Dilema

Dilema https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452126/bmid_dilema-ZqX-452126.jpg 4 975 975

Pravda by ji mohla zničit. Mlčení zase zničí jeho. Livia nikdy nezažila svatbu snů, protože si Adama vzala v mládí a narychlo. O to víc se teď upíná na oslavu svých čtyřicátých narozenin, na níž bude chybět jen jejich dcera Marnie studující v zahraničí. Adam ale přichystal překvapení – tajně pro Marnie zařídil letenku domů. Když ho však během dne zdrtí šokující zpráva, není schopen ji Livii sdělit, než oslava skončí. Jak daleko zajde, aby své milované ženě dopřál posledních pár hodin štěstí?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

The Dilemma , 2019

MichaelaS081
25.12.2020 2 z 5

Kniha se četla dobře, ale čekala jsem víc. Tři knihy předtím se mi líbí víc.

NelaMaty
25.12.2020 5 z 5

První kniha od autorky, která mě úplně dojala. Opět nezklamala!

Agida
25.12.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, příběh se odehrává během jednoho dne (což mi přišlo velmi zajímavé a taky jiné oproti jiným kniham), příběh hezky plynul, žádná hluchá místa, moc hezky popsané jednotlivé postavy příběhu. I když za nejlepší knížku od autorky považuji Za zavřenými dveřmi....

Maus
23.12.2020 3 z 5

Knížka byla pěkná, dobře se četla, ale předchozí knížky byly daleko lepší.

genduna
22.12.2020 5 z 5

Moc hezký napsané a na konci velmi dojemné.

Domčik
22.12.2020 5 z 5

Líbí se mi spád, jakym kniha byla psána. Chtěla jsem vedet, jak to dopadne a za skoro dva dny přečteno. Moc dobře vykryslene pocity jednotlivých osob, jejichž vyprávění se střídají a tak mi člověk možnost vidět situaci z jinych úhlu. Závěrem, kniha skvělá. Jenom se těším, až vydá zase nějakou pecku, jako byla její prvotina.

Ver1982
19.12.2020 5 z 5

Kdyby to nenapsala tato autorka, tak nejspíš po takové depresivní knížce v této depresivní době nesáhnu. Knihu jsem ale nemohla odložit, neboť ve mě stále byla jiskřička naděje... Příběh silný a knížka čtivá, ale budu ráda, když další kniha od B. A. Paris, na kterou se už teď těším, bude více psychothrillerem jako její předchozí knihy než dramatem.

janina66
19.12.2020 5 z 5

Nečekala jsem, jak silný a citově naplněný, to bude děj této knihy. Velice čtivý příběh od 1.stránky až po poslední. Vůbec jsem netušila, jak to může skončit. Pro mě rozhodně velký čtenářšký zážitek. Výborně vykresleny povahy a pocity všech hlavních hrdinů, zejména Adama a Livie. Opravdu doporučuji!

mirunda
19.12.2020 5 z 5

Fuuuu, co k tomu napsat. Tak úžasně popsané pocity jednotlivých postav, chvílemi jsem četla a ani nedýchala a čekala jak tohle dopadne. Bavilo mě to od prvního do posledního písmenka.

KatyM.
19.12.2020 5 z 5

B. A. Paris je má oblíbená spisovatelka na její novou knihu jsem se těšila a nezklamala. Opět super čtení. Doporučuji a už se těším na další knihu.

L.Helena
19.12.2020 5 z 5

Docela mě překvapuje, že je kniha v modrých číslech (78%), protože podle mě je prostě skvělá. Dokonale vykreslené postavy, resp. jejich pocity, váhání, rozhodování, přemýšlení o tom, co to způsobí, až budou fakta vyřčena. Vůbec jsem se nemohla od čtení odtrhnout. V tomto žánru rozhodně nejlepší kniha, kterou jsem letos četla.

JessieEx
18.12.2020 5 z 5

Tak tohle byl jeden z nejsilnějších příběhů letošního roku!!! Šel fakt hodně do hloubky a vykreslil pocity postav bravurně.
Pokud si někdo stěžuje, že se tam toho málo děje, musí si uvědomit, že tahle kniha je psychologický román a ne thriller. A jako psychologický román to splnilo, ba i předčilo veškerá očekávání.
Dalo by se to také nazvat komorním/rodinným dramatem. Navzdory tomu, že mi byl vyspoilerován závěr (což mě dost naštvalo) jsem si knihu užila až do konce.
Více mě ovšem bavily Adamovy kapitoly, více jsem to s ním prožívala a bolelo mě to za něj. Livie byla trochu povrchní, stejně jako její kapitoly. A to jsem si na začátku myslela, že Adama nebudu mít ráda, ale jeho postava se krásně vyvíjela.
Stoprocentně doporučuji!!!

lena.o.knihach
18.12.2020 3 z 5

Začínám objevovat i jiné žánry a tohle rodinné drama od velmi oblíbené autorky mě okamžitě zaujalo. Do příběhu jsem se ponořila od první strany. Moc mě to bavilo, četlo se mi to samo, ale ten děj...

