Dieťa zo smetiaka

Hrdinka April sa narodila 1. apríla. Volajú ju Aprílová prehánka, lebo veľa plače. A dieťa zo smetiaka preto, lebo tak sa začal život malej April – našli ju opustenú v odpadkovom koši. Práve oslavuje svoje 14. narodeniny a je rozhodnutá dozvedieť sa pravdu o svojej minulosti. Pri pohľade späť si spomína na niekoho, koho volala mamina.

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156500/dieta-zo-smetiaka-156500.jpg 4293
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Slovart (SK)

Dustbin baby, 2001

Kniha Dieťa zo smetiaka

inachisio
18.08.2020

Tato autorka má cenu za nejlepší dětskou autorku zaslouženě. Svou originalitou předčí každého a dojemností příběhů taktéž. Já jsem na těchto knížkách vyrostla.

BookLoverJane
01.03.2018

Moje druhá knížka od Jacqueline Wilsonové. Četla jsem ji sice ve třetí třídě, takže jsem to nemusela ještě moc pochopit, ale i tak mě hodně nadchla.

SmallLucia
17.09.2017

Má úplně první kniha od této autorky a jako malá jsem ji přečetla hned několikrát. Podle mě píše autorka skvělě pro mladší čtenáře.

knihomolkačenka
23.04.2017

tato kniha je hodně na zamyšlení spíž pro starší čtenářky

medlovice
20.04.2017

Ten konec se mi moc líbil. Někdy si někoho vysníme a pak zjistime. že realita je úplně jiná a vysněná osoba není snová.

Kačkaknihomol
29.03.2017

Čekala jsem trochu něco jiného, ale taky fajn.

Damaj
31.01.2017

Moje nejoblíbenější

Sofie45
09.08.2016

Jakožto 11letá holčička jsem si u této knížky neuvěřitelně poplakala. Vzpomínám na ni s opravdovou láskou, je to jedna z mých nejoblíbenějších od Jacqueline Wilson. Dnes bych po ní již pochopitelně asi nesáhla - už z důvodu, že si nechci kazit krásné vzpomínky, neboť by na mě s největší pravděpodobností po 5 letech neudělala stejný dojem, ale v mém srdci bude žít...minimálně ještě hodně dlouho :)