Ptáci, zvířata a moji příbuzní

Ptáci, zvířata a moji příbuzní https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11459/ptaci-zvirata-a-moji.jpg 5 318 55

Dětství na Korfu série

Svoje vzpomínky na pět roků strávených s rodinou na ostrově Korfu ztvárnil britský zoolog a ochránce přírody G. Durrell v nesmrtelné knize O mé rodině a jiné zvířeně a co se do ní nevešlo, předkládá v jejím magickém, poučném a ještě navíc humorném volném pokračování. Až budete číst historku o želvě, dávejte pozor, ať oslepeni smíchem nezašlápnete svou vlastní. 6. vydání v českém jazyce.... celý text

Literatura světová Humor Příroda, zvířata
Vydáno: , BB art

Birds, Beast and Relatives , 1969

Chesterton
11.11.2017 5 z 5

Pro mě skoro ještě lepší než "O mé rodině...." Moc potřebná v dnešní době. Super relax od shonu a chvatu moderní doby ;) Laskavé pohlazení přírodou a humorem.

mlsnákoza
10.07.2017 5 z 5

Moje zřejmě nejoblíbenější kniha Geralda Durrella. Četla jsem ji ale už velmi dávno, takže nemohu objektivně hodnotit z pozice dospělého čtenáře. Dodneška ve mně ale přetrvává dobrý dojem z knihy, což se mi za život nestalo mockrát. Skvělý pohodový humoristický román, možná jsem jako dítě některé nedostatky přehlédla...

Amalberga
07.07.2017 3 z 5

Kniha O mojí rodině a jiné zvířeně mi přišla daleko zábavnější a poutavější, byla vyprávěna více z pohledu chlapce a události nebyly tak zkrácené a narychlo odvyprávěné a byly zajímavější

Mergirus
31.05.2017 5 z 5

Nádherná odpočinková četba, při níž se člověk musí usmívat ;)

medlovice
24.01.2017 4 z 5

Smála jsem se a bavila při čtení . Jen když jsem potom zavřela oči viděla jsem všechny ty tykadla kusadla a nožičky a pitva mrtvé želvy mě také děsila. Tato kniha se odehrává na ostrově Korfu a dýchala na mě mořem a slaným vzduchem ale mít takové děti jeden si tahá domů hmyz a jiné potvory a druhý umělce a flamendry no ubohá matka. Smutný konec......

sagasir
09.12.2016 5 z 5

Pokračujeme s úsměvem na rtech

Čtěme i humornou literaturu. Obzvlášť když je to teď samá kriminálka, fantasy, červená knihovna, historické romány, psychologické thrillery. Udělá vám to jen a jen dobře. Nemusí se pak ani jednat o současného spisovatele. Durrell toť jasným důkazem. Dostal mě už knihou O mé rodině a jiné zvířeně a jejím pokračováním si mě doživotně získal.

Z celé knihy přímo sálá laskavý humor, pohoda, klid, láska k životu jako takovému, láska k přírodě a fauně i flóře v ní se nacházející. Tohle musí obměkčit i toho nejzarytějšího morouse na světě. Příběh se čte sám od sebe, navazuje na sebe, nemá hluchá místa, čtení rozhodně nenudí, naopak velice baví díky mnoha vtipným situacím. Durrell je úžasná osobnost a vy ať už chcete či nechcete, musíte obdivovat jeho nezměrnou lásku ke všemu živému. Tenhle pán toho udělal pro přírodu tolik a my bychom mu za to měli být vděční. Měli bychom mu být vděční i za to, že díky jeho knihám tuto nesmírnou lásku přenese i na vás. Za vděk určitě poslouží i úchvatný popis ostrova Korfu a všech jeho krás, tajemných zákoutí a kouzelných západů slunce. Přiznám se, že Řecko nepatří mezi mé vysněné destinace, ale po přečtení knihy jsem o návštěvě této určitě krásné země uvažoval a nadále i uvažuji. Samozřejmě by mé kroky mířily na Korfu, kam taky jinam. I tohle dokázat je pro mě známka opravdu dobrého spisovatele. Autor si dobře poradil i s postavami. Setkávat se tak budete s autorovou vypečenou rodinkou. Co ti zase všechno vyvedli? No málo toho rozhodně nebylo, ale prozrazovat to nebudu. Tohle se prostě musí přečíst. Jisté je však to, že si je oblíbíte zase o pořádný kus více. V knize nechybí ani další známé postavy z úvodního dílu a dočkáme se i několika nových zajímavých hrdinů a hrdinek. Jazyk v knize použitý si pak také zaslouží výbornou známku. Je nesmírně čtivý, hravý, místy i takový trochu starodávný, plný krásných příměrů, přirovnání, metafor, náznaků atd. Hotová hra se slovy.

