Dilema

Dilema https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452126/bmid_dilema-ZqX-452126.jpg 4 975 975

Pravda by ji mohla zničit. Mlčení zase zničí jeho. Livia nikdy nezažila svatbu snů, protože si Adama vzala v mládí a narychlo. O to víc se teď upíná na oslavu svých čtyřicátých narozenin, na níž bude chybět jen jejich dcera Marnie studující v zahraničí. Adam ale přichystal překvapení – tajně pro Marnie zařídil letenku domů. Když ho však během dne zdrtí šokující zpráva, není schopen ji Livii sdělit, než oslava skončí. Jak daleko zajde, aby své milované ženě dopřál posledních pár hodin štěstí?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

The Dilemma , 2019

Lena081
16.11.2020

Po predchozi knize,která mě zklamala,jsem dala autorce ještě šanci,ale ani tentokrát to nevyšlo.Napsala autorka knihu jen proto,aby ji mohla vyjít další??Zbytečně strávený čas...

PéEm
16.11.2020 4 z 5

Slušně napsané drama. Jednu hvězdičku ubírám za podle mého trochu natahování děje, kdy to vypadalo, že dojde ke zvratu, ale pak zase nic. Naopak mě dostal konec, kdy jsem měla regulérně v očích slzy.

bookcase
16.11.2020 5 z 5

za mě teda wau. to se autorce povedlo. Ty popisy emocí a pochyb, které oba hrdinové měli, byly výborné a šly na dřeň. hlavou se mi honilo hodně otázek, co bych, jak bych...

Blaufik
15.11.2020 4 z 5

Myslím si, že se jedná o jednu z těch lepších knih, které autorka dokázala napsat. Ať už díky tématu nebo díky tomu, jak se zvládla popasovat s popisem emocí.
Jen malé upozornění pro fanoušky B. A. Paris - opravdu se nejedná o thriller.

Lkomrska
15.11.2020 2 z 5

Po předchozích knihách jsem se nemohla dočkat až vyjde kniha Dilema. Ještě před polovinou knihy jsem zjistila že asi nebudu nadšená jako dříve. Knihu jsem přečetla spíše proto abych ji dočetla, ale celkově docela zklamání.

Pitbullka
15.11.2020 2 z 5

Tohle že napsala B.A.Paris? Po 80 stranách mě čtení totálně přestalo bavit, plytké postavy i děj. Za mě nedotažené a příběh tak nějak o ničem. Dilema pro ně byla jednou z nejvíce očekávaných knih roku a asi také největší zklamání.

martineden
14.11.2020 3 z 5

Velmi čtivá kniha, které ale bohužel trošku spadl asi po straně 100 řemen. Už jsem byla trochu naštvaná, jak pořád dokola on jí to chtěl řilct, ona jemu zas něco jinýho, už už si to řekli, pak zas ne.. Ale téma jinak dobrý, to zas jo.

myryjam
14.11.2020 5 z 5

Koupila jsem si knihu od autorky, jejíž knihy se mi líbily. Tak jako jiní čekala jsem psychothriler, ale bylo to psychodrama, jak zde jiní psali. Pro mě to ale nebylo zklamání, právě naopak. Od knihy jsem se nedokázala odtrhnout. Autorka ukázala, že je PANÍ spisovatelka. Kniha ukazuje, že dokáže popsat a pochopit sílu lidské duše. Dokonce bych řekla, že je to její nejlepší kniha, i když má nízké ohodnocení. Není to ale pro ty, kteří chtějí klasické schéma - thrileru. O to víc je opravdová.

adevis
13.11.2020 5 z 5

Právě jsem knihu dočetla. Říkám si, že to musím vstřebat, ale něco o tom napíšu, dokud jsem toho plná.
Autorčiny knihy miluji a o vydání této knihy jsem neměla ani páru. O to víc jsem byla příjemně překvapena.
Myslela jsem, že půjde o thriller, jak jsme u autorky zvyklé. Vlastně jsem o knize jako o psychothrilleru mluvila ještě včera. Dnes, po dočtení o ni budu mluvit jako o psychodramatu. O velkém rodinném dramatu.
Nemám moc slov. K ději stejně nic psát nemůžu, protože bych mohla něco prozradit. Jen vám sdělím, že zhruba od strany 240 jsem měla slzy v očích, skoro až do konce. A věděla jsem, že už to musím dočíst na jeden zátah. Bylo to skvělý. Napínavý. Dramatický. Smutný. Láskyplný. Po dočtení jsem se musela pořádně pomazlit s dcerou.
Za mě to byla nejlepší kniha od B. A. Paris a těším se, zda nás autorka překvapí s další knihou. Všem a všude budu knihu doporučovat.

