Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64445/bmid_deti-z-bullerbynu-K7I-64445.jpg 5 4600 631

Kniha vypráví o šesti dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na Indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání hastrmana u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého i ostatní děti považují za dědečka vlastního.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn , 1947

wiix
29.04.2016 5 z 5

To bolo tak krásne detsko-dospelé a poučné a veselé! :)

beluca
27.04.2016 5 z 5

Oblíbená knížka mého dětství :-). milá, láskyplná, vtipná, s krásnými obrázky. Dokonalá kniha pro rozvoj dětské fantazie. Již značně odrbaná, má stále čestné místo v mé knihovně :-). doporučuji!

Natynababina
21.04.2016 5 z 5

Knížka mého dětství, kterou jsem si ráda znovu přečetla i nedávno. Možná až příliš naivní, ale právě proto tak kouzelná. Při čtení zažívám jen pohodu, žádné starosti. Ideální na odpočinek nebo před spaním. I já sama se těším až ji znovu přečtu, třeba právě svým dětem :)

jiri0728
14.04.2016 5 z 5

Dětská kniha, která mou fantazii rozvíjela i při nedávném znovupřečtení v dospělosti. Vtipně vypointované příběhy a hřejivá atmosféra. Srdeční záležitost i po letech :)

brčko-A
10.04.2016 5 z 5

Super kniha,občas si vyberu některé kapitoly a čtu si je.
Když jsem ji četla poprvé,bylo mi stejně jako Lise.
Moc pěkný,vážně!

EllieK.
26.03.2016 5 z 5

Dá se ohodnotit dvěma slovy: NÁDHERNÁ KNÍŽKA!!!

Enforcer
24.03.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek pro děti. Vzhledem k tomu, že se vlastně celá odehrává ve třech domech se zahradou, je velice pestrá, dobrodružná a plná fantazie.

sabinaK
23.03.2016 5 z 5

Když se mě někdo zeptá na oblíbenou dětskou knížku, rozhodně Děti z Bullerbynu!! Ani Honzíkova cesta ji neporazila :-)

Babsie
17.03.2016 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knížek mého dětství. Myslím že pro děti skvělé čtení:)

Bablu
08.03.2016 5 z 5

Moje oblíbená knížka z dětství, četla jsem jí mnohokrát a milovala i ty ilustrace. Nedávno jsme jí četly s dcerou a bylo to jako by mi bylo zase osm.

milan.krimsky
24.02.2016 5 z 5

Kniha, kterou jsme měli na základní škole jako povinnou četbu a četli jí v hodinách češtiny a všem se líbila

Lucek
23.02.2016 5 z 5

Nejdůležitější knížka v mém dětském životě. Pořád jsem si ji půjčovala z knihovny, úplně jsem ji zbožňovala. Už mám svou - dostala jsem ji od ségry, bylo mi asi jednadvacet :-D

Junaori
17.02.2016

Je to také o kamarádství hlavně i když se pohádají tak se vždycky usmíří. Bohužel jich je jenom 6 ,ale i přestože nebyly počítače ani mobily, tak se dokázali zabavit hlavně v dobrodružství a věřili si navzájem.

Veronique_Mrack
12.02.2016 4 z 5

Jedna z knih mého dětství...krásné příběhy i ilustrace :)

ZuzziŠ
08.02.2016 5 z 5

Úplně první knížka, kterou jsem kdy přečetla a díky čtenářské výzvě jsem se k ní po všech těch letech vrátila.
A zjistila jsem, že jsem ji četla s láskou.

PS: náramně se hodí, pokud vyprávíte příběhy dětem. Je to vlastně taková učebnice pro ty, kteří pracují s dětmi. Přidaná hodnota.

petra4080
08.02.2016 4 z 5

Krásná knížka, kterou jsem četla již velmi dávno. Myslím, že by si jí mělo přečíst každé dítě.

Sasha001
07.02.2016 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, ke které se vždy ráda vrátím. Milovala jsem jejich příběhy a i ilustrace v knize a jako malá si přála tam žít také.

Briv
04.02.2016 5 z 5

Kniha tak milá, že mi nedalo si ji po letech znovu přečíst. Teď v zimě pod dekou s kakaem, to byl opravdu návrat do dětství:)
Některé hlášky z knížky jsou pro mě nesmrtelné: "Mandlička je na dva kusy, Oskar Agdu dostat musí." a "Apríl, apríl máme dnes, do pasti nám osel vlez."
Opravdu úžasná!

Karolína18
28.01.2016 5 z 5

Je úžasné, že někdo dokáže napsat knihu pro děti, která jim v hlavě přetrvá i do dospělosti. Příběhy těchto šesti kamarádů mě bavily, baví a věřím, že i bavit budou. Díky takovýmto knihám se u mě vyvinula láska ke čtení a to bych přála i všem dalším generacím, které se do tohoto skvostu budou jistě i nadále pouštět.

Květinka008
16.01.2016 5 z 5

Souhlas se všemi, kteří ji četli jako já nejméně mnohokrát, a z toho několikrát i v dospělosti ;-) Jen je škoda, že Ole už má skoro 60 let a stále ještě nevymyslel ten překlápěcí kopec. Stále musíme chodit i do kopce... (aneb vždy si na to vzpomenu! :-D)