Zabij mě znovu

Zabij mě znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310953/bmid_zabij-me-znovu-3qH-310953.jpg 4 589 171

Detektiv Tom Douglas série

Když Maggie Taylorová přijme v Manchesteru nové zaměstnání, je přesvědčená, že z pohledu její rodiny jde o krok správným směrem. Děti si zvyknou záhy, ovšem manžel Duncan už tak nadšený není. Nic ale nemůže Maggie připravit na šok, který zažije, když jednou večer přijde z práce domů a zjistí, že Duncan zmizel a jejich malé ratolesti nechal samotné. Nemůže se mu dovolat a vůbec netuší, kam mohl manžel odejít a proč. A pak zjistí, že není jediná, kdo po něm pátrá. Když dojde k brutální vraždě ženy, která se Maggie nesmírně podobá, a vyšetřování převezme inspektor kriminálky Tom Douglas, uvědomí si Maggie, jak málo toho ví o Duncanově minulosti. Je tím, koho miluje? A před kým chtěl utéct? Na rozhodování, zda mu důvěřovat, nebo ho zradit, nemá mnoho času. Jedno už totiž Maggie pochopila – brzo zemře další žena a možná to bude ona sama.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Mladá fronta

Kill Me Again , 2016

E_Lan
23.09.2017 4 z 5

Nečtu detektivky často nebo vlastě skoro vůbec. Proto byla tato knížka pro mne příjemnou odpočinkovou záležitostí, která dobře gradovala a v nemálo momentech mě přímo připoutala ke sluchátkům. Ten konec mě nakonec moc nepřekvapil, tak nějak se překombinovanost všech příběhů dala při četbě tušit, ale nijak zvlášť na škodu to nebylo...

Puntíkatýhrnek
24.08.2017 odpad!

Už dlouho jsem nečetla takovou slátaninu...od naivních a velmi detailních popisů až přes nesmyslnou zápletku, která místy připomínala spíš parodii na detektivku...Napínavé ani drobet, občas jsem se musela smát nad tím,, že až tak mizerné to může být...Určitě nedoporučuji.

klarence
18.08.2017 3 z 5

Moje první kniha od této autorky a určitě nebyla poslední.
Docela dobře se četla, ale z hlavní hrdinky jsem byla krapet rozpačitá.

Katja
17.08.2017 1 z 5

Tak si to shrneme: máme tu úspěšnou právničku Maggie, která zažívá úzkostné stavy a zamyká se na pět západů pokaždé, když se má setkat se svým klientem. Je nedůvěřivá k policejnímu aparátu a vlastně i ke všem ostatním - krom svého manžela Duncana, který má sice v garáži ne/tajnou skříňku, a jehož minulosti skoro nic neví, ale to už jsou detaily, protože láska hory přenáší, srdíčka, jednorožci, znáte to. Když se jednoho dne po manžílkovi slehne zem a do telefonu vyhrožuje vším možným cizí chlapek, jede naše (jinak neustále vypsychovaná) Maggie projet s dětmi na kole. "Zabij mě" znovu jsem sama sobě opakovala v průběhu četby víc, než je zdrávo a číst dál tuhle slataninu mě nutilo moje sebetrýznitelské Já.
Pět hvězd a zlatého bludišťáka tomu, kdo se prokousal až na konec.

mysterygirl
12.08.2017 5 z 5

Moc se mi tato kniha libila..po dlouhe dobe jsem se bala a sama se zamykala i navecer doma

Acinore
05.08.2017 4 z 5

Moje první knížka od této autorky.. A snad ne poslední, opravdu zajímavé čtení :) příběh, zápletka, celý děj - jedna radost

Toldist
30.07.2017 5 z 5

Rachel Abbot dokázala opět to co vždycky, přišpendlit mě k její k tvorbě až do samotného konce. Jen si to představte, žijete s někým tolik let, máte dvě děti a zjistíte, že je to úplně jiný člověk. Jak se vypořádat s tím pravým já je opravdu těžké a Rachel to opět odvádí na výbornou. Právě proto zamrzí fakt, že postava Meggie skvělé advokátky je tak hloupá natolik, že až po deseti letech si zjistí o svém manželovi tolik. Jistě nikdy neznáte člověka dokonale, ale tohle je zásadní. Tak či tak bych dodal, že koupě knihy nelituji a už se těším na další knihu Šesté Okno. Zahalen černé noci tmou, hlubinou chmurnou, nezměrnou....

ArwenAragorn
10.07.2017 5 z 5

Tenhle psychothriller mě vážně dostal! Trvalé napětí, akce, hromady zvratů a nakonec velice překvapivý závěr. To, co si Maggie za těch pár dnů prožila bylo vážně nad hlavu, já zas měla hlavu pořádně domotanou četbou výborné knížky, kterou mohu jen doporučit. Rachel Abbotová opět splnila mé očekávání.

Vesmich
08.07.2017 odpad!

