Víš, že tě potřebuju?

Víš, že tě potřebuju? https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359631/bmid_vis-ze-te-potrebuju-nE4-359631.png 4 736 145

DIMILY série

Eden svého nevlastního bratra neviděla už skoro rok. Přestože svůj utajovaný vztah kvůli rodině ukončili, nemůže na Tylera stále zapomenout. Je sice šťastná se svým novým přítelem, jenže když od Tylera dostane zprávu, aby s ním strávila léto v New Yorku, je štěstím bez sebe. A tak spolu prožívají horké dny ve městě, které nikdy nespí, a staré touhy bublají pod povrchem. Jak dopadne jejich setkání? Odolají pokušení, nebo dají citům volný průběh?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Did I Mention I Need You? , 2015

sabina1996
02.04.2018 3 z 5

Tento díl byl pro mě určitě slabší, než ten první. Děj byl sice v pohodě, ale chybělo mi v knize napětí.

PetraBery
18.03.2018 3 z 5

Druhý díl série nás přesune do New Yorku, kde hlavní hrdinka Eden prožívá 6 týdnů ve společnosti svého nevlastního bratra Tylera. Skvěle popsané zážitky z tohoto města se prolínají s tápáním a rozhodováním Eden. Oba hrdinové se od prvního dílu trochu změnili, na druhou stranu mi některé myšlenkové pochody Eden přišly neodpovídající jejímu věku. Ale jinak čtivá oddechovka pro mládež a já si ráda přečtu i poslední díl. I tentokrát 3,5 *.

Peťule159
12.03.2018 4 z 5

Byl to opět úchvatný příběh..plný očekávání a radosti....Ale....její chování někdy bylo až dětinské a někdy mě značně rozčilovala. Ježe konec byl plný očekávání a tak se těším na další díl :)

Ruxandra
11.03.2018 3 z 5

Autorka vystavěla příběh na pseudoproblému vztahu mezi nevlastními sourozenci, což mě už od prvního dílu hrozně vytáčí. To lpění hlavních hrdinů na tom, že je na jejich vztahu něco nenormálního, špatného, je skutečně únavné. Jsou snad pokrevně příbuzní? Ne, jsou to dva cizí lidé.
Eden byla, stejně jako v předchozím díle, nesnesitelně otravná. Za dva roky mohla její postava alespoň malinko psychicky vyspět, vždyť jí má být již osmnáct, bohužel se tak nestalo (připisuji nevyspělosti samotné autorky v době psaní těchto knih, pokud je skutečně pravda, že vše napsala již ve čtrnácti letech). O proti tomu u Taylera je alespoň vidět nějaký posun. V podstatě musím říct, že mě dvojka spíše zklamala, čekala jsem že se příběh trochu posune, změní se zápletka, ale spíše kroužíme na tom samém místě jako v jedničce. Snad třetí díl reputaci této sérii napraví, ačkoli čím dál více vnímám to, že jsem na tento žánr již stará :D

Summer7
06.03.2018 2 z 5

Kniha se mi moc líbila, je to takové jednoduché čtení pro mladší ročníky spíše, ale příjemná oddechovka.
Děj plyne poměrně rychle. Jde vidět, že oba už jsou dospělejší, minimálně u Tylera je vidět větší posun, Eden se občas chová jako malá holka..
Konec je překvapivý, potom všem, co se během léta stalo jsem to nečekala..Na druhou stranu se happy end taky asi moc očekávat nedal.

tinka99
05.03.2018 5 z 5

Knížka se mi ohromně líbila, od doby co jsem četla první díl, jsem se toho druhého nemohla dočkat, stejně tak se teď nemůžu dočkat toho posledního... Zkoušela jsem 3. díl najít někde v pdf v angličtině, ale marně...takže zase půl roku čekání....
Ale.... Teď k ději...ze začátku jsem měla ohromnou radost, pak mi události nemilosrdně rozdrtily srdce, pak ho postupně zase složily, a pak, na konci zase rozcupovaly na kousíčky... Přesto se mi knížka líbila a patří k mým oblíbeným.... Ale, ruku na srdce, po jejím přečtení mám chuť některým postavám nakopat zadek....
Každopádně doufám, že třetí díl už konečně bude mít ten správný romantický happyend.... Protože jinak budu mít chuť nakopat zadek i samotné autorce....
P.S.: Pokud někdo víte, kde se dá sehnat (pokud možno zadarmo) elektronická verze třetího dílu (v angličtině, samozřejmě) této série, budu vám vděčná, pokud mi dáte vědět.... Nevím jestli dokážu půl roku čekat na to, jak to dopadne.....

