Dilema

Dilema https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452126/bmid_dilema-ZqX-452126.jpg 4 975 975

Pravda by ji mohla zničit. Mlčení zase zničí jeho. Livia nikdy nezažila svatbu snů, protože si Adama vzala v mládí a narychlo. O to víc se teď upíná na oslavu svých čtyřicátých narozenin, na níž bude chybět jen jejich dcera Marnie studující v zahraničí. Adam ale přichystal překvapení – tajně pro Marnie zařídil letenku domů. Když ho však během dne zdrtí šokující zpráva, není schopen ji Livii sdělit, než oslava skončí. Jak daleko zajde, aby své milované ženě dopřál posledních pár hodin štěstí?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

The Dilemma , 2019

zuzik03
03.01.2021 4 z 5

Velice čtivá kniha, nemohla jsem se odtrhnout. Jakkoliv byly některé pohnutky a chování postav těžko pochopitelné (životní "trauma" z malé svatby a přes 20 let spoření na velkou oslavu), celkově to byl zajímavý komorní příběh jedné rodiny plný emocí.

anebar
03.01.2021 2 z 5

Čtete kvůli tomu, aby jste si u knížky odpočinuli? I když je to kniha od výborné spisovatelky, budete v nespokojivé tenzi od začátku knihy do konce. Kniha se dotýká vícero témat, které nejsou optimisticky laděné až mi připadá, že to psala, když v životě něco negativního řešila. Nebylo to ono, její jiné knihy jsou o dost lepší.

kytarka
03.01.2021 3 z 5

Za mě je to rozhodně nejslabší kniha spisovatelky. Livi neměla svou vysněnou svatbu a tak se jednou rozhodla, že ve čtyřiceti si udělá pořádnou oslavu. Když nastane den D tak se udá spoustu událostí a jak Livi tak Adam nechtějí nic tomu druhému říct aby se oslava nepokazila.

Mermaid
02.01.2021 4 z 5

Dle některých komentářů tady jsem čekala zhýčkanou zelenou vdovu které se zhroutí svět, když nedostane co chce, takže jsem byla připravená, že ji asi nebudu mít ráda, ale k mému překvapení byla hlavní hrdinka normální a sympatická, takže bych jí klidný večer přála taky.
Pokud bych měla něco vytknout, tak zásadní zvraty v charakteristikách některých postav. Nedokážu si třeba úplně představit, že se mávnutím kouzelného proutku stane z nezodpovědného jedince dokonalý manžel.
Pak bych taky klidně smazala poslední kapitolu. Nicméně, může být dobrou terapií pro ty, kterým se stalo v životě něco podobného.
A poslední věcí, párkrát jsem narazila na zvláštně přeloženou část, jednou ta věta nedávala vůbec smysl.
Ale i tak nechávám tentokrát 4☆. Bylo to čtivé a trochu se mi do toho promítá událost z mého okolí.

Hanaluna
01.01.2021 4 z 5

Kniha se dobře čte. Zajímavý pohled z obou stran manželů. Dilema mají tedy opravdu velká. Osobně kniha na mě působila tíživě a opravdu smutně, ale to je pouze můj problém, příliš se s postavami sžiju.

Theresa.2679
31.12.2020 5 z 5

Úžasná kniha, líbil se mi pohled ze strany muže i ženy, vyprávění bylo čtivé, vtáhlo mě do děje, až jsem vše prožívala s hlavními hrdiny a na konci řvala jak želva. Přečteno za den, nemohla jsem jí odložit.

tereza8
31.12.2020 5 z 5

Silný až mrazivý příběh. Knížka a styl vyprávění mi sedli od samého začátku. Líbilo se mi i vyprávění ze strany muže a ženy. Přečteno za pár dní a chtěla bych číst dál. Doporučuji každému, člověk se tak nějak víc zamyslí, kde jsou skutečné priority.

TerezaaBaarova
31.12.2020 4 z 5

Všechny knihy od B.A.Paris jsem přečetla za jediný den, tahle nebyla výjimkou.
Čekala jsem, kdy se román stane thrillerem, což se nestalo, ale to této knize neubírá, opět byla krásná, bolavá, výjimečná!

PetraBery
30.12.2020 4 z 5

Rodinné drama není autorčiným obvyklým žánrem, tato kniha v tomto z její tvorby vybočuje. Manželé Livia a Adam, každý z nich před druhým tají skutečnosti zjištěné o jejich dceři Marnii. Bolavá tajemství, která převrátí jejich život naruby. Kdy je ten správný čas tomu druhému říct pravdu? Za mne spokojenost, rozhodně čtivé dílo.

marli58
29.12.2020 4 z 5

Velmi dobře se příběh čte vzhledem k označování kapitol jménem postavy. Tím také nutí k neustálému pokračování ve čtení dál a dál... Konec není zas až tak překvapivý a je i dost předvídatelný.

