Víš, že tě potřebuju?

Víš, že tě potřebuju? https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359631/bmid_vis-ze-te-potrebuju-nE4-359631.png 4 736 145

DIMILY série

Eden svého nevlastního bratra neviděla už skoro rok. Přestože svůj utajovaný vztah kvůli rodině ukončili, nemůže na Tylera stále zapomenout. Je sice šťastná se svým novým přítelem, jenže když od Tylera dostane zprávu, aby s ním strávila léto v New Yorku, je štěstím bez sebe. A tak spolu prožívají horké dny ve městě, které nikdy nespí, a staré touhy bublají pod povrchem. Jak dopadne jejich setkání? Odolají pokušení, nebo dají citům volný průběh?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Did I Mention I Need You? , 2015

bookwoman
16.12.2018 4 z 5

Po tom, co jsem přečetla první díl, jsem se rozhodla přečíst i tento druhý a nelituju! Opět úžasná knížka a už se těším na to, až si přečtu i třetí díl. Co mě ale hodně překvapilo byl konec, který by asi nikdo po tom všem nečekal. V tomto díle mi bylo strašně líto Deana, který se vždycky choval k Eden pěkně, ale i přesto skončil takhle. Tylera jsem si oblíbila, ale jak už jsem zmiňovala, hodně mě zarazil ten konec, no doufám, že v dalším díle to Tyler nějak napraví! Jako další jsem úplně nesnášela Tiffany, která mi přišla vždycky strašně nesympatická, a nechápu, že se s ní Rachael bavila. Celkem jsem si ale oblíbila Emily, která mi přišla vždycky hodná a v pohodě. Tato knížka měla poutavý děj, a ještě navíc se rychle četla, takže super! No abych to shrnula, už se těším na třetí díl a doufám, že bude taky tak skvělý, jako tyto dva.

snowpinkee
14.12.2018 3 z 5

Druhý díl byl maličko slabší než první, ale to tak bývá. Každopádně pořád čtivé a před autorkou klobouk dolu.

LiLinka
13.12.2018 3 z 5

Druhý díl jsem četla zhruba po půl roce od prvního a bála jsem se, že si už nebudu vybavovat minulý děj a kniha mě tím pádem nebude tolik bavit. Opak byl pravdou, vše se vám připomene velmi rychle a děj má opravdu spád. Je to kniha pro mladší, což já nejsem a stejně jsem si u ní dokázala hezky odpočinout a líbila se mi. Rozhodně musím dočíst cekou trilogii, jsem sama zvědavá, kdy se k poslednímu dílu dostanu.

Maruš.D
28.11.2018 4 z 5

Musím souhlasit, že to byl nejslabší díl z celé trilogie, ale i tak jsem ráda, že jsem si to přečetla. Eden byla opravdu na pěst, chovala se jako puberťačka. Zase chápu tu situaci, kdy se snažíte jít dál, ale něco vás táhne zpět k jiné osobě. Takový je život. Není fér a není růžový. Tyler mi tolik nevadil, ale v posledním díle už byl miláček na 100%! Za mě se na to musíte podívat jako na celek. Potom z toho vznikne velmi emotivní, romantická a docela dobrodružná trilogie.

Evule114
07.11.2018 3 z 5

Moc se omlouvám všem nadšenkyním, ale oproti prvnímu dílu mě druhý naprosto zklamal. Dva měsíce jsem se přemáhala, abych jí dočetla, protože nerada vracím něco nedočteného, ale tohle mě naprosto odrovnalo. Rozhodovala jsem se jestli dát dvě, nebo tři hvězdičky. Tři si to opravdu nezaslouží a dvě jsou zas málo. Z Eden se s prominutím stala opravdu žárlivá saň, která podvádí a nepřišlo mi, že by Tyler nějak dospěl během roku díky tomu konci a co předvedla Tiffani? To jako fakt? Paní spisovatelka asi neměla co jiného nabídnout, než tuhle trapárnu. Chápu, že se tohle může líbit mladým čtenářkám, mít o pár let méně, tak nejsem asi tak kritická. Větší polovina se mi četla opravdu těžce, pak to bylo lepší a ten konec to opět zkazil. Ale vážně mi přijde, že autorka žije v jiném světě, přece se tak dva dospělí lidé nechovají, pochopím to ještě v 16, ale tohle opravdu nee.. Ze zvědavosti si přečtu nespíš i třetí díl. Tak snad se to zlepší.

evik7522
09.10.2018

Tady autorku udělala z hlavní hrdinky trošku telátko, ale ustála jsem to a knihu dočetla. Ze všech tří knih vidím tenhle jako nejslabší, neříkám, že nepovedený, ale ....

