Dívka, již jsi tu zanechal

Dívka, již jsi tu zanechal https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226510/bmid_divka-jiz-jsi-tu-zanechal-gL5-226510.jpg 5 2483 659

Píše se rok 1916, když francouzský malíř Édouard Lefevre odchází bojovat na frontu. Jeho mladé manželce Sophii zůstává na památku její portrét, na svou dobu poněkud nezvyklý. Poté co městečko, kde Sophie žije, padne do rukou Němcům, ocitají se jeho obyvatelé na samé hranici absolutní bídy a pro kousek chleba musejí často dát všanc i holý život. A tehdy Sophiin portrét upoutá pozornost nového Kommandanta. Německý důstojník je obrazem doslova posedlý a Sophie je odhodlaná riskovat cokoliv – rodinu, svou pověst i život –, jen aby mohla znovu spatřit svého muže... O bezmála sto let později dostane Liv Halstonová od svého muže darem působivý portrét mladé ženy, který koupil za pár šupů na ulici. Posléze se ovšem ukáže, že obraz má nesmírnou cenu, a rozhoří se boj o to, kdo je jeho skutečným vlastníkem. A Livino přesvědčení o správnosti věcí podstoupí náročnou zkoušku. Stejně jako Sophie je však pevně odhodlaná bojovat za to, co má na světě nejraději...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl You Left Behind , 2013

Anička.pa
19.06.2016 5 z 5

Zatim jsem přečetla vše knihy od Jojo a musím říct, že mě opět nezklamala! Pro mě druhá nejlepší po Než jsem Tě poznala. Dva děje, které byli opravdu skvěle propojené a hlavní hrdinky také úžasné. Oboum jsem moc fandila. Slzy jak jinak nechyběli. Mohu jen doporučit! :-)

LucinQa77
18.06.2016 5 z 5

Nádherná kniha s velmi silným příběhem dvou žen. Líbilo se mi jak se děj prolínal. Kniha mě velice zaujala už od prvních stránek. Jojo Moyes píše skvěle a všechny její knihy jsou krásné, tato u mě vítezí.

bigfoot15
16.06.2016 5 z 5

Od této autorky jsem kromě této knihy četla také Než jsem tě poznala a Poslední dopis od tvé lásky. Troufám si říct, že toto dílo bylo nejvydařenější a nejlépe zpracované. Příběh Sophie mě přímo uchvátil a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Část knihy, která se věnovala Liv už mi nepřipadala tak zajímavá, ale i přesto jsem knihu zhltla jako nic. Bylo to krásné odpočinkové čtení :) a knihu bych doporučila všem, kteří hledají "oddechovku".
Na ty, kteří už knihu četli se obracím s prosbou - nevíte někdo náhodou o knize, která by vyprávěla o 1. SV podobným stylem, jako tato? (tím myslím, aby to nebylo podáváno tak drsně). Kdyžtak mi prosím napište do zpráv, budu ráda za jakýkoli tip :)

iška
11.06.2016 5 z 5

Kdykoliv jsem si musela udělat přetávku, těšila jsem se, až si budu moci knihu opět otevřít. Velmi poutavě napsané, zajímavá zápletka a ožehavá otázka. Ukazuje jak je nebezpečné nechat se zmanipulovat (třeba médii) a posuzovat věc z jediného úhlu.

janča06
07.06.2016 5 z 5

Krásný čtení.

