Dilema

Dilema https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452126/bmid_dilema-ZqX-452126.jpg 4 970 306

Pravda by ji mohla zničit. Mlčení zase zničí jeho. Livia nikdy nezažila svatbu snů, protože si Adama vzala v mládí a narychlo. O to víc se teď upíná na oslavu svých čtyřicátých narozenin, na níž bude chybět jen jejich dcera Marnie studující v zahraničí. Adam ale přichystal překvapení – tajně pro Marnie zařídil letenku domů. Když ho však během dne zdrtí šokující zpráva, není schopen ji Livii sdělit, než oslava skončí. Jak daleko zajde, aby své milované ženě dopřál posledních pár hodin štěstí?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

The Dilemma , 2019

gordon13
16.06.2021 5 z 5

Kvalitní psychologické drama okořeněné dramatickým zakončením. Musím přiznat, že pro mě neskutečně citlivé téma, kterému se většinou při četbě vyhýbám, protože si nedovedu představit v životě nic horšího...moc se mi líbil náhled z pohledu obou rodičů, jejich autentické reakce a vlastně i zakončení celého příběhu. Pěkná kniha!

slaska77
14.06.2021 5 z 5

Právě jsem Dilema dočetla, je to těžká kniha, drásající, odhalující složitost rodinných vztahů až na dřeň. Je lehké jí dočíst, čtenář musí jít dál, aby se z toho nezbláznil, ale rozhodně není lehké knihu číst. Místy mi bylo až fyzicky špatně, dokonce jsem se musela podívat na konec, abych se trošku uklidnila, ale neuklidnila:-(, pořád jsem spekulovala, jak by se mohl děj ještě zvrtnout, no.... nechci prozrazovat, to nechť si laskavý čtenář přečte sám. Musím autorku opět ocenit, u každé její knížky mi běhá mráz po zádech, a to i v tom nejtropičtějším létě. Výborný talent pro popis a rozbor motivací každé jednotlivé postavy, uvěřitelné motivy. Dávám 5xhvězdu.

anája
13.06.2021 4 z 5

Knize nemám co vytknout. Řekla bych napínavý psychologický román. Pěkně se to vzájemně prolínalo a zapadalo do sebe. Rozhodně doporučuji.

martin3554
08.06.2021 4 z 5

Čtvrtý román B.A.Paris tentokráte na téma říci? neříci?kdy?jak?kniha pohledem 24 hodin manželky Livie a manžela Adama, během přípravy, průběhu a konce narozeninové oslavy ke 40 letům Livie. Oba mají své tajemství o dceři Marnie a hledají cestu, jak to tomu druhému sdělit.

vekkr
07.06.2021 3 z 5

Rodinné drama.Na začátku jsem byla napjatá,co z toho bude.Nakonec už jsem lehce přeskakovala,protože se to táhlo a nic šokující nepřišlo.

ivzu77
04.06.2021 4 z 5

Hned teď po dočtení jsem si řekla, že je to asi dobře napsané, když to ve mně vyvolalo takové emoce a poslední třetinu knihy jsme četla na jeden zátah. Za mne výborné, oproti jiným knihám nečekané.
DILEMA tohoto druhu nikomu nepřeji.

SimonaP
31.05.2021 4 z 5

Knížka mě nadchla. Nemohla jsem jí odložit. Četla jsem do jedné do rána. Prostě jsem musela vědět, jak to dopadne. Za mě doporučuji.

zdenaR
27.05.2021 4 z 5

Tuto knihu nepovažuji za žádný thriller, spíše za psychologický pohled do jedné rodiny postižené tragédií.
Zajímavý pohled obou hlavních postav na tutéž událost.
Kniha se čte velmi dobře, je zde i silné napětí.

kalimaskry
18.05.2021 3 z 5

Autorky knihy mám ráda, ale tato kniha natažená a byl problém ji číst. No dávám 3*

prochajda
15.05.2021 5 z 5

Kniha o jedné oslavě narozenin, při které každý z manželů prožívá svou bolest....nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. Chtěla jsem dát jen 4 hvězdičky, ale konec mě dostal, takže za pět.

