Dítě, které v noci našlo slunce

Dítě, které v noci našlo slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303648/bmid_dite-ktere-v-noci-naslo-slunce-1dj-303648.jpg 4 594 188

Raühnval, bohaté knížectví ve východních Alpách. Mladý Marcus tam vede privilegovaný život jako syn zdejšího lenního pána. Až do dne, kdy dojde ke strašlivému krveprolití, při kterém je vyvražděna celá jeho rodina i všichni ostatní obyvatelé hradu. Marcus přežije díky pomoci Eloisy, dcery porodní báby, a prostí vesničané ho přijmou mezi sebe. Vláda krutého nového knížete však způsobí, že v Marcusově nitru brzy začne zrát odvážný plán – chce bojovat za svobodný a spravedlivý život nejen pro sebe, ale i pro všechny ostatní nevolníky v knížectví. Při naplňování tohoto záměru se neustále střetává s nejtemnějšími stránkami lidské existence. Navíc hrozí, že přijde o to nejcennější, co má...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Il Sole Di Notte , 2015

Szilvia1
13.04.2021 5 z 5

Zatím nejlepší knížka od tohto autora.Bylo někdy dost drsné čtení,ale byla jsem zvědavá,jak se Marcus vzchopí moci,do kterého se narodil.A byl to zároven i pěkný příběh lásky v drsné době.Ještě mi zbývá jedna knížka od tohto autora,ale doufám,že se i tá bude pěkná.

Mi--LADA
30.03.2021 3 z 5

Napínavá dobrodružná jízda středověkým světem, kde převládá fantazie nad fakty. Zabavit Fulvio umí nadmíru, jeho poměrně objemné knížky se těžko odkládají a já musela číst, číst, dozvědět se, jak to bude pokračovat s Marcusem dál a jak to všechno skončí. Taková drsná oddechovka s koncem, který si u podobných knih čtenář žádá.

Hanka941
18.03.2021 4 z 5

První knížka od autora. Zavedla mě do nelehké doby 14.15.století. Napínavé čtení o víře, touze po svobodě, lásce a odhodlání. Místy drsné, ale to prostě k této době patří.
Knížka se mi líbila a nakonec jsem těch 600 stran přečetla jedním dechem.

Elapheg
17.03.2021 5 z 5

Autor nás zavádí do doby 14 - 15. století, kde panoval ještě krutý středověk. V knížectví Raühnval dojde k vyvraždění knížecí rodiny Marcuse ze Saxie. Jediný, kdo přežije, je Marcus ze Saxie druhý, následník. Díky statečnosti dívky Eloisy a její mámy Agnete chlapec přežije. Knížectví Raühnval však opanuje jiný kníže, který je velmi krutý ke svým podaným, prostě tyran. Marcus druhý vyrůstá pod nadvládou krutého knížete ve vesnici a dorůstá v muže, který se chce postavit tyranii. Některé scény jsou opravdu krvavé, ale je to nádherný příběh o chudých lidech, kteří doufají ve svých snech v lepší osud, že se někdo konečně postaví na jejich stranu za jejich práva. Je to kniha, která vás chytne za srdce. Je to dokonalý historický obraz, jak se v té době žilo, je to román o lásce, ale také o krutosti života ve středověku, kde nechybí čest, ale ani podlost, zdrada, krutost lenních pánů, román o smrti, ale i lidské nenávisti a především o lidské podlosti. Knihu jsem četl s neutuchajícím zájmem. S touto knihou se hned octnete v krutém středověku a budete doufat, že utiskovaným lidem se dostane po dlouhém bezpráví, také opravdové spravedlnosti. Knihu mohu jen doporučit. Tato kniha dokonce předčila i Dívku, která se dotkla nebe, která je také krásná. Jednoznačně dávám pět hvězd.

prochajda
19.01.2021 5 z 5

Nádherný čtenářský zážitek, dojemný příběh. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a vždy jsem se těšila až budu moct zase číst.
"Jsi co jsi, a nikdy nebudeš tím, kým nejsi nebo kým nechceš být."

kopeceli
14.01.2021 3 z 5

Nevím, mě prostě připomíná Dianu Gabaldon. Konec je ukrutně sladký, ale kdyby to po všech těch hrůzách ještě špatně dopadlo,nikdo by si od stejného autora už nic nepřečetl, takže se to dalo čekat. Já si tedy ráda odpočinu zase u jiné knihy.

Jabkovžupanu
07.01.2021 5 z 5

Skvělá, velmi čtivě psaná kniha. Některé autentické scény na mě byly trochu moc, kdyby šlo o film, zakrývám si oči. Ale to k tomu asi patří. Velmi doporučuji přečíst.

knihomolka74
27.12.2020 5 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře. Vcelku jednoduchý, ale při tom napínavý a skvěle napsaný, příběh o moci, utrpení, ale i o lásce a touze o svobodě, zasazený do temného středověku. Chtěla jsem, aby vše dobře dopadlo a konec mě nezklamal.
I já doporučuji přečíst.

Kniholenka9
08.12.2020 4 z 5

Moje první kniha od autora, která se mi velice dobře četla. Drsný středověk, Jan Hus, dobrodružství a láska, prostě moc hezká historická kniha.

