Mezi dvěma ohni

Mezi dvěma ohni https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225050/bmid_mezi-dvema-ohni-GNz-225050.jpg 4 366 98

Když ředitel jedné státní agentury ukončí před očima užaslé asistentky svůj život skokem z okna kanceláře, je to pro všechny z jeho okolí nepopsatelný šok. Jenže tam, kde ostatní vidí prostou sebevraždu, ví detektiv Miko Syrový o okolnostech, které staví celou tragédii do úplně jiného světla. Inženýr David Raška byl totiž jeho dávný přítel. Spolu trávili léta dospívání a spolu také před několika dny zhlédli šokující záběry na anonymně doručeném flashdisku. Záběry, jež by ani jeden z nich raději nikdy neviděl. Byly však ony důvodem Davidovy smrti? Miko se pouští do pátrání, jenže ruce mu brzy sváže zásah z vyšších míst. A stane se tak rychleji, než čekal. Přesto stihne zjistit, že ohňů, které se kolem Davida Rašky v jednu a tutéž chvíli rozhořely, bylo zřejmě víc…... celý text

Bobina74
12.05.2018 4 z 5

Tak tohle určitě ano. Opět skvěle napsané. Miko je sympaťák, není tam postava, která by mně vyloženě štvala, zápletka jasně vyšitá z našeho malého českého prostředí a co mně nejvíce fascinuje je autorův nevtíravý humor. A toho si cením nejvíc.
P.s. : Jestli pak jsou všichni bývalí kolegové pana autora takhle vtipný ?? ;-)

kap66
01.05.2018 5 z 5

Opět čtenářský požitek. Jasná sebevražda s nejasnou motivací, o tom jsem vždycky se zájmem četla. Všechny klady, které jsem ocenila u předchozích dílů, jsem si vychutnala i zde: napětí a spád, svižnost, dialogy, charaktery, jazyk. Takže připojím jen drobnost: baví mě sehranost parťáků, mezi nimiž nejsou žádné třecí plochy, a jsem ráda, že jejich šéf není blb, se kterým musejí bojovat (to je celkem častý motiv jiných detektivek). U Goffových knížek si také neříkám: kde jsem už tuhle zápletku četla?
Jsem natěšená na další.

Missynka
30.04.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Už nevím co ke Goffovi a jeho knihám více dodávat. Opět čtivé, svižné, napínavé, zajímavé. Děkuju!

brabofka
12.03.2018 4 z 5

Myslím že kniha by si zasloužila trochu více vysvětlující konec. Měli bychom si asi zvyknout, že p. Goffa nebude psát detektivky jako 90% ostatních autorů. A možná to je to čím vyčnívá nade všechny ostatní. To že byl jedním z "nich" a ví tedy co a jak navíc dodává knížkám šmrnc, který dosud měl snad jen Dominik Dán. I když u p. Goffy mi přijde jako kdybych seděla u piva s partou policajtů a poslouchala jejich historky ze služby.

Dandy1
27.02.2018 5 z 5

Moje první setkání s Goffou dopadlo víc než dobře. Připomíná mi styl Dominika Dána, který je také kriminalista a píše pod pseudonymem. Goffa navíc dokáže příběh zlidštit vsuvkami ze života postav. Například jak přijít k toulavému psu, škaredému krtkovi.

Jana_Hlus
05.02.2018

Při čtení jsem si říkala, že si tentokrát zřejmě stojí Miko Syrový na vedení, některé indicie jsem pochopila podstatně rychleji než on. Ale ten závěr byl naprosto skvělý a pro mě je to zatím nejlepší Goffova kniha. Zpětně jsem si uvědomila, že autor dokázal naprosto věrohodně vyjádřit Mikovo tápání - dozvěděl se o svém kamarádovi informace, které by opravdu neočekával, zamotal se do mafiánských kruhů, dostal i pořádnou nakládačku a těžce to všechno v sobě zpracovával. To mi přijde naprosto uvěřitelné, narozdíl od dokonalých policistů se supermanským schopnostmi jiných autorů. Trošku mi příběh připomněl Pavla Frýborta v jeho nejlepších časech. Takže za mě 5/5 a jdu na Plaváčka:-).

petrarka72
21.01.2018 3 z 5

Ovšem - i na autora průměrná kniha je pořád lepší než většina české produkce. A vzpomněla jsem si na podobně začínající žánrovou klasiku - Hru s čísly Dicka Francise.

davidurban1973
07.11.2017 4 z 5

Čtivé, realistické a uvěřitelné. Dobrá krimi.

hanka175
05.11.2017 5 z 5

Moc pěkná detektivka - čtivá, zajímavá zápletka a sympaťák Miko - doporučuji.

