Dilema

Dilema https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452126/bmid_dilema-ZqX-452126.jpg 4 976 976

Pravda by ji mohla zničit. Mlčení zase zničí jeho. Livia nikdy nezažila svatbu snů, protože si Adama vzala v mládí a narychlo. O to víc se teď upíná na oslavu svých čtyřicátých narozenin, na níž bude chybět jen jejich dcera Marnie studující v zahraničí. Adam ale přichystal překvapení – tajně pro Marnie zařídil letenku domů. Když ho však během dne zdrtí šokující zpráva, není schopen ji Livii sdělit, než oslava skončí. Jak daleko zajde, aby své milované ženě dopřál posledních pár hodin štěstí?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

The Dilemma , 2019

Špekyn
20.01.2021 4 z 5

Velmi působivé!
Začátek je poněkud rozvleklý a ne až tak záživný, ale později vše začne nabírat na obrátkách. Střídání vyprávění z pohledu obou hlavních hrdinů je pěkně zpracované. Člověk si uvědomí, jak jeho náhled na určitou věc může být úplně jiný než toho druhého. Ukazuje to riziko vzájemných tajemství, které vedou k vytváření nejrůznějších (a často) mylných domněnek a představ, do nichž se člověk může i zamotat. Emoce a myšlenkové pochody jsou výstižně a reálně vykresleny (zejména v samotném závěru).
Celková nálada knihy je depresivní, ale rozhodně stojí za přečtení.

Megina7
19.01.2021 3 z 5

Fajn kniha, která se krásně čte. Nechybí napětí (i když se dá asi čekat jak to vše, až na pár drobností dopadne celkem brzy) rodinného dramatu a je dobře napsaná z pohledu jak Liv tak i Adama. Prolínání děje a jak to kdo v daný okamžik cítí, má něco do sebe. Přečteno rychle,těším se na další knihy od spisovatelky.

Monya.grch
18.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Tuto autorku naprosto miluju a tato kniha je pro mě opět velká pecka. Přečteno za jeden víkend. Stejně jako předchozí knihy autorky je kniha napínavá, čtivá, úžasně napsaná. Moc se mi líbilo, že je kniha psaná z pohledu Adama i Livie.

SPOILER
Ještě by se mi líbil pohled Marnie, hlavně ohledně jejího poměru s Robem a když seděla v letadle, které se pak zřítilo.

Pavlína197
17.01.2021 4 z 5

Tohle bylo jako jízda na horské dráze - chvíli napínavé, chvíli trochu nuda, celkově paráda. Celou dobu jsem čekala, kdy se všechno provalí, a měla nutkání podívat se na konec, jak to celé dopadne.

koki.veru
17.01.2021 5 z 5

Za mě super knížka. Tuto autorku mám moc ráda, a tahle knížka se mi moc líbila. Strašně dobře se četla (přečteno během 24-ti hodin). Nechybí tam ani napětí, ani zajimavé postavy. Za mě super.

Katania
16.01.2021 2 z 5

Tak tohle mě opravdu nebavilo. Pro mě opravdu nudné rodinné drama. Hvězdy dávám pouze za to, že se to četlo rychle.

Peťkaaa
16.01.2021 3 z 5

B. A. Paris už má za sebou několik úspěšných psychothrillerů. Její nejnovější kniha – Dilema – je však než thrillerem, spíše rodinným dramatem.

Příběh je vyprávěn z pohledu dvou postav, manželů – Livie a Adama, kteří se ve vyprávění střídají po kapitolách. Děj se odehrává během jednoho dne a dal by se shrnout následovně. Livie má tajemství. Adam má také tajemství. A oba dva se to snaží před tím druhým tajit tak dlouho, jak jen je to možné. A co je důvodem? Livie se totiž konečně dočkala své dlouho vysněné oslavy 40. narozenin, kterou si chce jak se patří užít s rodinou a všemi přáteli. Na oslavu dlouho šetřila, a protože si tím chce svým způsobem vynahradit svatební den, který nebyl podle jejích představ, rozhodne se, že Adamovi řekne pravdu až po oslavě. Adam před Livií své tajemství skrývá, aby jí oslavu nepokazil.

Jaká tajemství před sebou ti dva skrývají se dozvíte během prvních pár kapitol. Kniha je velice čtivá, přeci jenom je to B. A. Paris, ale pokud čekáte, že s posledními kapitolami přijde nějaký zvrat, budete zklamaní. Nic takového se totiž nestane. Celý příběh je vlastně „pouze“ skvělým vykreslením emocí jednotlivých postav, především Adama, který celou dobu svádí vnitřní boj, zda tu hroznou zprávu manželce oznámit hned nebo až po oslavě a jaké to bude mít následky. Bylo to depresivní čtení, ale výborně napsané.

Knihu jsem měla přečtenou na dva zátahy. Jak jsem již psala výše, B. A. Paris umí psát velice čtivě, ale nedostala jsem to, na co jsem u jejích knih zvyklá. Dilema je jiná než její předchozí knihy, to je zapotřebí si uvědomit. Avšak pokud máte rádi rodinná dramata, myslím, že budete více než spokojení.

