Dilema

Dilema https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452126/bmid_dilema-ZqX-452126.jpg 4 967 306

Pravda by ji mohla zničit. Mlčení zase zničí jeho. Livia nikdy nezažila svatbu snů, protože si Adama vzala v mládí a narychlo. O to víc se teď upíná na oslavu svých čtyřicátých narozenin, na níž bude chybět jen jejich dcera Marnie studující v zahraničí. Adam ale přichystal překvapení – tajně pro Marnie zařídil letenku domů. Když ho však během dne zdrtí šokující zpráva, není schopen ji Livii sdělit, než oslava skončí. Jak daleko zajde, aby své milované ženě dopřál posledních pár hodin štěstí?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

The Dilemma , 2019

1v8na
01.02.2022 4 z 5

Na jednu stranu byla kniha čtivá. Četla se velmi rychle, měla spád, ubihala. Nicméně pro mě byla trochu předvídatelná díky prologu. Vzhledem k tomu, že jsem tušila, co se stalo a tušení se mi potvrdilo jako pravdivé, mi to trochu zkazilo samotný prožitek z knihy.
Musím říct, že obdivuji oba dva hrdiny, jak se snažili s nastalou situací vyrovnat a vypořádat. Nedokážu si představit, jak bych reagovala já.

Speedy076
01.02.2022 3 z 5

Kniha mě trochu zklamala. Od autorky jsem četla všechny její knihy a "Dilema" mi přijde nejslabší. I přesto velice dobře napsaná s napínavým dějem, který ovšem nebyl nijak završen.
Čekala jsem daleko víc. Škoda.

JancaKube
26.01.2022 2 z 5

Celou dobu co jsem četla mě kniha spíš rozcilovala. Nemam rada ty chvile, kdy se hlavní hrdina chysta neco dulezite sdelit ale danná osoba ho neustale prerusije, tak se nic nedozví. A to bylo v tehle knize snad na kazde strance. Stale jsem mela neprijemne pocity a necetlo se mi vubec dobre. Uz se tesim az na knihu zapomenu. A to bude brzy.

MiskaMa
23.01.2022 4 z 5

Takový propletenec osudů jedné rodiny a jejich přátel. Knížka byla čtivá, napínavá a pro mě i hodně emotivní. Přestože konec byl pro čtenáře vcelku předvídatelný, ve skrytu duše jsem doufala, že všechno dopadne jinak.

Určitě si ještě něco od autorky ráda přečtu.

Youn@n
17.01.2022 3 z 5

konec mě zklamal :(

katpas76
07.01.2022 2 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, po předchozích výborných autorčiných dílech Za zavřenými dveřmi a v Pasti lží. Z tohoto pohledu jsem čekala stejně napínavou a nepředvítalenou knihu. Zápletka u knihy Dilema byla dost předvídatelná. Kniha je napsaná čtivě, výborně, to autorka umí. Za mě ale nižší hodnocení, protože jsem čekala trochu víc napětí.

Anavi8912
05.01.2022 5 z 5

Za mě krásný a emotivní příběh. Další velmi čtivá knížka z pera úžasné autorky B.A.Paris.

lost.in.books
01.01.2022 4 z 5

Kniha byla již od začátku čtivá, četla se mi neskutečně dobře a rychle, stránky mi rychle ubývaly pod rukama. Již od začátku jsem byla napjatá, jak bude příběh pokračovat, kniha měla sice pomalý rozjezd, ale poté mě neustále zajímalo více a více a potřebovala jsem pořád pokračovat ve čtení. Jedna zásadní věc, která mi na knize vadila byla docela velká předvídatelnost a málo akce v knize, moc momentů mě nepřekvapilo a moc zvratů, které bych nečekala tam také nebylo-od knihy jsem v tomto ohledu čekala mnohem více a byla jsem celkem zklamaná, když jsem se dozvěděla, že tam moc překvapivých momentů v ději nebylo.
Věc, kterou musím vyzdvihnout a moc se mi líbila bylo výborné vykreslení postav- každá byla úplně jiná-psychologie postav se autorce opravdu povedla. Akorát jsem někdy měla problém vystát chování jedné konkrétní postavy-to bylo opravdu k nevydržení a naopak jsem si i jednu postavu oblíbila a prožívala jsem její strastiplný příběh.
Pokud hledáte nějaký méně náročný příběh z rodinného prostředí a nevadí Vám, že je děj předvídatelný, tak do knihy klidně jděte.

Kanimůra2
31.12.2021 5 z 5

Mě se kniha líbila. Pro mě to napínavý bylo. Bojovala jsem s touhou podívat se na konec, jestli to opravdu dopadne tak, jak to asi dopadnout mělo. I přes to očekávání mě dojímala jejich bolest. Úplně jsem to s Adamem prožívala, chápala jeho jednání a stejně tak jsem potom chápala Livii. Navíc je příběh (jako všechny ostatní od autorky) napsán mimořádně čtivě. Prostě super jako vždycky.

veronika3141
30.12.2021 4 z 5

Daldi zajimava kniha od teto autorky a opet poutavy pribeh.