Francoa
22.10.2017 4 z 5

I druhá kniha se mi četla velmi dobře.Na každé čtení jsem se doopravdy těšil.Konce knihy bych si představoval trochu jinačí, ale to je můj problém.Určitě si zase někdy přečtu další příběh.

Keddie
11.08.2017 5 z 5

Kniha se četla velice dobře. Sice už od poloviny mi bylo jasné, jak se vše událo, ale čekal jsem, zda se v závěru něco překvapivého nestane. Nestalo, ale přesto jsem nebyl zklamán.

encyklopedie
20.07.2017 5 z 5

.....kdyby byly všechny knihy jako je tahle, bylo by mezi námi "děvčaty" určitě více čtenářů .....člověk se za život musí prokousat mnohými knižními "zvratky" ....ale někdy přijde Goffa a je vystaráno ....mých oblíbených 321%, protože bývalej "pistolník" z řad policajtů zase nemá chybičku
Přečteno na jedno zastavení ....lulu a kafíčko!!!!!

V28
16.07.2017 5 z 5

Každou knihou je série lepší a Miko i jeho parťák sympatičtější. Detektivky které si na nic nehrají, žádné šílenosti a zvrácenosti, známé prostředí Prahy, prostě se to dobře čte. Ideální čtení na léto.

haski
25.06.2017 5 z 5

Pěkná česká detektivka. Příběh , postavy, prostředí - to mi sedí. Šikovný autor, zatím mě nezklamal a doporučuji.

MarieH
20.11.2016 3 z 5

Knížka se mi líbila, autor se zlepšuje, trochu mi připomíná Exnerovku od V. Erbena. Dávám 3 hvězdičky !

Foks
12.07.2016 4 z 5

Moc dobrá detektivka, ale oproti předchozím dvěma Mikovým příběhům jsem se nějak nedokázal zotožnit se zápletkou. Ale pořád je to vysoký standard.

marlowe
26.11.2015 5 z 5

Opět velká spokojenost…
Martin Goffa prostě příběhy vyprávět umí – a většinu svých tuzemských žánrových souputníků převyšuje o několik hlav. Jeho romány jsou uvěřitelné, na nic si nehrají a nesnaží se čtenáře ani prvoplánově pobavit ani za každou cenu šokovat.
Resumé: velmi solidní detektivka!

Kdybych měl knize přece jenom něco (soukromě) vytknout, budou to dvě věci:

1) Přílišné nadužívání "zpětných skoků v čase" (scéna začíná v bodě B, ale po několika větách či odstavcích se skokem vracíme proti směru času zpět na začátek celé události, do bodu A, odkud už potom příběh pokračuje lineárně směrem k B); podobné "protičasové přískoky" patří k regulérním, mnoha autory běžně užívaným inštrumentům, ale TADY je jich na moje gusto až příliš – a ze zmíněného postupu se s přibývajícími stránkami začíná stávat nepříjemná manýra…

2) Přílišné nadužívání uvozovacích vět – já osobně vždycky dávám přednost "odsejpajícímu", nepřerušovanému dialogu před dialogem, který je prošpikován retardujícími "uvozovacími" komentáři, přilepenými téměř ke každé replice; vyprávění tím ztrácí nejenom tempo, ale i rytmus…

Ale to jsou jen subjektivně vnímané drobnosti – celkové hodnocení: 90%!

Niraj
23.06.2015 5 z 5

Česká detektivka z úplně jiného soudku, než jsme v současnosti zvyklí od severských autorů. Žádná brutalita, příběh odpovídající českému prostředí. Autor mě příjemně překvapil a rozhodně si přečtu i další jeho knihy.

Martin Goffa
česká, 1973
2020  88%Muž z chatrče
2014  87%Bez těla
2019  84%Přiznat vinu
2013  81%Muž s unavenýma očima
2016  89%Dítě v mlze

Kniha Mezi dvěma ohni je v