Dívka, již jsi tu zanechal

Dívka, již jsi tu zanechal https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226510/bmid_divka-jiz-jsi-tu-zanechal-gL5-226510.jpg 5 2483 659

Píše se rok 1916, když francouzský malíř Édouard Lefevre odchází bojovat na frontu. Jeho mladé manželce Sophii zůstává na památku její portrét, na svou dobu poněkud nezvyklý. Poté co městečko, kde Sophie žije, padne do rukou Němcům, ocitají se jeho obyvatelé na samé hranici absolutní bídy a pro kousek chleba musejí často dát všanc i holý život. A tehdy Sophiin portrét upoutá pozornost nového Kommandanta. Německý důstojník je obrazem doslova posedlý a Sophie je odhodlaná riskovat cokoliv – rodinu, svou pověst i život –, jen aby mohla znovu spatřit svého muže... O bezmála sto let později dostane Liv Halstonová od svého muže darem působivý portrét mladé ženy, který koupil za pár šupů na ulici. Posléze se ovšem ukáže, že obraz má nesmírnou cenu, a rozhoří se boj o to, kdo je jeho skutečným vlastníkem. A Livino přesvědčení o správnosti věcí podstoupí náročnou zkoušku. Stejně jako Sophie je však pevně odhodlaná bojovat za to, co má na světě nejraději...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl You Left Behind , 2013

machrus
09.04.2016 5 z 5

Já zbožňuji psané slovo...opět Jojo ukázala, že ona to prostě se slovy umí. A i když by se na první pohled zdálo,že použila rozdělení knihy opět na dva příběhy jeden z minulosti a druhý z budoucnosti stejně jako tomu bylo už u knihy Poslední dopis od tvé lásky, tak prvni 2 strany jsem si říkala aha tak tohle bude asi horší než předešlé knihy od teto autorky, ale hned následně člověka příběh tak pohltil, že i přes kruté a osudové zvraty v obou příbězích byla kniha prostě Krásná... Musím přiznat, že v ten závěr prvního příběhu už jsem ani nedoufala a přesto že se celý soud tak různě vlekl a protahoval autorka si s tim poradila tak že ja jsem se ani chvíli nenudila. Oba příběhy měla propracované až do úplného závěru i tím, že vlastně dala čtenářovi na výběr otevřeného konce.
Láska a příběh Sophie a Edouarda mě pohltil...
,,Nevěděl jsem, co je opravdové štěstí, dokud jsem nepotkal tebe."

mysacka
08.04.2016 4 z 5

Mě se příběh líbil moc, nečekala jsem, že mě tolik zaujmě příběh z války.. trochu ostrouhaný mi přišel ten z dnešní doby co se týká Paula a Liv.. ale pravda je ta, že v knize nejde ani ne tolik o ně, jak o vztah Liv k obrazu.. nevím... Každopádně autorčin styl psaní se mi líbí, kniha byla trochu slabší než jiné, ale nezklamala :-)

zuzana2599
07.04.2016 5 z 5

Autorka je skvělá vypravěčka. Krásný příběh, kde se prolíná doba dávno minulá a současnost, spojený prostřednictvím obrazu. Přiznávám, že osud Sophie jsem prožívala silněji, pro historii mám slabost, Sophiin příběh byl silný, dojemný, nádherný... Kniha zůstane ozdobou mé knihovny!

Makaa
01.04.2016 5 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek a neskutečně mě překvapila... Velmi působivý je začátek knihy z první světové války... Líbí se mi prolínání obou pasáží - z války a ze současnosti... Neuvěřitelně silný, krásný - a zároveň smutný příběh.
Určitě si od autorky přečtu ještě něco.

MarketB
01.04.2016 5 z 5

Láska, osud, naděje, bolest, boj, statečnost..Od začátku do konce cítíte přítomnost těchto slov. Silný příběh, který vás donutí přemýšlet o životě- nad jeho radostmi i strastmi. Velké odhodlání a láska- byla přítomna v minulosti, bude přítomna i nadále. Nezapomínejme na tuhle lidskou část v nás.