Leniii
12.11.2020 3 z 5

Čekala jsem úplně něco jiného..na to, co jsem od Paris a od jejich strhujících příběhů v knížkách zvyklá a tady se to prostě nedostavilo...

ivetdos
12.11.2020 4 z 5

Takhle... celou dobu jsem ji četla s tím, že jde o psychothriller a až na konci jsem nějak došla k tomu, že to skončilo takhle ne proto, že by mi chyběly stránky, ale protože je to psychologické drama :D A tak byste to taky měli celou dobu brát, abyste si to dostatečně užili. Protože tahle kniha je výborná. Pokud ji dáte šanci a nebudete vnímat jen povrchně samotný příběh, předá vám toho mnohem víc.
Postavy se mi zaryly pod kůži, všechno jsem to s nimi prožívala. Paris umí dokonale vykreslit atmosféru, fyzicky to cítíte. Za mě rozhodně doporučení.

Holcicka2001
12.11.2020 3 z 5

Čekala jsem něco jiného. Jak zde bylo zmíněno, thriller to úplně není. Je to celkem předvídatelné.

VeruHoráková
10.11.2020 2 z 5

Mě to nějak nechytlo. S každou další knihou od této autorky doufám, že úroveň knihy bude připomínat její prvotinu Za zavřenými dveřmi, ale marně. Ano, člověk byl napjatý, jak to dopadne, ale kniha sama o sobě mohla být poloviční nebýt neustálého opakovaného naříkání.

Sandruš
08.11.2020 4 z 5

Thriller to rozhodně není, už tak nějak od začátku je jasné co se bude dít na dalších stránkách a i když by to člověk čekal, tak bohužel žádný zvrat na konci nepřijde.
Ale i přesto se knížka četla dobře a velmi rychle.

xena2711
08.11.2020 3 z 5

Psychologické drama jedné rodiny. Nejlepší Za zavřenými dveřmi a pak to jde pomalu dolu....

pavla.ba
07.11.2020 3 z 5

Kniha se četla hezky a velmi rychle. Námět byl zajímavý, přesto se lišila od dalších titulů od autorky. Knize chyběl moment překvapení, už od počátku bylo jasné, co se tam stane, co se tam děje, nicméně čtivost ta knize ubraná nebyla :)

Veju007
06.11.2020 4 z 5

Dilema popisuje jeden jediný den, který všem zúčastněným změní život. A myslím, že je to jedna z nejlepších knížek, které jsem letos četla.
Musíte nejdřív zapomenout, že B.A. Paris je královnou psychothrillerů, tohle je syrové a surové psychologické rodinné drama. Postavy vám budou připadat velmi reálné, jejich chování dává smysl. Je to prostě naprosto neskutečně napsané, fyzicky jsem si dokázala představit každou prožitou emoci.

monci6485
05.11.2020 3 z 5

Jak už v komentářích zaznělo, není to thriller. Od Paris je to nejslabší kousek. Liv mi vadila od začátku do konce, více mi sedlo vyprávění Adama. Konec dopadl podle očekávání, ale žádné WOW se nekoná.

Terka18
05.11.2020 2 z 5

Protože je kniha zařazena mezi thrillery, tak musím hodnotit jen dvěma hvězdami, protože pro mě to tento žánr nebyl. Zklamání. Od začátku už jsem věděla co mi kniha dá a nedala mi nic. Jedině posledních 20 stránek jsem byla lehce napnutá, jestli to zvládnou nebo ne. Ale na autorčinu prvotinu to nemá ani náhodou.

Ivuska.09
05.11.2020 2 z 5

Tohle je úplně jiné než autorčiny předchozí knihy. A vůbec nechápu, proč je kniha zařazená mezi thrillery. Do tohoto žánru určitě nepatří. Spíš je to takové rodinné drama: manžel má tajemství, manželka má tajemství a řeší dilema, kdy se tomu druhému svěřit. Mám-li knihu hodnotit jako thriller, bude hodnocení nízké. Autorka vám totiž už vše prakticky na samotném začátku naservíruje až pod nos. A vy už pak jen čekáte a čekáte, protože víte, že ještě musí přijít nějaký zvrat. Možná to někdo vnímá jinak, ale já se nedočkala. Jako rodinné drama bych knihu hodnotila lépe - nečekala bych od ní totiž to, co od thrilleru. Jako thriller je příběh neuspokojivý, jako rodinné drama je průměrný. Pro mě důkaz toho, jak důležité je příběh správně zařadit.