Anet_410
05.10.2018 3 z 5

Tak v tomhle díle mě Eden neskutečně štvala od začátku do konce. Stala se z ní pěkná žárlivka a na svůj věk se chovala strašně nedospěle. Na druhou stranu u Tylera proběhla výrazná změna a v tomhle díle jsem si ho ještě víc oblíbila. Taky se mi moc líbili Snake a Emily. Neskutečně nesnáším Tiffani, a to co předvedla v tomhle díle bylo dost nereálné a to jak se k tomu Eden postavila snad ještě víc. Děj mi připadal dost natažený a tenhle díl se mi líbil z celé série nejmíň.

__Vev__
02.10.2018 5 z 5

Dnes dočteno. Znovu skvělé. Asi se mi ale víc líbila jednička. Nevím ještě, musím o tom pěkně popřemýšlet, ale opět doporučuju.
Fajn, sice Eden se na začátku proměnila v žárlivou bestii, z Tylera se stal kliďas a někdy mi chyběl nějaký jeho výbuch, kterých bylo v jedničce víc než dost. Taky mě občas štvalo to, kolikrát si ten Tyler rukama zajel do vlasů a tahal za ně. Divím se, že po tom všem ještě nějaké vlasy měl.
Dean, ten mě štval, a to už od jedničky. Snake se mi ale líbil, hlavně v momentě kdy byla bitka a on se na ni díval a jedl brambůrky :D opravdu TOP :D
Vyhrožování Tiffany a jak se k tomu Eden postavila se mi nelíbilo, myslím, že to šlo udělat jinak, líp a zas toho Tylera nezraňovat a nehrát komedii a na další den doletět a chtít to vrátit zpět. Někdy to postrádalo logiku. Ale i tak mi to nevadilo, knížka se mi četla fakt dobře, opět tomu nechyběl ten humor, který se mi líbil. Na třetí díl jsem doslova nažhavená.

katerina5604
23.09.2018 5 z 5

Přečteno za pár hodin. No a.. Kniha nebyla špatná, ale ne první díl to prostě nemá. :) Ale i tak, zůstávám stejně nadšená a těším se na třetí díl. Od téhle série jsem tedy moc nečekala, ale mile mě překvapila. Kdo má rád "trošku" romantiky, tak neváhejte a dejte se do čtení. :-)

ves.lucie
22.09.2018 4 z 5

Ani nevím, jak tohle hodnocení začít ... myslím, že autorka opravdu krásně přiblížila New York :-) Eden a její žárlivost v tomto díle byla dost utažená za vlasy, při čtení mi připadala, jako nějaká patnáctka. Tyler byl naopak milejší v tomto díle víc a víc ... bylo mi líto svým způsobem Deana, čekala jsem, že se to provalí, ale že to bude zase trapností, kterou způsobí Tiffany .. co dodat .. opravdu dívčí román :-)

Kdo mě vytáčel do vrtule nejvíce byl Edenin otec. Uvidíme, jak to bude probíhat v třetím díle :-)

sd1992
19.09.2018 5 z 5

Mnohem lepší, než první díl.. :-) Tiffani totálně nesnáším. Od samého začátku. Už jen když jsem viděla v prvním dílu to jméno, tak jsem si říkala, že to bude určitě děsná mrcha.. :-D nevím proč.. :-D Každopádně tato série je pro mě fakt příjemná oddychovka.. a Tylera miluju.. :D Vrhnu se na poslední díl a doufám, že Ella kopne Davea do háje.. :-/

Terr_y
18.09.2018 2 z 5

No nevím. Po dočteni druhého dílu jsem si musela nechat pořádně uležet v hlavě jak tento díl ohodnotím. Musím říct že jsem se do čtení trochu nutila a nevěděla jsem zda vůbec dočtu. Eden mě oproti prvnímu dílu strašně rozčilovala. Její zbytečně přehnaná žárlivost..ty její scény. To že vyčitala Tylerovi ze se nějakým způsobem rozptyloval, ale přitom ona udělala to samé když začla chodit s Deanem. Potřebovala se zozptylit aby nemyslela na Tylera. A nakonec mi bylo Deana hodně líto protože se k nemu nezachovala vůbec hezky a to mě naštvalo. Závěr knihy mě samozřejmě navnadil na 3. Díl tak uvidíme co mi přinese a jak to cele dopadne. 2,5* za druhy díl...bohužel.

Magdyla.8
18.09.2018 3 z 5

Druhý díl příběhu je o poznání lepší než první. Nechybí tu mnoho zvratů a konečně nějaký posun vpřed, co se týče rozvíjení hlavních hrdinů a překonávání vlastního strachu. Autorka si konec mohla ale směle odpustit. Je to jen nahánění dalšího příběhu do třetí knihy..

an91
05.09.2018 4 z 5

Druhý díl byl o něco málo lepší než první ale až ke konci..hodnotila bych ho tak 3,5*..od začátku až asi do tříčtvrtin knihy jsem myslela že se půjdu oběsit a nebo to opravdu nedočtu. Edenina žárlivost a chování opravdu nebraly konce, až jsem si říkala, jak to autorka mohla napsat. Ale je to jen můj individuální názor. Ke konci už to bylo lepší a celkem se to dalo číst, tak jsem zvědavá na poslední díl této trilogie :-)

laura
28.08.2018 3 z 5

I tenhle díl se mi líbil, i když možná o maličko méně než první, ale pořád víc než třetí...Obehraná scéna bývalé přítelkyně, zrada, láska, vášeň, to už tu bylo, ale je pravda, že autorka to umí podat tak, že vás to prostě baví... Konec mi přišel zvláštní vzhledem k tomu, jak se to celé vyvíjelo, možná byl jen dveřmi k otevření dalšího dílu...