Denisa121
13.05.2021 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem milovnice psychothrillerů, musím tuto knihu označit jako za autorčinu nejslabší. Ale i přesto, že kniha nebyla tak úplně můj šálek čaje, musím přiznat, že mne děj vtáhl a kniha se četla velmi dobře. Autorčin styl psaní na kvalitě neztrácí, proto uděluji 5*.

klarinka9974
05.05.2021 5 z 5

I když jsem zvyklá na thrillery od této autorky, tak musím přiznat, že s románem si skvěle poradila. Na začátku vůbec netušíte co vás v knize čeká, samotná anotace nic moc neprozradí. Ale příběh je to skvělý, procítěný, promyšlený. Pro rodiče to musí být opravdu těžké a já sama bych měla Dilema prozradit cokoliv. Konec jsem prožívala každou stránkou a i když jsem doufala v lepší konec, i tak to dopadá. Určitě by bylo super mít pohled i od samotné Marnie. Klidně bych si dala další román této autorky.

Doubravka1975
04.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Úžasný, čtivý, ale smutný příběh.
Strašně moc jsem si přála jiný konec a do posledního slova jsem věřila a doufala, že to dopadne jinak.
Takový DILEMA bych nikdy v životě nechtěla řešit, ani z pohledu Adama ani z pohledu Livie

romika
03.05.2021 4 z 5

No,za mě hodně dobré téma...nechtěla bych být v kůži ani Livie ani Adama,ale pro každé jejich jednání se dá najít pochopení. Skvělá kniha

vlčice68
01.05.2021 4 z 5

Příběh, který se odehrává v jednom dni sledujeme očima dvou lidí. Postupně odhalujeme řadu rodinných dramat, která nabádají k zamyšlení. Jaká je cena náhody?

85098211
30.04.2021 5 z 5

(audiokniha)
Původně jsem si tuto knihu chtěla tak trochu dávkovat, abych si příběh užila co nejdéle. Ale fakt se to nedalo! ;-) Strhnula mne do svého víru hned od začátku a já jsem ji jen hodně těžko odkládala. Proto nerozumím tomu poměrně nízkému hodnocení zde? Škoda...
Mně osobně byli oba protagonisté Adam i Livia sympatičtí, pochopit jsem svým způsobem dokázala obě strany. Každý z nich měl pro své chování svůj důvod. A těžko říct, jak bychom se zachovali v jejich situaci my? Kniha je pro autorku opravdu netypická, ale mě nezklamala ani náhodou. Z toho důvodu dávám s přehledem plný počet ;-) a na její další knihu - až ji napíše :-), se budu zase moc těšit!
PS: Za doporučení knihy (formou komentářů) děkuji svým oblíbeným raty, Šánce, i.stefany, hs777, Mandlevest a dalším, které jsem nevyjmenovala - je vás totiž celá řada ;-). Protože jen díky vám se mi kniha doslova dostala pod kůži...

KatkaHutyrová
27.04.2021 5 z 5

Velké překvapení a nadšení. Za mě super!

Knížka je čtivá, svižná a má velmi neotřelou zápletku. Každá kapitola končí tak, že máte nutkavou potřebu číst dál a nedá se odhadnout, jak to celé skončí. Hlavní hrdinové jsou velmi reální a nemohla jsem se rozhodnout, které postavě budu fandit více. Chápala jsem jak Adama, tak Livii.

Knížka o tom, jak moc se můžete zaplést do vlastních lží a polopravd a co všechno to může přinést.

AndreaOn
27.04.2021 2 z 5

toto snad ani nebyla Paris... :(

kiraa
26.04.2021 3 z 5

S Dilema mám dilema. Téměř do dvou třetin jsem sváděla čtecí boj. Kterej chlap se zeptá svojí baby, jestli by nechtěla přemáchnout plavky ... ? Zastírací manévr hodný agenta MI5 :) Páč tohle se mě zeptat doma, začnu mít strach. Hlavně tedy o sebe. No nic, tak třeba se nějakej pradlenka boy ve vesmíru taky najde. A vůbec celý to téma oslavy, ke kterýmu se divnožena Livie upíná pomalu půl života. Trochu přetaženej šroub. Ovšem konec, tak to byl písmenkovej valčík. Zoufalství a bolest neuvěřitelně popsaný. Až na dřeň. Takže bych to viděla tak na třiapůlky, ať nejsem za škrťáka.

martina2540
21.04.2021 3 z 5

Pro mě to byla jedna z horších knížek od autorky, chvíli jsem si už myslela, že ji odložím, děj mi připadal nudný a táhl se, ale kniha byla čtivá a dočetla jsem ji.