudní kostí se střídá s rychlým bušením srdce, zběsilým otáčením stránek a odkládáním jiných povinností, jenom proto, že tahle knížka se prostě nedá jen tak odložit. Jedním slovem - nádhera!

terinka.tp
17.04.2016 5 z 5

Jojo je prostě úžasná spisovatelka, Dívka, již si tu zanechal, je další kniha od ní, kterou jsem přečetla jedním dechem a přirostla mi k srdci. Neskutečně obdivuji hlavní hrdinky, Sophii, která byla nesmírně statečná a odvážná a do poslední chvíle neztrácela naději a samozřejmě Liv, která se dala do boje a nevzdala to.
Nejvíce si mě ale získal ten milující medvěd Édouard, kterému musela propadnout snad každá z nás, když dal Sophii vzkaz se slovy ,,Nevěděl jsem, co je opravdové štěstí, dokud jsem nepotkal tebe."

i.love.books@
16.04.2016 5 z 5

Miluji knihy, ale tato dokonalá kniha mi po druhá stránce přirostla k srdci jako málokterá. Když pročítám komentáře mám slzy v očích, jelikož si celý úžasný příběh přehrávám v hlavě (vlastně v srdci) znovu. Vidím pohublou Sophii s tmavými kruhy pod očima, ztrápenou Hélène, Mimi, Auréliena, Jeana a Édith s očima bez záblesku štěstí a mám sto chutí vstoupit do příběhu a dát Mimi a Édith ty nejkrásnější panenky pod sluncem a hromadu jídla, Jeanovi a Aurélienovi, kus kuřete, Sophii Édouarda, Hélène jejího milovaného manžela a další hromadu jídla pro celou rodinu a Liliane dát zpět její život a její milovanou Édith....

mandukacek
15.04.2016 5 z 5

Jedním slovem: Nádherné!!!!!!

vsvobo
15.04.2016 4 z 5

Do Jojo jsem se prostě zamilovala. Krásný příběh. Líbí se mi její styl psaní a zápletky. Pokaždé z jiného prostředí a pokaždé skvěle zpracované. Sophie je hrdinka a jen tak na její příběh nezapomenu.

DariDerek
15.04.2016 5 z 5

Hned při prvních stránkách mi bylo jasné, že tato kniha ve mě zanechá nějakou stopu. Opět příběh, který neodložím, dokud jej nedočtu a také jsem tak udělala. Jsem okouzlena a pokud vás zajímá víc, tak v záložkách mám recenzi. :)

LahoferRose
12.04.2016 5 z 5

Moje první od Jojo Moyes a hned po pár stránkách jsem byla pohlcena. Čekala jsem jenom romantiku, ale tohle mi vyrazilo dech. Je tam láska (žádné velké výlevy a zbytečné slzy vlastně pro nic), krutá pravda války (všude se píše a natáčí převážně o 2.světové, a proto pro mne bylo dost šokující, že stejné chování Němců vůči civilistům v zabraných zemích bylo již v té první - mezery mám v plánu po přečtení doplnit), klevety, které dokážou zničit život (pečiva bych se také vzdala), beznaděj i naděje, oběti, několikeré dojetí. Přítomnost mě tolik nebavila, popravdě, osud Liv se mnou ani maličko nehnul, zato Sophie je pro mne silná literární postava, na kterou se nezapomíná.

MonikaV
09.04.2016 4 z 5

Tak právě jsem dočetla a opravdu jsem to zhltla. Když skončila první část příběhu a začínal ten z budoucnosti, byla jsem naštvaná, že mi přerušuje nit, ale vše se nakonec krásně propojilo. A happy end.... Co více si přát? Ještě teď se usmívám, jak to všechno pěkně dopadlo.