Kiwicatko
22.08.2018 5 z 5

Tady mi vadila nejvic ta jeji zarlivost. Ocividne i Tyler zarlil, ale tak nejak "inteligentneji". Rozhodne se nechoval jak petilete decko, kteremu vadi, ze ten druhej jde koupit limetky. Za tu scenu sem mela chut zavrit knizku a vyhodit z okna s tim, ze v tomhle fakt pokracovat nebudu :-)
Ale nastesti sem ji docetla, abych se vzapeti mohla nas.at na nej :-)

salča
21.08.2018 4 z 5

Druhý díl se mi líbil víc.
Krásně je zde popsaný New York a kniha je velmi čtivá.
Byla jsem zvědavá,kam se po dvou letech hrdinové posunou a jak vyspějí.Tyler si v tomto díle získal moje sympatie.I přes jeho prchlivou povahu na něm bylo znát určité vyspění.Jediné,co mi vadilo,že se pořád dokola a dlouho řešil ten sourozenecký vztah,ve kterém ani o nic nešlo,jelikož zde nebylo žádné biologické pouto.
U konce jsem čekala nějaký zvrat,ale tento tedy rozhodně ne.

Efeméra
19.08.2018 2 z 5

Tak tohle bylo velké zklamání. Upřímně si nejsem moc jistá, jestli měla kniha vůbec nějakou zápletku. Děj se neustále točil okolo jednoho a toho samého dokola. Čekala jsem jiskření a spoustu situací plných napětí, pokušení a trpkého sebeovládání. Toho v knížce však bohužel moc není. Autorka z celé situace ani zdaleka nevymačkala to, co mohla. Vůbec nejhorší na celé knize je ale především její hlavní hrdinka. V prvním díle, kdy jí bylo šestnáct, jsem dokázala ještě trochu pochopit, že se chovala dětinsky, ale u Víš, že tě potřebuju? mi zůstával jen rozum stát. Přestože Eden ve dvojce zdůrazňuje, že vyspěla, ve skutečnosti je ještě horší než v prvním díle. A to je co říct.

Během čtení jsem si uvědomila, že Eden vlastně vůbec není dobrý člověk. Už od začátku jí muselo být jasné, že její srdce rozhodně nepatří jejímu příteli Deanovi. Přesto se s ním nerozešla. Zároveň stíhala velice přehnaně žárlit na každou dívku, která se vůbec mihla kolem jejího nevlastního bratra, a ještě se cítit v právu. Zatímco jsem četla, nevěděla jsem, jestli mám chuť ji praštit nebo se za ni chci cítit trapně nebo jen zírat s otevřenou pusou. Když nakonec začala svého přítele opakovaně podvádět, cítila jsem nad ní jen opovržení. I tady čtenář najde intriky Tylerovy bývalé Tiffani, tentokrát jsou však tak umělé, že si člověk musí klepat na čelo. Všechno se dalo vyřešit jednoduše, i když vám hlavní hrdinka tvrdí, že ne. Víš, že tě potřebuju? jednoduše nebylo čtení pro mě, a tak knize dávám s přivřenýma očima 2 hvězdičky.

barca8336
19.08.2018

Nebudu hodnotit, protože jsem bohužel nedočetla a už se ani nechystám dočíst. První díl byl ještě dobrý, ale ten druhý už mě nebavil. Za mě, ne.

maca5449
18.08.2018 1 z 5

Ne. Prostě ne.

Asi jsem jedna z mála, komu tahle série nesedla. Je to nudné, rozvleklé, plytké, otřepané, postavy si z prvního dílu téměř nepamatuji, autorka tam nuceně narvala milostný trojúhleník a já vážně neměla potřebu vědět, jak to dopadne.

Možná je to tím, že mám s čím srovnávat, ať už knihu zahrnu do dívčích románů/pro mládež/YA pořád mi to v jakékoli kategorii po srovnání s ostatními tituly žánru vychází jen jako klišé a pekelná nuda.

New York láska vyrovnání se s minulostí přátelé nevlastní sourozenci

Estelle Maskame
skotská, 1997
2017  75%Víš, že tě miluju?
2018  78%Víš, že tě potřebuju?
2018  81%Víš, že mi chybíš?
2019  81%Vím, že tě chci
2022  73%Někdo jako ty

Kniha Víš, že tě potřebuju? je v

Přečtených1 164x