Tohle se prostě čte samo. Čtení baví a vyvolává ve vás vzpomínky na minulost. Na dětství a na to jak jste milovali své zvířátko a co všechno jste s ním zažili. Ukazuje krásu života v celé své velkoleposti a ta by se měla navždy chránit. Ukazuje jednu místy dost zvláštní, ale veselou rodinu. Schválně je i vaše rodina tak trochu šílená v dobrém slova smyslu? Ptáci, zvířata a moji příbuzní je prostě kouzelná kniha, kterou však budete mít hodně rychle za sebou. Má totiž jen 197 stran. Naštěstí má pokračování a jinak Durrell napsal plno dalších knih. Doporučuji se na autorův svět podívat i z jiné strany. Tedy konkrétně zkuste seriál The Durrells. Ten právě pojednává o době, kdy rodina žila na ostrově Korfu. Už byla odvysílaná první série obsahující jen 6 epizod a druhá řada nás teprve čeká. Seriál se povedl a vy ho můžete s knihami minimálně porovnávat. Na závěr ještě dodám poslední dvě věci ke knize tady recenzované. Tou první je její procentuální hodnocení. Tomuto dílu uděluju rovných 100 % a jediná výtka snad jen, že by knize slušely nějaké ilustrace. Přece jenom krásně barvitý popis prostředí by si je rozhodně zasloužil.

Nielada
02.11.2016 5 z 5

Jednou v létě o prázdninách jsem se při procházce městem zatoulala do antikvariátu (jak jinak - tak to dopadne vždy). A narazila jsem na tuto knihu (starší vydání). A vzpomněla si, že mi toho autora už někdo doporučoval. A koupila si ji. A přečetla. A zamilovala se. A od té doby si v antikvariátech kupuji a poté čtu každou knihu tohoto autora a pořád mě to baví.

anelaz
18.02.2016 4 z 5

Tuto knížku jsem už před lety četla a opět mě nezklamala, odpočinková četba a pěkné líčení flóry a fauny ostrova Korfu...

mihal5570
12.01.2016 5 z 5

Jako dítě jsem jeho knížky prostě miloval :)

woodward
23.06.2015 5 z 5

Gerald Durrel je podivuhodný zjev světové literatury. Renomovaný zoolog, který "upouští páru" psaním veselých knížek o svých výpravách za exotickými živočichy či o nádherném dětství na ostrově Korfu a občas prostě jen tak napíše veselý příběh, který s realitou nemá nic společného. Ptáci zvířata a moji příbuzní, stejně jako O mé rodině a jiné zvířeně nebo Zahrady bohů - to je koncentrát slunce a středomořské pohody. Nehledejte myšlenkovou hloubku ani tepání nešvarů. Nejlepší je sednout si někam na sluníčko s něčím studeným k pití a dát se do čtení. Je to legrace.

Martin, Vyškov
20.10.2014 4 z 5

Pohodové čtení pro nenáročné čtenáře

Raksa.A
12.03.2014 5 z 5

Gerald Durrell - vždycky potěší, nikdy nezklame!

RaptoR
17.09.2013 5 z 5

Výborné vyprávění, které mě připoutalo k Durrellovi. Není nad lehký britský humor a plno zvířat :)

Teraka
07.05.2013 5 z 5

Tato kniha pro mě představuje mé první seznámení s Durrelllem, které bylo nezapomenutelné. Jeho popisy přírody , zvířat a lidí vyvolávají neskutečně živé představy. Jeho knihám nechybí humor a vřelost. Někdy má člověk při čtení pocit, že nejen vše vidí, ale i cítí vůně (občas i zápach :-) ).

Kula
15.04.2013 4 z 5

Kniha vtipná, čtivá, ale pro mě nedosahuje humoru Mojí rodiny a jiné zvířeny, ikdyž mám podezření, že to bude v překladu.

Korfu

1986  88%O mé rodině a jiné zvířeně
2008  92%Ptáci, zvířata a moji příbuzní
1996  92%Zahrada bohů
1988  87%Ostrov v nebezpečí

Kniha Ptáci, zvířata a moji příbuzní je v