Livia si šetřila na svojí narozeninovou oslavu, aby si vynahradila svatební den, který nebyl zrovna podle jejích představ. A má tajemství.
Adam si libuje v motorkách a ze dřeva by dokázal vyřezat snad úplně cokoli. A má tajemství.
Pak tajemství v knize prasknou a já čekám, co se teda stane, co bude a ono nic. Prostě vyjdou najevo a to je všechno.

Líbily se mi i postavy a jak to všechno bylo zamotané, ale zase mi tam chybělo "to něco", čím mě kniha vždycky dostane. Dilema mě bohužel vůbec nedostalo, ale naopak mě hodně nalákalo na autorčiny psychothrillery. Jestli budou přesně takhle čtivé, tak se mám na co těšit.

perpe2a
16.12.2020 5 z 5

Psychorodinné drama. Mě se to moc líbilo. Pořád jsem si přála a doufala, že závěr bude jiný, neustále jsem hltala další a další stránky a chtěla vědět, kdy už.., co se stane dál...Velmi čtivé a doporučuji mooooc.

Terectioncandy1
16.12.2020 5 z 5

B. A. Paris je výborná! Jediné, co si po dočtení jejích knížek přeju je, aby tu byly k dispozici už nějaké další. Ale co už, kdo si počká, ten se dočká. Navíc se určitě zase dočkáme něčeho skvělého! :)

Miro67
15.12.2020 5 z 5

Teď nebo až potom? Je za tím vyčkáváním zbabělost být poslem špatných zpráv nebo láska a touha alespoň o chvilku protáhnout štěstí toho druhého? Dilema neřeší jen Adam, ale i Livie má tajemství, které může Adamovi zbořit iluze o jeho milované dceři.
Příběh doslova nabitý emocemi, strachem rodiče z nejistoty, kde je jeho dítě, nesobeckou láskou k partnerovi a přátelstvím pevnějším než skála. Komentářem nechci prozradit více, proto vsaďte na autorku, která i tentokrát nabidla skvělý čtenářský zážitek.

jana3099
12.12.2020 5 z 5

Tak tohle byl opravdu hodně emotivní příběh, tedy pro mě určitě. Velice dobře vykreslené pocity, stavy, emoce, strach, bolest, bezmoc ...... Několikrát i tak velké emoce, že jsem si i pobrečela.

jahlina
12.12.2020 5 z 5

Rodinné drama, které mi nedovolovalo knížku odkládat. Velmi čtivé a emotivní, oko nezůstalo suché. Vůbec ne tak prvoplánové, jak se jeví z anotace. Tohle na rozdíl od předchozích knížek autorky není thriller.

FejKýý
11.12.2020 5 z 5

Já nějak nevím, mám strašně rozporuplné pocity z této knihy. Kniha byla velice dobrá né že ne ale... Kniha byla hodně emoční ale myslím že pro jiné, byla více emoční než pro mě. Tak nějak jsem tomu příběhu nemohla moc uvěřit. Někdy ty myšlenkové pochody těch postav.. Za mě minimálně dvě věci tam byly dost přitažené za vlasy, kterých jsem si všimla. Možná jich tam bylo více ale unikli mě. Jinak asi nemám co říct, paní spisovatelka opět napsala parádní příběh. Musím hodnotit 4,5*. Sice úžasné ale mělo to své chyby.

Kekik
11.12.2020 5 z 5

Jaké dilema bude řešit Adam, manžel Livie, mně bylo jasné po přečtení anotace. Co jsem však netušila, bylo to, že v knize se toho ukrývá mnohem více.
Kniha mě pohltila. Četla jsem každou volnou chvíli a kdybych měla čas, dala bych ji na jeden zátah. Chtěla jsem si jen přečíst pár úvodních kapitol před spaním, a nakonec jsem se násilím musela donutit ve dvě ráno knihu odložit.
Naprosto souhlasím s výrokem Sandie Jones ze zadní strany přebalu: "Tajemství, vina, stud a zlomené srdce- tenhle příběh má všechno."
Ke konci jsem zamačkávala slzy.
Doufám, že nás autorka brzy obdaří další knihou.
Doporučuji.