Jana77
31.03.2016 5 z 5

Nádherný příběh hrdé a statečné Sophie z první světové války, který zasahuje do přítomnosti. Opět krásná knížka, která mi v myšlenkách ještě chvíli zůstane.

dee7
29.03.2016 4 z 5

Když jsem knihu začala číst, moc se mi líbila. Ovšem, v té chvíli, kdy autorka "opustila" Francii a zasadila příběh do dnešní doby, mé nadšení značně opadlo. Nemohla jsem se začíst, často jsem se musela vracet k některým pasážím, závěry obou příběhů mě připadaly jako takové těžko uvěřitelné a sklouzlo to do stylu červené knihovny, škoda..

alfinha2321
29.03.2016 4 z 5

Další z knih od Jojo Moyesové, co se mi dostala pod ruku, a další, kterou jsme zhltla jako malinu. Sice mám pořád na vrcholu žebříčku Než jsem tě poznala, ale i ty ostatní se mi líbily.
U Dívky se mi hrozně líbila pasáž z války - tedy líbit se není úplně vhodný výraz, hrůzy války se nemohou líbit, ale hodně mě zaujal příběh a popis událostí. Jen jsem celou dobu měla v mysli vsugerovaný pocit, že se jedná o druhou světovou válku, i když to není pravda. Moderní část příběhu už mě tolik neoslovila a bohužel jsem došla v jednom okamžiku do fáze, kdy mi hlavní hrdinka přišla neskutečně hloupá - a to u hlavních hrdinů nesnáším, pak mám problém se s nimi ztotožnit. Nakonec si to trochu poopravila, ale i tak mi na jazyku trochu té hořké pachuti zůstalo a nemohu dát pět hvězdiček.

michaela3913
28.03.2016

Tak nějak se mi nešlo začíst za mně moc zmatené :-(

sabca
27.03.2016 5 z 5

Knížka se mi četla moc pěkně. Ať to byla minulost, první světová válka nebo současnost a netrpělivě jsem čekala jak to dopadne. Ke konci jsem uronila i nějakou tu slzu. Doporučuji

blažounka
24.03.2016 5 z 5

Dobrá čtivá knha. Mám ráda toulky minulostí.

Licie84
24.03.2016

Nevím proč ja se do knihy nemohla začíst. Sto stran a pořád čekám co se stane.. Tak uvidím snad bude nějaký zvrat... :o(

Janinka1412
23.03.2016 5 z 5

uf,nádherná knížka

Aknel26
20.03.2016 4 z 5

Knížku jsem přečetla za dva dny, celý příběh byl čtivě napsaný, poutavý, téma navracení uměleckých děl bylo zajímavé, od půlky už nešlo se odtrhnout. Víc se mi líbila linie ze současnosti.

Petra17
19.03.2016 5 z 5

Tak tohle byl neuvěřitelně silný smutný ale zároveň i krásný příběh, tedy dva příběhy dvou žen, které mi ještě dlouho zůstanou v srdci a mysli :)

ppetaa27
17.03.2016 5 z 5

Nadhera :) krasny pribeh, ktery me vazne uchvatil. Doporucuju :) proste musim dat 5 hvezdicek

teli9845
14.03.2016 4 z 5

Kniha nabídla vše co jsem od ní očekávala. Škoda jen, že jsem ji četla hned po sérii knih od Kate Mortonové, která je v rodinných, lehce historických ságách moje top jednička.
Ale nejsem zklamaná. Hlavní postavy mi už teď moc chybí a mrzí mě, že jsem je nemohla poznat ještě lépe.

Dixinka
13.03.2016 5 z 5

Napětí do poslední stránky. Krásný příběh a zajímavá zápletka. Čte se jedním dechem.

Elisbooks
10.03.2016 5 z 5

Výborná kniha, která mě úplně vtáhla do děje. Vžila jsem se do dob války, jak lidem bylo a co vše přožívali... Trochu mě mrzel přechod do druhé části, ale to rychle pominulo. Moc se mi líbí autorčin styl, píše velice poutavě a vše je propracované a zapadá do sebe. Všem mohu jen doporučit! :))

Charlesska
07.03.2016 3 z 5

Každá další knížka Jojo Moyes mi připadá o něco "červenější" než ta před ní, tuto bych už hodnotila jako klasickou červenou knihovnu, zklamala mě.