Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64445/bmid_deti-z-bullerbynu-K7I-64445.jpg 5 4608 633

Kniha vypráví o šesti dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na Indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání hastrmana u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého i ostatní děti považují za dědečka vlastního.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn , 1947

Pentlička
17.08.2016 5 z 5

Kniha mého dětsví s velkým K. Vlastně nejen dětsví, protože ji s oblibou beru do ruky dodnes. Bullerbyn je domov snů a zároveň tak známý, jako bych v něm sama vyrůstala a byla jedním z tamějších dětí. Nezapomenutelná atmosféra a vůně svatojánského večera, kouzlo sedmých narozenin hlavní hrdinky, úžasné lovení raků, napínavé hledání jeskyní v seníku a mnoho dalších příběhů na mě zapůsobily tak, že je považuji takřka za nesmrtelné. Knížka Děti z Bullerbynu, ač za ní dlouho nezůstávají Lotta z Rošťácké uličky nebo Kalle Blomkvist, to je pro mě Astrid Lindgrenová.

Madlenka_Knihy
16.08.2016 5 z 5

Bosse, Lasse, Britta, Olle, Anna, Lisa... pokud se nemýlím tak toto jsou jména hrdinů této knihy, a pokud se nemýlím tak tato knížka je hrdinkou dětské knihovny.

Nedokážu si tuto knihu představit bez ilustrací Heleny Zmatlíkové. Dodaly této knize takovou dětskou duši.

maja128
12.08.2016

Oblíbená knížka mého dětství a mých dětí taky!Zůstává v naší knihovně pro budoucí vnoučátka...Doporučuju dětem místo pc..

Veríňák
10.08.2016 5 z 5

Nejoblibenejsi knizka meho detstvi. Nadherne napsano, krasne ilustrace. Zboznovala jsem ji a tesim se, az ji jednou predstavim svym detem :)

vandalka
06.08.2016 5 z 5

Jako dítě jsem tuhle knížku měla snad ze všech nejraději, četla jsem ji mnohokrát a vlastně jsem ji nikdy úplně neodklidila do zapomnění. I tak mě ale překvapilo, s jakým nadšením na tyto příběhy ze života bullerbynských dětí reagovalo moje vlastní (předškolní) potomstvo. Žádné princezny, draci a trpaslíci, ale zážitky normálních, trochu divočejších a rozhodně šikovných a podnikavých dětí v idylickém koutě švédského venkova, to je něco! :) Užili jsme si to úplně všichni, je to skutečně nesmrtelné dílo.

sarhema
04.08.2016 5 z 5

Pro mě nejoblíbenější kniha dětství. Přečtenou ji mám několikrát a stále mě baví.

adelexcxx
03.08.2016 5 z 5

Bratr chtěl knihu prodat, řekla jsem mu, že by udělal tu největší chybu pod sluncem. Prodal by totiž švédský poklad.
Za mě nejoblíbenější kniha mého dětství. :)

teer.h
25.07.2016 5 z 5

Co k ní dodat, nejlepší kniha dětství :)

anna6486
18.07.2016 5 z 5

Nejoblíbenější kniha mého dětství, která ani po těch 20 letech nic neztratila ze své úžasné výpravnosti. Vždycky jsem chtěla žít jako v Bullerbynu :)

HYPNOS88
16.07.2016 5 z 5

Miloval jsem audio kazetu.

Jeanie
15.07.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších dětských knih vůbec. Příběhy dětí z malé švédské vesničky jsou nesmrtelné :-)

Tvefisto
15.07.2016 5 z 5

Po Rychlých šípech druhá nejoblíbenější kniha mého dětství :)

AllyKumari
07.07.2016 5 z 5

Mně nejmilejší kniha od Astrid Lindgrenové s úžasnými ilustracemi Heleny Zmatlíkové. Ve třetí třídě jsme ji četli povinně a hned po první hodině jsme si "s partou" určili, kdo je kdo. Já jsem byla Britta :)

majík1
04.07.2016 3 z 5

Četli jsme ve škole,ale pro mě nic moc,

liletka_a
01.07.2016 5 z 5

Návrat do dětství, co jiného dodat...:))

RiverSong
29.06.2016 5 z 5

Knížku jsem v dětství milovala a tak je tomu i nyní. Moc se těším, až ji jednou budu číst svým dětem.

Ali71
21.06.2016 5 z 5

Knížka mě naprosto nadchla a moje děti rovněž. Chtěly vždy přečíst víc kapitol a moc se jim to líbilo. Nenásilnou formou jsou psané dětské příběhy, život v jiné zemi. Krásný jazyk. Doporučuji.

DomenicaRisa
16.06.2016 5 z 5

Ač jsem ji podědila v notně se rozpadající verzi, neztratila jsem ani list a dodnes s oblibou čtu. Jedna z nejlepších knih mého dětství.

maneri
15.06.2016 5 z 5

Pro mě nejlepší knížka, četla jsem ji jako malá, čtu ji synovi a stále jsem tam...v Bullerbynu:)))

hana1984
08.06.2016 5 z 5

jako malá jsem ji milovala