Mezi dvěma ohni

Mezi dvěma ohni https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225050/bmid_mezi-dvema-ohni-GNz-225050.jpg 4 366 98

Když ředitel jedné státní agentury ukončí před očima užaslé asistentky svůj život skokem z okna kanceláře, je to pro všechny z jeho okolí nepopsatelný šok. Jenže tam, kde ostatní vidí prostou sebevraždu, ví detektiv Miko Syrový o okolnostech, které staví celou tragédii do úplně jiného světla. Inženýr David Raška byl totiž jeho dávný přítel. Spolu trávili léta dospívání a spolu také před několika dny zhlédli šokující záběry na anonymně doručeném flashdisku. Záběry, jež by ani jeden z nich raději nikdy neviděl. Byly však ony důvodem Davidovy smrti? Miko se pouští do pátrání, jenže ruce mu brzy sváže zásah z vyšších míst. A stane se tak rychleji, než čekal. Přesto stihne zjistit, že ohňů, které se kolem Davida Rašky v jednu a tutéž chvíli rozhořely, bylo zřejmě víc…... celý text

Miro67
25.09.2020 3 z 5

Spíše příběh ze života kriminalisty než skutečná detektivka.

Martiiiik
27.08.2020 5 z 5

Zase výborná kniha, nic jiného od autora už ani nečekám :-) je v tom humor, který mi přesně sedí, plus známé prostředí Prahy tomu dodává kouzlo.. úplně je v těch místech vidím.. k oběma detektivům chovám velké sympatie, hlavně jak za každých okolností stojí při sobě a nikdy nenechají druhého padnout.. normálně moc nemusím vulgární výrazy, ale tady jsou to prostě oni, se vším všudy :-)

wooloong
24.08.2020 5 z 5

Autor se nám už pěkně vypsal. Jeho styl, hrdinové, vtipné hlášky, zápletky a rozuzlení jsou skvělé. Za Dustyho bych nejradši přidala další hvězdu.

Paulmain
10.08.2020 4 z 5

Dávám o hvězdičku méně než u předcházejících dnou dílů série. Asi to bylo zápletkou, která byla více "politická". Nicméně mě stále baví a těším se na další pokračování série.

Eicherik
07.08.2020 5 z 5

Tohle je prostě paráda. Zajímavý detektivní případ okořeněný chlapským humorem a sympatický hrdina, který nám poodhalí částečně i svoje soukromí. Sérii si dávám mezi oblíbené a těším se na další případy tohoto českého policajta.

jprst
27.07.2020 5 z 5

Dobře vyvedený příběh, minimálně na úrovni předchozích dvou, ale spíše ještě lepší, nechybí ani vtipné dialogy a hlášky, které dokáže autor uplatnit nenásilně a v pravou chvíli. Hlavní hrdina není žádná hvězda, ale obyčejný chlap - policajt se svými pracovními i soukromými problémy, prostě sympaťák.

viva71
22.07.2020 4 z 5

Autor patří mezi mé oblíbené, další čtivá detektivka.

ZuK1
22.07.2020 5 z 5

Knížky Martina Goffy se výborně čtou, jsou vtipně a reálně napsané.
U některých situací a dialogů se mi vybaví seriál Případy 1. oddělení :-).

Pechule
01.04.2020 4 z 5

Moje první setkání s autorem a super, skvělá, čtivá detektivka.

Greenfingers
26.03.2020 5 z 5

Martin Goffa je bezesporu jedním z nejlepších autorů detektivek v Česku (ne-li ten úplně nejlepší). V románu Mezi dvěma ohni musí sympatický Miko Syrový řešit případ, který se ho osobně dotýká a je postaven před dilema, které nenabízí snadné řešení.
Tleskám autorovi za tento literární počin. Dokazuje, že dobrá detektivka či thriller se obejde i bez série brutálních vražd psychopatických sadistů.

EvikU.
14.03.2020 4 z 5

Mě se kniha moc líbila. Je mi sympatický hlavní hrdina. I to, že se příběh odehrává v Čechách. Kniha je čtivá, děj odsejpá. Nejsou tam zbytečné stránky navíc ani moc velká brutalita. Osobní život tam taky nechybí. Líbí se mi jak Miko tak Tony. U tohodle autora přečtu ještě další jeho knihy.

janina66
15.02.2020 4 z 5

Zase další skvělá detektivka s Mikem a Tonym, sympaťáky. Jinak musím říci, že tento díl mě bavil o něco méně, než předešlé. Je to obsahem politiky a korupce.