EmillyT
12.12.2021 3 z 5

Oproti předchozím knihám od této autorky byla tahle o něco málo slabší, ale i tak byla velmi čtivá. Trochu mě zamrzelo, že děj byl předvídatelný, bez jakýchkoli zvratů. Je to taková nenáročná rychlovka.

Prochajdaa
27.11.2021 3 z 5

Na tuhle knížku jsem se těšila, ale pro mě docela zklamání. Chybí napětí, příběh se odehrává ve dvou dnech. Konec předvídatelný. Výhodou byly krátké kapitoly, takže se knížka četla rychle.

Denisa232623
26.11.2021 2 z 5

No, nevím ani kde začít.. Očekávání byla velká, kniha dlouho odložená. A myslím, že kdybych ji přečetla o něco později, tak se nic nestane. Děj nabízí spoustu možností ke zvratům, ve které jsem také doufala, ale bohužel kde nic, tu nic. Pak už jsem jen věřila v zajímavý konec..
Hvězdičky dávám jen za čtivost, protože to se téhle knize nedá upřít, ale za mě spíš román než thriller..

Levianka
22.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Tato kniha se buď líbí a nebo nelíbí - odehrává se v jednom dni, ale i přesto se v knize vracíme do vzpomínek. Mě se líbila a musím, říct, že jsme v ní i listovala, protože jsme byla teda zvědavá jak to dopadne s jednou z postav. Kniha je čtivá a mě se líbila. Není to žádný wau, ale nenáročná knížka to je :)

m_martina
16.11.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden zátah a moc se mi líbila. Nemám co vytknout.

teriberi424
27.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Na tuhle knížku jsem se dost těšila a možná jsem to přecenila. Námět zajímavý, ale jelikož je to moje první kniha co od autorky čtu, nevěděla jsem do čeho jdu. Zklamání to pro mě nebylo, i když se mi to místy táhlo. Ze zápletek jsem ve výsledku nadšená (i když jsem celou dobu tajně doufala, že se tam někde Marnie objeví). Liviina posedlost oslavou je na jednu stranu pochopitelná, na tu druhou dost úsměvná.

kotatkoz
15.10.2021 3 z 5

Tohle měla být knížka přesně podle mého gusta - hromada napětí, čtivost, pohled do lidských duší zkoušených životem a přitom žádné krveprolití a tajemné vraždy :) ALE ono to nakonec bylo poměrně nudné. Je pravda, že i mě docela štvala hlavní postava nesmyslně upnutá na narozeninou oslavu (a ještě to zdůvodňovat "chudou" svatbou), to by snad prošlo v románu pro náctileté, ale sem to prostě nesedělo. Na druhou stranu, je to v podstatě hlavní linka příběhu, protože nebýt té oslavy a jejího významu, vlastně by se celý příběh v ničem nestal (ať už přílet Marnie, dilema Adama, příjezd matky atd.), tak tedy přimhouřím oko nad zdánlivou nesmyslností této oslavy a beru, že to je to nosné pozadí pro to, aby se příběh odehrál...
V příběhu mi chyběly nějaké zásadní zvraty i občasně lehce přebíhající mráz po zádech, prostě to co dělá thriller thrillerem - a o to spíš v závěru, který prostě jen tak plynul ve stejném duchu jako celý příběh. To pro mě hází knihu více do kategorie "nudného" románu pro ženy, než thrilleru, který jsem očekávala...
Knížka to není špatná, ale doporučuji od ní nic zásadního nečekat :)

Krchnaida
12.10.2021 3 z 5

Tvorbu B. A. Paris mám ráda, její knihy jsou velmi čtivé. Nicméně musím podotknout, že i přes napínavé čtení a zvědavost, jak to celé dopadne, mě trochu mrzelo, že ve 320 stránkách toho děje moc nenajdeme. Na konci jsem čekala nějaký překvapivý zvrat, ten se však nekonal.

hnilda3
10.10.2021 5 z 5

To bylo super, čtivé, napínavé, člověk čekal, jak to teda vlastně bude...

limetka2008
06.10.2021 3 z 5

Tak jako v některých komentářích níže ani já nemohla pochopit, jak se žena středního věku může upnout až chorobně na jednu oslavu, jako by v jejím životě jinak byla bezbřehá nuda, ale chápu, že autorka k zápletce toto pozadí potřebovala. A když se to rozběhlo, četlo se to celkem dobře. Kdo je rodič, toho z té zápletky a jejího rozpletení při četbě určitě zamrazí.....