any333
02.03.2018 5 z 5

Tenhle díl mě oslovil ještě víc než první. Jednak jsem už věděla, o co půjde a taky jsem s podivením poznala, že s každou stránkou se víc a víc sžívám s hlavními hrdiny a prožívám jejich příběh bez cynických poznámek, které jsem zatím zaznamenala při každé mnou čtené romanci. Řekla bych, že to je pokrok. No, i když, v jistých scénách s Tiffany jsem si prostě to chytání za hlavu nemohla odpustit, to však má dle mě kořeny v mé averzi k této postavě. Je to prostě mrcha k pohledání a já bych jí na Edenině místě asi něco udělala.
A sice, Eden si to taky trochu pokazila. Chápu, je to tam stále ospravedlňované, ale já prostě nechápu, proč se ten, koho si nevybrala, musel trápit takovým zjištěním. Proč mu to neřekli dřív? A tohle není chyba autorky, ale já tomu prostě odmítám rozumět.
Taky nám přibylo pár nových postav. Snakea jsem si oblíbila pro jeho vtipy - kamarádka, co mi knihu půjčila, tvrdí, že máme podobný styl humoru - a Emily jsem věřila, že je nevinná. Akorát se tam moc nevysvětlil ten den po večírku, když se objevili u sebe. A nebo jsem to přehlédla?
Snad jediný konec mi přijde trochu uměle navozený. Připadá mi, že autorka to u jedné rodiny zlehčila tímhle způsobem a u druhé to vyhrotila do nebeských výšin. Ano, možná je ten konec důležitý, aby se jejich vztah utužil, ale stejně to nemusela jistá osoba řešit tak, jak to řešila. Nezbývá mi než doufat, že autorka třetí díl dovede do toho správného romantického cíle.

NatsukiChan
02.03.2018 4 z 5

Kniha skvělá,o konci ani nemluvím. Těším se na další díl a plně doufám že dopadne líp než poslední dva..

veveronka
25.02.2018 5 z 5

výborné jako vždy

Shanib
20.02.2018 4 z 5

Půlka knihy na mě působí jako průvodce New Yorkem a popravdě, některé popisové pasáže jsem přeskakovala. Jak už tu bylo řečeno, oba hrdinové trochu dospěli a změnili se, hlavně Tyler. Konce mi bylo líto, ale zase na druhou stranu - kolikrát Eden zlomila Tylerovi srdce? Teď se strany obrátily. Nicméně pevně věřím na šťastný konec a těším se na další díl.

ciniminisek
15.02.2018 3 z 5

Kdo by očekával přehršel sexu, drog a rock´n´rollu, toho asi zklamu. Je znát, že hlavní hrdinové pomalu dospívají a s nimi i sama autorka, která sama poznala, že lehkomyslná zábava není vše, co k dospívání patří.

Titul s možná až přehnaným názvem Víš, že tě potřebuju? doporučuji pro mladší čtenáře, kteří si chtějí užít chladné večery po boku přátel, které v náznacích pozná i ve svém okolí.

MarKy95
12.02.2018 4 z 5

Nemohla jsem se na pokračování dočkat, ale docela mě to zklamalo. Je mi líto Deana. Eden na jedné stránce chtěla jeho, a na druhé zase jeho a furt dokola... Ale ten konec mě ani nepřekvapil, celkem jsem to čekala.... Ale nemůžu se dočkat, jak to dopadne ...

Elizska
03.02.2018

Jsem touhle trilogií posedlá..
Musím říct..ten konec mě dostal a zasáhl...jak to Tyler mohl udělat? Nechat jí na všechno samotnou? Každopádně, kdybych mohla, dostane hvězdiček deset. Jedna z nejlepších Y.A. knížek, co jsem četla. Celé to prostředí New Yorku a celkový ruch, reakce Deana, Tiffani léčky, Sneakovo vtipy a samozřejmě vzájemné podlehnutí citů Tylera a Eden knížce dodává ten wow efekt. Už se třesu na poslední díl, a doufám, že nedopadne špatně jako tyhle první dva. *-*

Dasenkaa27
02.02.2018

Kniha je skvělá. Moc se mi libila a tak nějak sem cekala,ze tentokrát to zabali Tyler i kdyz sem do poslední chvili doufala, ze ne a čekat do leta je neuvěřitelně dlouhe.