MišuleP
10.02.2020 5 z 5

Další příběh opět super:!Musí člověk u čtení dávat vážně pozor, zvraty jsou i během jednoho řádku. Už se těším na další příběh.

Puntíkatýhrnek
06.02.2020 5 z 5

Fakt dobrý..z každé knihy je vidět, že autor dobře ví, o čem píše...za mě v tomhle žánru naprostý top...

Lenka.Vílka
03.02.2020 5 z 5

"Everything Belongs - Thrice"

Tentokráte vynechám obvyklý lehký úvodní obsah. To hlavní máte v anotaci. Navíc bych nevěděla, jak to napsat, abych něco nevykecala. Jde totiž o to, jak je to napsané. Což mě bavilo moc. Jak se střídal čas, před skokem a co bylo potom. A celkově jsou i všechny ostatní věci takhle psané. Preferuju tenhle styl "skání", který auror rád používá. Baví mě to potom číst zase o trochu víc. Něco dohodit a když to neudělaš, někdo uvidí určité video? Nebo se to ještě trochu zkomplikuje? Kort když to není tvůj případ, ty jsi jediný, kdo ví, že za tím je víc, protože někdo sice skočí sám, ale někdo další ho tam musí postupně dostrkat...

A celé to rozuzlení bylo dobré. Příběh dobře vystavěný. A hlavně dost osobní pro Mika. Zase o třídu lépe napsané než díl předtím.

Občas to nejlepší co pro své čtenářské já můžete udělat, je dát šanci neznámému (a to doslova) českému autorovi. Já toho nebudu litovat nikdy :)

PS: Vážně? Kdy jste se naposled smáli, když pasák dá pěstí policajtovi, protože šlapce v podstatě řekne, že je hnusná?! To se ve Švédsku ani Dánsku jen tak nestane!

PS: Dustin. To je jméno zpěváka kapely v mojí top trojce... :) a náhoda! Hned v úvodu komentáře :O

i.stefany
29.01.2020 5 z 5

Co dodat? Další skvělá detektivka z pražské periferie. Věděla jsem hned, že nebudu litovat. Na knihách Martina Goffy mě prostě baví vše. Miko a Tony, uvěřitelný napínavý případ, jemný, trefný humor, čtivý styl a jako bonus "krtek". :-) Co víc si přát?

francouz
23.01.2020 5 z 5

Díky databázi jsem opět objevil velmi dobrého českého autora detektivního žánru.
Není to žádný český James Bond, ale poctivý policajt, který musí řešit i spoustu svých nitěrných problémů.
S kolegou vytvořili skvělou dvojku, která se suprově doplňuje a snaží se jít i přes překážky, které mnohdy jsou za hranou jejich působností.
Navíc v tomto případě řeší Miko smrt svého dlouholetého kamaráda, a o to je to pro něj těžší, protože musí našlapovat opravdu opatrně, jako by se pohyboval po minovém poli.
Je to opravdu povedené pokračování a už nyní se těším na další setkání s Mikem a jeho případy, které rozhodně ukazují více než jenom policejní rutinu.......

Nymfadora.T.
22.01.2020 3 z 5

Docela hezká jednoduchá česká detektivka, změna proti severským ( které mimochodem čtu velice ráda) . Miko je sympaťák, Tony taky, asi zkusím ještě nějakou. ( ta předchozí mě moc nezaujala)

harena
19.12.2019 5 z 5

Třetí pokračování s Mikem Syrovým, stejně podařené jako předchozí dvě . Líbí se mi české prostředí, i když z děje je mi trochu smutno. Tak to tady skutečně nějak bylo a je. Čtivá, svižná, napínavá, detektivka, ani chvilku se nenudíte, děj krásně ubíhá. Konec velmi reálný. Doporučuji...

Gibis
25.10.2019 5 z 5

Miko mě baví. Baví mě i se svým růžovofialovým autem, protože se barva líbí jeho dceři, baví mě, že se ujme toulavého psa, který vypadá jako jezevčík křížený s krtkem a baví mě jeho humor :) Líbil se mi i detektivní příběh a realistický náhled pod pokličku policejní práce, která není vždy tak jednoduchá, jak si to my představujeme, díky byrokracii a právnickým kličkám.
Těším se na další díly ze série.

Martin Goffa
česká, 1973
2020  88%Muž z chatrče
2014  87%Bez těla
2019  84%Přiznat vinu
2013  81%Muž s unavenýma očima
2016  89%Dítě v mlze

Kniha Mezi dvěma ohni je v