barbara5604
29.12.2020 4 z 5

Opět super knížka jak to tato autorka umí..neřadila bych to do thrilleru, ale spíš je to rodinné drama..knížka se celá odehrává v jednom dni..za mě super..Jen konec už se zbytečně táhl.doporučuji..

michaelaaa5
29.12.2020 4 z 5

Knihám od B. A. Paris se rozhodně nedá odepřít čtivost, čehož je důkazem i tato nová kniha. Celý příběh se odehrává během jednoho dne a je psán z pohledu obou manželů, kteří před sebou uchovávají bolestivá tajemství, aby nezničili toho druhého. Co jsem ale tentokrát postrádala, byl překvapivý zvrat na konci knihy, protože jsem si nevšimla, že se nejedná o thriller. Pokud mám tedy hodnotit jako psychologický román, nemám co vytknout.

jasmína
28.12.2020 5 z 5

Nemohla jsem přestat číst, a pořád jsem si říkala, tak kdy už jí to vše řekne????

A opravdu to tak bylo ?
A opravdu to tak je ?
A opravdu to tak bude?

Opět skvělá kniha mé oblíbené autorky, a přečetla jsem během odpoledne, začala jsem tedy včera večer 100 stran.

Tak snad zase napíše další..... ony všechny její knihy jsou smutnějšího rázu.....

Koska84
28.12.2020 3 z 5

Po předchozích knížkách trocha zklamání asi jsem měla větší očekávání víceméně bylo jasné o čem knížka je jen to bylo zbytečné natahování.

martenkaaa
28.12.2020 4 z 5

Ač se jedná o knihu, která je z jiného soudku, než autorčny předchozí, rozhodně mě nezklamala.
B.A. Paris prostě umí čtenáře pohltit a nepustit a proto patří mezi moje nejoblíbenější autory.

nakavusterezou
27.12.2020 3 z 5

Jednoznacne sazka na jistotu. Autorka me privedla ke cteni psychothrilleru, tak u me bude mit vzdycky plusove body (uz jen za to, ze kniha nese jeji jmeno).

Kazdopadne! Ackoliv jsem knihu precetla za jeden den, musim knihu hodnotit jako prumernou. Uz od zacatku jsem tusila, jakym smerem se kniha bude tocit a jeji konec me tudiz neprekvapil. Za me porad vede Za zavrenymi dvermi, to bez debat!

Knihu ale mohu doporucit. Jedna se poklidne tempo, ktere postupne graduje a ikdyz asi budete tusit, co se na nasledujicich strankach bude odehravat, zpusob jakym je kniha napsana, vas bude nutit cist a cist.

Suma sumarum.

Pribeh je za me prumerny, ctivost opet na jednicku a ackoliv jsem z pribehu nebyla prekvapena, povazuju ji za dobre napsanou.

Wabinka
27.12.2020 5 z 5

Původně jsem knihu ani nechtěla číst, protože předchozí dvě od B. A.Paris mě zklamaly. Jsem ale moc ráda, že jsem se rozhodla Dilema přečíst.
Jednoznačně nejlepší kniha od Paris.
Výborný nápad střídat kapitoly z pozice obou manželů Liv a Adama,kdy každý z nich řešil své dilema, kdy a jak sdělit tomu druhému svá odhalení, týkající se rodiny.
Srdce mi pukalo nad bolestí této rodiny,spotřebovala jsem i pár kapesniků. Doporučuji.

dencazrnu
27.12.2020 5 z 5

B. A. Paris je bezkonkurenčně jedna z nejlepších ženský autorek, co jsem kdy četla. To co ona dokáže napsat, je prostě neuvěřitelné. Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne, protože jsem se od ní absolutně nemohla odtrhnout. Už dlouho se mi nestalo, abych u knihy brečela. Autorka si v této knize dala velmi záležet, aby popsala jednotlivé postavy a dala důraz na jejich vlastnosti a povahy . Kniha měla spád, člověk četla a ani mu nepřišlo, že je skoro na konci knihy. Naprosto úžasný čtenářský zážitek. Jen mě překvapuje, že tato kniha byla poměrně málo propagována, protože já jsem na ní narazila více méně náhodou.. Knihu řadím mezi nejlepší knihy, které jsem v roce 2020 četla. :)

SueD
27.12.2020 5 z 5

Bavilo mě to, jde o poměrně napínavé, ale zároveň nenáročné čtení, což je právě to, co o Vánocích vyžaduju. Doporučuju všem, kteří se nechtějí četbou unudit k smrti, ale zároveň chtějí, aby to odsejpalo a na děj nemuseli myslet ještě týden po dočtení.

Arsi007
26.12.2020 4 z 5

Co mě na knize opravdu zaujalo jsou sugestivně popsané emoce, které na vás při čtení dopadnou jako těžká deka a nepustí vás dokud nevybrečíte potoky slz. A to je něco, co je v knihách, které se netýkají druhé světové války čím dál větší vzácností. A za to autorce děkuji.

IG: @hanybooks