Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64445/bmid_deti-z-bullerbynu-K7I-64445.jpg 5 4608 633

Kniha vypráví o šesti dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na Indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání hastrmana u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého i ostatní děti považují za dědečka vlastního.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn , 1947

SteveP1
10.01.2017 5 z 5

Je to už pár desítek let, co jsem ji čítával. Jedním slovem NÁÁÁDHERA !!!

Welinie
10.01.2017 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha dětství... A koho ne. Hlavně při holky. Nikdy nezapomenu ty tři domy vedle se a jak jsem snila, abychom se takhle někam nastěhovali. Astrid Lindgrenová je skvělá spisovatelka a Děti z Bullerbynu hodnotím 5 hvězdami, zaslouží si to.

tatafa
06.01.2017 4 z 5

krásná knížka, která si v každé době nalezne svého čtenáře. Kouzelné vyprávění, které zároveň přibližuje trochu jinou kulturu severských zemí. Vřele doporučuji!

zuzanagelnarova
06.12.2016 5 z 5

Tuhle knížku už jsem přečetla tolikrát, že bych to nespočítala na všech prstech

tygřík2
29.11.2016 5 z 5

Po Pipi moje druhá nejoblíbenější knížka této autorky. Milovala jsem příběhy Lisy a jejích kamarádů ze tří statků v dětství a tuto lásku jsem přenesla i na své děti. A pokud mne náhodou skolí nějaká chřipka, nejednou sáhnu zrovna po této knížce.

warca
25.11.2016 5 z 5

Milována knížka mého dětství! Předčítala nám ji mamka a pak jsem ji přečetla i několikrát sama.
Vždycky jsme se do jejich dobrodružství úplně vžila.

Dafra
17.11.2016 4 z 5

Knížku jsem si po letech znovu přečetla kvůli "Čtenářské výzvě - kategorie Kniha mého dětství". Jako malá holka jsem ji četla povinně při hodinách čtení a moc se mi líbila. Dodnes jsem si z ní ale pamatovala jen kapitolu, ve které si Bosse trhá zub tak, že přiváže před spaním niť od zubu ke klice u dveří a ráno má po starostech. Tahle kapitola mě v dětství asi nejvíc zaujala.

Nyní z pohledu dospělé ženy a matky dvou kluků nacházím v knize spoustu dalších netušených krás. Je moc příjemné ponořit se zase na chvíli do světa bez televize, tabletů a jiných novodobých "žroutů času". Líbí se mi, co všechno děti vymyslely, aby se zabavily, jak byly pořád spolu a jak byly vlastně svobodné a samostatné. Kniha mi také připadala velmi vtipná, což si jako dítě nepamatuju. Velmi mě pobavila kapitola, ve které Lisa a Anna hlídají malou Kerstin, a připomnělo mi to živě mou mateřskou dovolenou :-)

Podle mě je kniha krásná. Je o velkém přátelství, o dětském světě a jeho tajemstvích. Jen nevím, zda to dnešní generace dětí ocení. I ten překlad je místy zastaralý. Dnešní děti žijí, asi bohužel, v jiném světě a mají trochu jiné starosti, jiný stupeň volnosti, méně jsou zapojováni do povinností dospělých, ale o tom už není tato "Databáze". Jsem moc ráda, že jsem se díky "Čtenářské výzvě" ke knize vrátila. Nádherné ilustrace Heleny Zmatlíkové!

adevis
10.11.2016 5 z 5

Srdcovka.

L.Esoteric
30.10.2016 5 z 5

Snad moje nejoblíbenější dětská knížka, četla jsem ji pořád dokola! :)

Hopicek495
26.10.2016 3 z 5

Četl jsem na základní škole.

buccaneerka
19.10.2016 4 z 5

Četli jsme na 1. stupni společně v hodinách čtení.

Ladydwarf
18.10.2016 5 z 5

Něj knížka na světě!

VercaV
17.10.2016 5 z 5

Kniha která mě prováděla 1. stupněm na základce. Nádherná kniha s příběhy

crrzka
13.10.2016 5 z 5

Navždycky moje nejmilovanější dětská kniha. Stejně jako většina z komentujících zde, jsem s velkým uspokojením přečetla znovu po letech a určitě to nebylo naposledy. Paní Lindgren patří velké díky za ohromný přínos dětské literatuře. Miluju její příběhy. Myslím, že se dá bez nadsázky říct, že tohle je jedna z knih, které ze mě udělaly čtenáře.

koczanska
03.10.2016 5 z 5

Jedním slovem geniální. Tuhle knížku jsem poprvé četla jako malá cca tak čtvrtá třída, teď jsem jí četla ve svých 30 letech znovu synovi a zase jsem jí hltala a četla zvědavě dál a dál. :-) Takže příště třeba u vnoučete. :-)

sinamona
01.10.2016 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, na které velmi ráda vzpomínám, ilustrace Heleny Zmatlíkové k ní neodmyslitelně patří, některé ilustrace jsem si v hodinách čtení ve třetí třídě na ZŠ dokonce vybarvovala a krabicku od sirek na provazku k posilani vzkazů jsem v dětství aplikovala se svoji sousedkou, stejně tak jako neustálé a nekonečné vyprovázení se s kamarádkou :)

Tynule
03.09.2016 3 z 5

Krásná dětská knížka.

qinska
27.08.2016 5 z 5

Nejoblíbenější kniha mého dětství, ke které se dodnes občas vracím. Výpravy za dobrodružstvím, vánoce a velikonoce, spaní na seníku a sáňkování, to vše si ráda znovu prožiju.

kratochwilova
21.08.2016 5 z 5

Nejlepší kniha na světě. Chtěla jsem jako dítě takhle žít a chtěla bych dodnes.

kudrdlinka
17.08.2016 5 z 5

Díky čtenářské výzvě jsem se vrátila do dětství, kdy jsem Děti z Bullerbynu četla xkrát a přála si prožívat stejná dobrodružství jako Lisa a její kamarádi. I teď jsem si ji přečetla s velkou chutí. Tahle knížka je pro mě prostě nepřekonatelná.