Pod junáckou vlajkou

Hlavní postavou příběhu je Mirek Trojan, který přichází do skautského oddílu Devadesátka s úmyslem ukrást stan pro partu vedenou starším Ondrou. V Devadesátce je natolik unešen kamarádskými vztahy mezi jejími členy, že se se starou partou rozejde a s novými přáteli prožívá nejkrásnější chvíle svého mládí. Na svůj nepoctivý úmysl se stanem zcela zapomene. Ondra však vlastní Mirkův úpis a začne ho vydírat. Přijede za ním na letní tábor právě v den, kdy má Mirek dat skautský slib. Mirek prožije nejednu horkou chvíli, boj se svědomím ale vyhraje a ze zvolené cesty neustoupí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/2859/pod-junackou-vlajkou-2859.jpg 4.3423

Devadesátka (1.)

Dobrodružné, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno:, Olympia

Kniha Pod junáckou vlajkou

n.ezn.amy

Foglar nikdy nezklamal přesvědčením v upřímnost, slušnost a čestnost. Příběh Mirka, který chce vstoupit do junáckého oddílu, aby zde ukradl stan, ale chování ostatních chlapců mu změní jeho povahu. Možná trochu naivní, ale přesto skvělé

danny_21

Další z kouzelných Foglarových knih o dospívajícím klukovi, který zpočátku s nečistými úmysly objeví kouzlo devadesátkového skautského oddílu ve kterém není o dobrodružství nouze - 80 %

Filatov
02.08.2018

Ač jsem nikdy ve skautu nebyl a ač jsem nikdy od Jaroslava Foglara nic nečetl, tak jsem ho vždy uznával jako velkou osobnost, a když jsem do ruky vzal tuto knihu, tak musím uznale pokývnout a potvrdit, že pan Foglar píše velmi poutavě a já sám jako dospělý, jsem jeho vyprávění bral za velmi čtivé a nemohl jsem skončit. Z každé kapitoly je cítit, jak pan Foglar skauta miloval a dával mu vše. Proměna Mirka Trojana ze zlého hocha, přicházejícího do skauta se zlým úmyslem, v čistého junáka je výborné téma pro námět knihy a já sám jsem Mirkovi fandil, ať ho špatná minulost nedostihne.

Pavelpi
01.08.2018

Tuhle knížku jsem dlouho nemohl sehnat.V roce 1969 jsem stihnul koupit pouze Devadesátku (druhý díl).Pak už zase Foglar nesměl vycházet.Knihu jsem dostal až v roce 1975 a mám na to hodně smutné vzpomínky.Dostal jsem jí totiž jako dědictví po kamarádovi se kterým jsem jezdil roky na vandry.V roce 1975 se zabil na motorce a ještě než zemřel mi odkázal všechny jeho vandrácké věci.Jeho rodiče mi to skutečně dali a mezi věcmi byl i notes s písničkami,které jsme tenkrát spolu napsali a také tahle kniha.Ani jsem nevěděl,že jí má.A pak jsem si jí teprve přečetl.

Thunder02
01.08.2018

Téhle knize dlužím opravdu hodně, přivedla mě na letní tábor kam už jezdím 8 let a poznal jsem spoustu super lidí takže
DÍKY :-)

Gwlanche
02.05.2018

Tahle knížka mne přivedla do skautského oddílu a otevřela mi nové dveře v životě. Víc netřeba dodávat, myslím :)

Skawin
09.04.2018

Vrátila jsem se po mnoha letech k Jaroslavu Foglarovi a nelitovala jsem. Jeho knihy se dají číst v každém věku.

Disease
11.09.2017

Příjemná nostalgie, kterou není dobře si kazit rozborem hlavního hrdiny pod vlivem životních zkušeností.