Ajina76
15.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Knihy této autorky už znám, tak jsem věděla, co očekávat. A opět se mi knížka líbila. Jen jsem pořád ve skrytu doufala, že dcera bude nakonec živá. Ale to by pak byla romantika a nebylo by to ono. Někdy jenom bylo dost popisu, ten bych lehce ořízla. Jinak doporučuji přečíst.

hrabalikoval
14.01.2021 3 z 5

Tato kniha je jedno velké dilema. Název si spisovatelka vybrala opravdu výstižně. Každopádně jsem u autorky zvyklá na trochu něco jiného a dávám tři hvězdy jenom protože knihy předtím mě bavily víc. Ale jinak je kniha hezky čtivá a napínavá. Děj plyne rychle a Nikdo si nedokáže představit čím musí hlavní hrdina procházet. Kniha je zajímavá a bavila mě. Nedá se moc to vytknout.

Alena1957
14.01.2021

Moc pěkná kniha, dojemná, autorku mám moc ráda, za přečtení stojí všechny její knihy.

FillaSFC
13.01.2021 5 z 5

B. A. Paris je mou nejoblíbenější autorkou a asi ještě nějakou dobu bude, protože zase nezklamala. Možná není Dilema nejakčnější knihou, rozhodně jde ale o čtivou sondu do života neobyčejné rodiny. Ta se navenek prezentuje jako idylická, hned od úvodních řádků ale cítíte, že tomu tak není. Jasně, některé dialogy možná působily sem tam až dětinsky plitce. Pokud se ale s oběma hlavními postavami dostatečně sžijete, budete chtít jejich dilema hodinu po hodině rozplétat až do samotného konce. Už teď se nemůžu dočkat další knihy téhle nadané Britky.

Hedruna
11.01.2021

Vyborna ctiva kniha prectena za jediny den...doporucuji.

blackoutzuzi
11.01.2021 2 z 5

Achjo, tohle bylo taakové zklamání! Všichni fanoušci B. A. Paris pozor - nečekejte další psychothriller. A připravte se na nudné rodinné drama.
Námět mi vůbec nesedl, to bylo tak průhledné, bez nápadu, příběh ve mně nevyvolal absolutně žádné emoce a já se jen těšila, až to skončí. Ne ne, nechápu ty pochvalné recenze, prostě ne :D Jediné, co mohu pochválit, tak je autorčin styl psaní, protože se to opět četlo úplně samo.
Mám dojem, že tohle budete prostě buď milovat, nebo nad tím jen kroutit hlavou a chtít, aby to už hlavně skončilo! Schválně ale do knihy běžte a uvidíte sami, do kterého táboru budete patřit.

Hvězdinka
09.01.2021 3 z 5

Příběh o krutém neštěstí jedné rodiny... Čtivé, místy zbytečně natahované, předvídatelné, celou dobu jsem si přála, aby mi předpověď nevyšla....

LucyBooks
08.01.2021 5 z 5

První přečtená kniha tohoto roku! Začala jsem ji číst přesně 1.1.
Co se týče výběru, tak nelituji. Od autorky jsem četla kdysi Za zavřenými dveřmi a stejně tak mi i tato kniha utíkala velmi rychle. Možná mi v této knize oproti předchozí chyběl trochu spád. Jinak začátek byl skvělý a nenudila jsem se, až na věci, které se daly předpovídat. Konec byl smutný, jen jsem ho možná čekala více emotivní. Až poté mi došlo, že to není ten klasický thriller, kde jste napnutí, spíše velké rodinné drama.
Postavy mi také sedly, byly dobře vykresleny.
No, podtrženo, sečteno, doporučuji, je to knížka u které vypnete, ale zároveň ji někde vzadu v hlavě budete mít!

Jetelka
06.01.2021 2 z 5

Dostala jsem darem. Není to můj šálek čaje. Nicméně kniha čtivá.

panjan
06.01.2021 2 z 5

O tom, že je toto řemeslně dobře zvládnuté, není pochyb. Dobrý truhlář dokáže udělat dobré schody, truhlář který miluje dřevo, mu dokáže dát duši a udělat krásnou věc. Tohle jsou dobré schody.
Myšlenka je jednoduchá, ale celé je to přepnuté, přeždímané. Takový přepnelismus - snažíte se dál napínat něco, co již prasklo.

Šebestová3
05.01.2021 1 z 5

Miluju knihu Za zavřenými dveřmi, ostatní taky neurazily...ale tohle teda byla za mě velká ztráta času...i když, jako sonda do lidských myslí a pocitů viny budiž...já čekala thriller nebo aspoň minimálně napětí a zklamáníčko velký!

mary2019
04.01.2021 2 z 5

Na knihu jsem se opravdu těšila, protože předchozí tři byly naprosto skvělý. Nevím, co přimělo autorku k tomuto ději, ale jsem zklamaná. Příběh nebyl špatný, ale kdybych to nevěděla, od koho kniha je, vůbec bych neřekla, že to psala B. A. Paris.

Falda
04.01.2021 5 z 5

Opět skvělý zážitek, i když to bylo zcela úplně něco jiného, než co od autorky známe doposud. Bylo to jedno velké drama, při kterém se mi vystřídaly veškeré mé pocity. Konec byl opravdu hodně náročný. Na hrdiny budu ještě dlouho myslet.