Mandlevest
06.12.2020 5 z 5

V pravdě pohádkový příběh, který skvěle zapadl do adventních dní. Autor má mimořádný vypravěčsky talent a jeho hrdiny si opravdu zamilujete. A budete jim fandit, bát se o ně a hlavně jim přát, aby to svoje slunce našli a svítilo jim nejen v noci, ale i ve dne. Miluji příběhy tohoto italského brilantniho vypravěče a obdivuji čistotu v podstatě jednoduchého příběhu, ktera je nastaveným zrcadlem krutosti, kterou život v době středověku přinášel. Nemohla jsem prostě v této době zvolit lépe. K adventu pohádky, byť pro dospělé, přece patří.

otesánek
04.12.2020 5 z 5

projížděla jsem si komentáře a ve spoustě je kritizován konec. Nu... knihu jsem dočetla před týdnem. Ten konec byl pro mne úplně přesně takový jaký jsem si přála aby byl. Četla jsem se zatajeným dechem a všude kde to šlo. Je pravda, že některé pasáže jsou zdlouhavé, ale asi se to tam prostě patří. Nemám pocit, že bych se u knihy nudila nebo se musela nějak víc kousnout abych vytrvala ve čtení. Řadím mezi oblíbené a ráda si jí nekdy znovu přečtu

alegria2
13.11.2020 4 z 5

(SPOILER) Mám moc ráda styl autorova psaní. Člověk prostě musí fandit hlavním postavám a příběh se pěkně čte a příjemně ubíhá. Co mě ale zklamalo, byl ten extrémně přeslazený závěr. Nic proti happy endům, ale co je moc, to je moc.

renca5386
31.10.2020 5 z 5

Úžasný příběh, který se moc hezky četl. Určitě vyhledám další knihy autora. Doporučuji přečíst.

Evaho73
22.10.2020 4 z 5

Skvelý vyprávačský štýl v súlade s bohatou fantáziou autora a trochou historických skutočností hlavne ohľadom významného stredovekého českého teológa, kazateľa alebo náboženského reformátora Jána Husa, mi opäť priniesli úžasný čitateľský zážitok.
Možno bol príbeh a celá zápletka jednoduchšia a predvídateľná, ale atmosféra drsného stredoveku s vtejšími spôsobmi bola opísaná veľmi dôsledne a tento štýl oddýchovej literatúry považujem za viac ako vyhovujúci.
Napriek tomu dávam o bod menej za miestami trochu stagnujúci dej.

cerna7151
24.08.2020 3 z 5

Dala bych 3,5 hvězdy... Jsem z knihy trochu na rozpacích. Dobře se mi četla, ale špatně se mi k ní vracelo. Neměla jsem takovou nutkavou potřebu číst dál. Děj byl poutavý, i když některé pasáže zbytečně zdlouhavé. Každopádně milé čtení, nelituji.

niknikita
17.08.2020 5 z 5

Za mne je to kniha pro oddechové letní čtení i přes velký počet stran, protože Luca Di Fuvio to s textem umí. Děj sleduje napínavou cestu malého Marcuse až k dospělosti a k tomu neschází ani středověká romantika - ta podle mne nebyla vůbec špatná.
Užila jsem si zajímavý historický příběh a dávám plné hodnocení. Těším se na Dívku, která se dotkla nebe.

Endy17
27.07.2020 3 z 5

Hodně přeslazená telenovela.
Autor je výborný vypravěč a příběh se tak čte skoro sám, ale červená knihovna nikdy nebyla můj šálek kávy.

Erummeldë
11.07.2020 5 z 5

Autor nezklamal. Knížka se četla sama, některé popisky byly velmi obsáhlé, dalo by se říct, že možná i zbytečně, ale k povaze příběhu to sedělo. Jako obvykle se autor nebál detailnějších popisů i "drastičtějších" scén, ale také nešetřil romantikou. Vše krásně promyšlené, příběh se logicky rozvíjel a vše se vysvětlovalo právě ve správný čas. Určitě se ke knížce za nějaký čas zase ráda vrátím.

PavlineCZka
04.06.2020 4 z 5

Ac me jina kniha od autorky tolik nenadchla, vrhla jsem se na dalsi. Nejedna se sice o nejake mistrovske dilo, nicmene kniha se velmi prijemne cte, ma spad, dojemny pribeh. Vestecke schopnosti blaznivky Emoke jsou az trochu moc trapne genialni a zaver dost predikovatelny, ale i tak me to bavilo...

pydla
29.05.2020 4 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce. Pod tímto dlouhým názvem se skrývá celkem jednoduchý příběh, který by se dal připodobnit Jánošíkovi nebo třeba Gričské čarodějnici. Pán chtivý moci vyvraždí celý hrad lenního pána a zachrání se jen malý syn, který celé to vraždění vidí na vlastní oči. Ukryje ho jedna velmi chudá rodina, kde ho skrývají ve sklepě domu a chovají se k němu jako k onuci. Malý Marcus však všechny útrapy zdolá a vyroste z něj silný muž, který touží jen po odplatě a svobodě. Čtivě napsaný příběh, ale místy až naivní. Hrdina přežije a dostane se snad ze všeho, co na něj kdo připravil. Škoda jen toho konce, ten byl už docela kách.

středověk Německo Jan Hus, 1370-1415 Kostnice svoboda zbojníci nevolnictví

Luca Di Fulvio
italská, 1957 - 2023
2016  88%Dítě, které v noci našlo slunce
2015  87%Chlapec, který rozdával sny
2014  81%Dívka, která se dotkla nebe
2019  88%Sen, který se naplnil
2021  83%Všechny touhy vedou do Říma

Kniha Dítě, které v noci našlo slunce je v