Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11902/bmid_deti-z-bullerbynu-6EP-11902.jpg 5 4608 633

Pokaždé, když se na našem knižním trhu objeví tato knížka Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena, udělá radost malým i větším čtenářům. Šest dětí – Lisa, která všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a kamarád Olle – v ní prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky. A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn , 1947

miri.f
22.05.2016 5 z 5

První kniha, kterou jsem jako dítě přečetla celou hned po školkové "Kvak a Žbluňk jsou kamarádi". Zároveň nejoblíbenější čtivo mého dětství. Co si pamatuji, četla jsem ji několikrát a doufám, že se k ní jednou zase vrátím v roli maminky, až budu číst svému dítku pohádky před spaním..

bara9550
29.04.2016 4 z 5

pamatuji si to jako včera, co jsem jí přečetla už 3x a pak ve 4.tříde ZŠ jsme ji předčítali v hodinách čtení.. před spaním jsem si jí pouštěla tenkrát ještě na kazetě a uměla ji celou nazpaměť.

wiix
29.04.2016 5 z 5

To bolo tak krásne detsko-dospelé a poučné a veselé! :)

beluca
27.04.2016 5 z 5

Oblíbená knížka mého dětství :-). milá, láskyplná, vtipná, s krásnými obrázky. Dokonalá kniha pro rozvoj dětské fantazie. Již značně odrbaná, má stále čestné místo v mé knihovně :-). doporučuji!

Natynababina
21.04.2016 5 z 5

Knížka mého dětství, kterou jsem si ráda znovu přečetla i nedávno. Možná až příliš naivní, ale právě proto tak kouzelná. Při čtení zažívám jen pohodu, žádné starosti. Ideální na odpočinek nebo před spaním. I já sama se těším až ji znovu přečtu, třeba právě svým dětem :)

jiri0728
14.04.2016 5 z 5

Dětská kniha, která mou fantazii rozvíjela i při nedávném znovupřečtení v dospělosti. Vtipně vypointované příběhy a hřejivá atmosféra. Srdeční záležitost i po letech :)

brčko-A
10.04.2016 5 z 5

Super kniha,občas si vyberu některé kapitoly a čtu si je.
Když jsem ji četla poprvé,bylo mi stejně jako Lise.
Moc pěkný,vážně!

EllieK.
26.03.2016 5 z 5

Dá se ohodnotit dvěma slovy: NÁDHERNÁ KNÍŽKA!!!

Enforcer
24.03.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek pro děti. Vzhledem k tomu, že se vlastně celá odehrává ve třech domech se zahradou, je velice pestrá, dobrodružná a plná fantazie.

sabinaK
23.03.2016 5 z 5

Když se mě někdo zeptá na oblíbenou dětskou knížku, rozhodně Děti z Bullerbynu!! Ani Honzíkova cesta ji neporazila :-)

Babsie
17.03.2016 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knížek mého dětství. Myslím že pro děti skvělé čtení:)

Bablu
08.03.2016 5 z 5

Moje oblíbená knížka z dětství, četla jsem jí mnohokrát a milovala i ty ilustrace. Nedávno jsme jí četly s dcerou a bylo to jako by mi bylo zase osm.

milan.krimsky
24.02.2016 5 z 5

Kniha, kterou jsme měli na základní škole jako povinnou četbu a četli jí v hodinách češtiny a všem se líbila

Lucek
23.02.2016 5 z 5

Nejdůležitější knížka v mém dětském životě. Pořád jsem si ji půjčovala z knihovny, úplně jsem ji zbožňovala. Už mám svou - dostala jsem ji od ségry, bylo mi asi jednadvacet :-D

Junaori
17.02.2016

Je to také o kamarádství hlavně i když se pohádají tak se vždycky usmíří. Bohužel jich je jenom 6 ,ale i přestože nebyly počítače ani mobily, tak se dokázali zabavit hlavně v dobrodružství a věřili si navzájem.

Veronique_Mrack
12.02.2016 4 z 5

Jedna z knih mého dětství...krásné příběhy i ilustrace :)

ZuzziŠ
08.02.2016 5 z 5

Úplně první knížka, kterou jsem kdy přečetla a díky čtenářské výzvě jsem se k ní po všech těch letech vrátila.
A zjistila jsem, že jsem ji četla s láskou.

PS: náramně se hodí, pokud vyprávíte příběhy dětem. Je to vlastně taková učebnice pro ty, kteří pracují s dětmi. Přidaná hodnota.

petra4080
08.02.2016 4 z 5

Krásná knížka, kterou jsem četla již velmi dávno. Myslím, že by si jí mělo přečíst každé dítě.

Sasha001
07.02.2016 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, ke které se vždy ráda vrátím. Milovala jsem jejich příběhy a i ilustrace v knize a jako malá si přála tam žít také.

Briv
04.02.2016 5 z 5

Kniha tak milá, že mi nedalo si ji po letech znovu přečíst. Teď v zimě pod dekou s kakaem, to byl opravdu návrat do dětství:)
Některé hlášky z knížky jsou pro mě nesmrtelné: "Mandlička je na dva kusy, Oskar Agdu dostat musí." a "Apríl, apríl máme dnes, do pasti nám osel vlez."
Opravdu úžasná!