Lokina
05.06.2016 5 z 5

Děj nezklamal ani postavy. I slza ukápla :-)

leny.wood
04.06.2016 5 z 5

Jojo Moyes je prostě vynikající, zatím mne žádný její společenský román nezklamal - to se nedá popsat, to si prostě musíte přečíst!

janesy
03.06.2016 4 z 5

Jojo Moyes je prostě skvělá autorka. Proplétání současného děje s obdobím 1. světové války bylo zajímavé, často však až moc podrobné (historický úsek)-alespoň pro mne. Občas mne iritovaly myšlenkové pochody obou hlavních ženských postav, ale v celku jsem byla s knihou velice spokojená a určitě doporučuji k přečtení.

miky103
27.05.2016 4 z 5

Velmi povedené. Moje druhá kniha od této autorky a ani tady paní Moyesová nezklamala.
Moc se mi líbilo proplétání obou časových rovin a oběma hlavním hrdinkám jsem velmi fandila, i když občas jsem si říkala, že by obě potřebovaly trochu proplesknout :D
Jsem ráda, že jsem se tentokrát dočkala šťastného konce, i když uznávám, že není moc realistický.
Příjemná sonda do pro mě zajímavého období první světové války a také naprosto neznámého prostředí trhu s uměleckými předměty.

jane4352
26.05.2016 4 z 5

Moc pěkná a čtivá knížka, ta historická část mě bavila opravdu hodně, současnost už o něco méně a konec mi přišel skoro až pohádkový, proto nedávám plný počet hvězdiček, ale jsem ráda, že jsem si knihu vybrala, rozhodně stojí za přečtení.

Skawin
25.05.2016 5 z 5

Další z knih, která se čte sama a další z knih, u které opravdu neusínám. Nelze než doporučit!

Audreyh
24.05.2016 5 z 5

Nádherná knížka! Příjemné čtení, dojemný příběh. Hodnotím tuto knihu jako TOP ve srovnání s ostatními autorčinými knihami a můžu vřele doporučit.

amanda99
23.05.2016 5 z 5

Knížka si opravdu zaslouží zlaté ocenění,slzy nechyběli,nedala se odložit dokud jsem nedočetla.

7barevduhy
22.05.2016 5 z 5

Dvě různá časová pásma, dvě
zoufalé ženy a jeden obraz. Oba příběhy jsou o silných ženách, které bojují za to, co milují. Moje první kniha od Moyes, která mě zcela pohltila a zavázala k tomu číst další. Moje první celoanglická kniha, kterou jsem dočetla až do konce a která mě motivovala číst další knihy v angličtině. Jazyková stránka (anglické) knihy byla ohromně pohlcující, věřím, že i český překlad odpovídá autorčině dovednostem práce s jazykem. Poměrně dlouho Vás autorka dostává do příběhu (cca 100 stran), než se něco stane, ale dovede si Vás pro její postavy tak získat, že pak s postavami jejich zápolení s osudem silně prožíváte a nemůžete přestat číst.

Aneta6
17.05.2016 5 z 5

První část knihy mě bavila daleko více, než ta druhá, kdy jsem ze začátku byla trochu zmatena. Kniha Než jsem tě poznala mě bavila více, i tak ale moc pěkná kniha.

Aichah
17.05.2016 5 z 5

Opět skvělá knížka. První část se četla skvěle. Pak přišla druhá. Liv. Jaká Liv? Co je mi do nějaké Liv, řekněte mi raději co se stalo se Sofií.Teď hned! :) Moc pěkný příběh, se sympatickými postavami.Sofii i Liv člověk nemohl nefandit. Zakjímavé jakou historii může jeden takový obraz mít.

Dandy1
15.05.2016 5 z 5

Jojo Moyes mě opět nezklamala. Líbí se mi, že její knihy jsou vždy z jiného prostředí a její postavy mají reálný psychologický základ.

Lena79
14.05.2016 5 z 5

Příběh dost poutavý, nijak mě nevadilo prolínání se časové linie. Jen jsem se nemohla zbavit dojmu, že se Sophiin příběh odehrává ve II. světové válce a ne v té první. Musím doplnit mezery :-)Knihu určitě doporučuji.

lendulaz
11.05.2016 5 z 5

Neuvěřitelně silný příběh, čte se skoro samo a odejít od knížky je téměř nemožné... Nadšení na 100%

zdehan
10.05.2016 5 z 5

Nádherná kniha čtivá zajímavá četla se jedním dechem prostě spisovatelka umí.