TerezaMondeková
02.02.2018 3 z 5

To si snad děláte srandu?! Takový konec jsem opravdu nečekala! Po tom, co se stalo to končí takhle! Po tom všem čím si prošli on udělá tohle! Nečekala jsem to! Už aby vyšel další díl, abych věděla, jak to všechno dopadne! Dobrá kniha. Jediný, co mi trochu vadí je asi ten konec, ale je to jasný, když má být další díl. Musím říct, že hlavní hrdina na mě působil docela dospěle a rozumně, ale hlavní hrdinka mi přišla jako neskutečná žárlivka. A navíc nejsem fanoušek nevěr, takže to taky ubralo na bodech. Bylo mi hodně líto Deana. Nezasloužil si to.

Abnička
31.01.2018 5 z 5

Kniha strašně moc poutavě napsaná. Opravdu rychle přečtená, co se týče obsahu i velmi pestrá.
Jen mne hrozně moc kniha zklamala příběhem. Je mi moc líto Deana, čekala jsem, že to s ním takto dopadne..
Eden mi pila krev snad ještě víc, než v prvním díle. Tyler? Ten snad ještě víc a o Tiffany ani nemluvě.
Má to nečekaný závěr - tedy pro mě. A čekat do srpna.??
Tak to bude těžké
A na to, že autorka psala knihu mezi svým 14-15 rokem.. Celkem mazec

helena19
30.01.2018 5 z 5

To je hrozný, potřebuju další díl! Tahle série mě asi zabije. Museli ke všemu najít tolik odvahy a knížka skončí takhle? Jako jasně, knížka byla super, hezky se četla, ale jsem naštvaná, že nemám pokračování a pěknou chvíli ani mít nebudu. :( :D Zároveň se ale nemůžu dočkat, jak to všechno skončí. :)

Jen1215
29.01.2018 5 z 5

Jo a posledni dil cekejte urcite az v lete, druhy mel vyjit taky uz vloni v zime..

Jen1215
29.01.2018 5 z 5

Po precteni prvniho dilu jsem neodolala a dalsi dva cetla v anglictine. Treti dil..no mate se na co tesit. Ale nebudu predbihat. Protoze uz jsem vedela o co tam pujde, rada jse si knihu precetla v materskem jazyce a vsimala si detailu co mi unikly. Deana mi bylo lito, v podstate celou dobu jsem moc nerozumnela tomu, ze s nim Eden chodi i kdyz tvrdi, ze si bala priznat co citi k Taylerovi. Emily je mi sympaticka, ze zacatku bych taky neverila, ze s Taylerem nespi. Zaver..smutny, ted se tase bude cekat. Presne tento druh literatury mam rada. Odpocinkova, prijemna, navykova.

mmmisulka.r
29.01.2018 5 z 5

Ovšem, tento díl naprosto mění situaci! Jsem v tom až po uši. První díl mi přišel dost rozhýřený, povrchní i naivní, tady je znát rozmezí dvou let a tedy i stáří hlavních hrdinů. Eden mi občas znovu pila krev, ale už ne tolik jako v prvním díle. Sex, drogy a alkohol - i toho se zde autorka dost vyvarovala a tím pádem už to nepůsobí jako novodobé Beverly Hills, protože přesně tak jsem nazvala první díl.
Tentokrát se většina příběhu odehrává v NY, což je příjemná změna a dává to příběhu silné vedlejší kouzlo. Už asi chápu, proč je tato série považována za fenomenální. Za mě je rozhodně velmi dobrá! Ať už je duben!
Není to nijak duchaplné a ani vážné čtení, každopádně to mladší čtenáře bude určitě bavit. I starší, kteří mají rádi tento styl románků, které jsou už od začátku předurčeny k záhubě...

New York láska vyrovnání se s minulostí přátelé nevlastní sourozenci

Estelle Maskame
skotská, 1997
2017  75%Víš, že tě miluju?
2018  78%Víš, že tě potřebuju?
2018  81%Víš, že mi chybíš?
2019  81%Vím, že tě chci
2022  73%Někdo jako ty

Kniha Víš, že tě potřebuju? je v

Přečtených1 164x