Můj ty Tondo kolenatej, to zas byla slátanina! Do půlky se mi nepodařilo odhalit, co je to za žánr a dál a dál jsem se prokousávala jen díky zvrácené potřebě dozvědět se, jestli to bude stále tak pitomé nebo to může být ještě pitomější. Jako když nevěřícně zíráš na TV Šlágr. Paní ADVOKÁTKA se odstěhuje se svým manželem INSTALATÉREM a dvěma dětmi kamsi na konec konce, ona zastupuje ty opravdu ošklivé zločince a on hlídá děti a opravuje sousedům bojlery. Pak se někam vypaří, což se mu nelze divit a paní se začne seznamovat se svým vlastním domem a svými dětmi, jakož i dumá v tradičním schématu o tom, KDO je vlastně její muž. Má s ním osmiletého syna a teprve nyní jí vrtá hlavou, že nikdy neviděla nikoho z jeho rodiny a nic o něm neví. O čem se teda celou dobu bavili? O bojlerech? Soustavně a podrobně jsme informováni o všech emocích, které paní aktuálně prožívá, jak je zvládá, jak je nezvládá, jak je nechce přenášet na syna, jak je přenáší na syna, rovněž známe názvy všech elektronických zařízení, používanych jednotlivými členy domácnosti a obsahy sdílených kalendářů, no peklo! Policistka zasejc mudruje o tom, jak vůbec NĚKDO může zastupovat takové ošklivé pachatele! Zřejmě ve svých letech a při svém povolání stále ještě nevstřebala principy právního státu. Od půlky už se to nedalo ani s podpůrnými prostředky, takže jak to dopadlo netuším a nechci se to už nikdy dozvědět!

mynamail
22.06.2017 3 z 5

Velmi napínavé. Hltala jsem hltala, čekala, jak to dopadne a jestli ten, o kom si myslím, že je zloduch, opravdu zloduchem je, a ten, koho považuji za chudáka malého, který na vše doplatil, opravdu chudákem je.
O to víc mě zklamaly poslední stránky :-( Tak nějak jsem čekala, že se s rozuzlením a odkrytím pravdy autorka více "pomazlí". Prostě jsem dočetla a řekla si: A to je konec jako?
K žádné postavě jsem si nevytvořila žádný vztah, Maggie pro mě byla kariéristka bez kapky rozumu, Duncan ubohý podpantoflák, Tom frajer a patentem na rozum...
Nicméně určitě si ještě něco od autorky přečtu. A knihu k přečtení také doporučuji.

Cituska
21.06.2017 4 z 5

Kniha měla vcelku pomalý rozjezd,ale bohatě mi to vynahradila zbytkem,který byl naopak svižný a dobře se četl. Překlad mohl být trochu lepší.

Týnka094
12.06.2017 5 z 5

Velice napinava a ctiva vrele doporucuji

Anasa
10.06.2017 4 z 5

Další audiokniha, což u mne někdy znamená, že něco přeslechnu a všechno mi pak nezapadne. Rozhodně napínavý, poutavý příběh. Přečetla jsem si některé starší recenze a souhlasím s nimi v tom, že chování Maggie dost skřípalo. Falešný tón, který kazil celkový dojem.

Michnicka
06.06.2017 3 z 5

Kniha se mi líbila, přesto že jsem vůbec nenašla sympatie k hlavní hrdince, která hned policii nevolala a její celkový postoj k dětem. Konec ale byl teda moc dobře promyšlený a byla jsem za něj ráda.

Káča Máča
26.05.2017 5 z 5

Jeden z nejlepších psychothrillerů, jaký jsem četla. Příběh mě místy docela děsil, zároveň mi ale nedával moc šanci k tomu, abych knížku odložila. Pořád se něco dělo. Za mě jednoznačně 5 hvězdiček a rozhodně to nebyla poslední knížka od Abbottové.

Liduka
06.05.2017 5 z 5

Skvělá kniha, napínavá od začátku do konce, s výjmečnou zápletkou, od které jsem se těžko odtrhávala. Moc se mi tam líbily "výpravy" do minulosti. Jediné co mi vadilo byla Maggie, která neustále měnila svá rozhodnutí ohledně spolupráce s policií.

lenka666
06.05.2017 5 z 5

Výborné a napínavé čtení , myslím, že i překombinované zápletky ke knihám patří.

kiraa
24.04.2017 3 z 5

Naposloucháno v audio formě. Ovšem jaký brykule nechala autorka provádět zkušenou advokátku, tak to mě tedy chvílemi přecházel v tomto případě sluch. V reálném životě bych dotyčné z fleku sebrala diplom včetně občanky. Vytvořila z Maggie hloupatou, naivní nanynku, která se chovala jako by ji mozek změknul v želatinu. Zápletka vykonstruovaná dost nesmyslně a nereálně. Číst se asi dá, ale to nakonec leták z Kauflandu taky.

Alice49
22.04.2017

Velké zklamání ! Ne s obsahem, ale s překladem - byl přímo hrozný. Překladatel pracoval evidentně s internetovým překladačem - neadekvátní výrazivo, špatná stavba vět... Text se nemůže převést do češtiny doslovně ! Dneska bohužel vzhledem k velkému počtu vydaných titulů ubývá kvalitních překladatelů !
Nemohu dát ani jednu hvězdu !!!!

Seiers
14.04.2017 3 z 5

Asi nejlepší Abbottová, co jsem zatím četl.