Dítě v mlze

Dítě v mlze https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311191/mid_dite-v-mlze-tsX-311191.jpg 4 327 99

Únos sedmiletého chlapce od jedné základní školy zprvu vypadá jako krutý, avšak jinak ničím neobvyklý zločin. Postupující vyšetřování ovšem odhalí určité odlišnosti: únosce nekomunikuje a neklade si žádné požadavky. Dokonce udělá jindy nemyslitelné gesto – hned zpočátku odhalí svou tvář, snad na znamení výsměchu svým pronásledovatelům. Ti jej obratem identifikují a do pátrání je proti své vůli zapojen i Miko Syrový – pachatelem únosu je totiž jeho bývalý kolega Bert. Detektiv tedy stíhá detektiva, a ten je díky svým zkušenostem vždycky o krok napřed. Jeho vzkaz „bolest za bolest“ navíc hovoří víc než jasně…... celý text

nicoolka25
27.03.2020 5 z 5

Dobře napsaná česka detektiva. Kniha byla čtivá.

Lenka.Vílka
24.03.2020 5 z 5

"Memories Of Misery - Hawthorne Heights"

"Bacha na něj, Bety. Tenhle ti začne vyprávět o nějaké naší nebezpečné akci v přístavu a než ti dojde, že v Praze není moře, už se u tebe sprchuje."

Trochu odlehčení na začátek, než začne jít do tuhého.
Když váš bývalý parťák unese malého kluka, je přece hned jasné, co se děje. Že?
Vzhledem k tomu, jak a proč a kvůli komu odešel od policie. Že?
Ale vážně je to tak? Už jsem se u autora naučila, že v jeho knihách nejde až tak moc o zločin samotný. Ale je to o lidech, co je k tomu vedlo, o jejich příběhu. A jsem ráda, že autor nezvolil změnu stylu vyprávění jenom kvůli prvku překvapení. (Proto si nemyslím, že to je spoiler, je to prostě autorům styl.)

Přesto musím tentokrát bohužel napsat, že to není čistých 100%, ale spíš tak 95%.

Wabinka
19.02.2020 5 z 5

Moje první setkání s Martinem Goffou a určitě ne poslední.Celkem silný příběh o tom,jak se člověku během chvilky může změnit život a pak už vlastně nemá co ztratit.

mi-380
27.01.2020 4 z 5

To není šikmá plocha, to je přímo volný pád, do kterého se v souboji s českým Barnevernetem dostává bývalý Mikův kolega. Podobně jako předchozí Goffovy knižní případy má i tento příjemně přiměřenou délku, vysoké procento uvěřitelnosti, odlehčující humor a velkou výhodu blízkosti a znalosti domácího prostředí. Proti srsti mi šla Mikova psychická labilita.
85 % (zatím 152 hodnocení, průměr je zatím 89 %).

Ve čtvrtém emailu mě zdraví Ngahumbi Bataeke z Nigérie, který pro mě má jeden a půl milionu dolarů z jakéhosi dědictví. Jen mu mám poslat nějakou tu tisícovku na vyřízení formalit a číslo svého účtu.

Ve Švýcarsku někdo unesl malého synka jednoho zámožného bankéře. Policie pachatele dopadla, šlo o mladíka, který se snažil rodinu vydírat a dopomoct si tak k pohádkovému výkupnému. Když ho však zadrželi, dítě u sebe neměl a tvrdošíjně odmítal říct, kde je. Promluvil až poté, co se na něm policisté dopustili jednání, které bylo později úředně nazváno jako blíže nespecifikované násilí. Teprve pak byl chlapec nalezen, bohužel již mrtvý. Dohra celého případu však byla jako podle scénáře absurdní frašky. Již odsouzený únosce inicioval vyšetřování policistů, kteří oním blíže nespecifikovaným násilím pošlapali jeho lidská práva. Samozřejmě že v hyperkorektní demokracii západního střihu uspěl a domohl se jejich potrestání.

„Ahoj Bety,“ oslovil jsem ji. Zvedla ke mně oči a usmála se. Tvář i dekolt měla o něco plnější, než jak jsem si je pamatoval z minula, ale v jejím případě to nebylo na škodu, spíš naopak. Vždycky jsem razil heslo, že když je něco hezké, může toho být i víc.

Bůh není, pochopil muž před několika dny. Neoplácel by přece dobro zlem. Ovšem pokud existuje a něco takového dělá, tak… Tak to není bůh, se kterým bych chtěl mít cokoli společného. Proklínám ho. Popírám. Potrestá mě za to? Nemůže víc, než už to udělal.

Dela111
24.09.2019 5 z 5

Toto je jeden z těch příběhů, kde od začátku známe i pachatele, takže sledujeme nejen postup vyšetřovatelů, ale i jednání únosce.
Život nejen že není spravedlivý, ale někdy je tak krutý, že i slušný člověk zahnaný do kouta a zdrcený žalem může udělat něco extrémního a sklouznout za hranu zákona. Výjimečně můžu říct, že jednání pachatele jsem sice neschvalovala, ale naprosto chápala.
V tomto emotivním příběhu se autorovi podařilo výborně popsat psychologii jednotlivých postav. Závěr je pořádně vygradovaný a přitom stále uvěřitelný. Hodnotila bych jako jeden z nejlepších dílů, které jsem dosud ze série četla.

Lotka
20.09.2019 5 z 5

Neřekla bych, že je to autorova nejlepší kniha, ale opět se mu podařilo vtáhnout mě do děje, tak, že jsem knihu nechtěla odložit, dokud nebude dočtená.

amurek
30.08.2019 5 z 5

Velmi dobře napsaná česká detektivka. Dostala se mi do rukou náhodou, takže ty další už si přečtu v tom správném pořadí. A moc se na ně těším.

karoli77
20.08.2019 5 z 5

Super příběh, ze současné Prahy, dobře napsaný, nechtěla jsem odložit a hned jsem se vrhla na další knihy autora. Píše opravdu ctive a uvěřitelně.

Boby17
06.08.2019 5 z 5

Dvoudenní knížka byla opět skvělým pokračováním osudů hlavního hrdiny Mika Syrového a jeho parťáka Tonyho. Příběh naznačil limity nebo úskalí ochranitelského systému malých dětí (byť je samozřejmě třeba), který se velice snadno může pro zúčastněné stát traumatizujícím zážitkem na celý život. A to tu ještě nemáme ten "skvělý" norský úřad s nevyslovitelným názvem. Knížku doporučuji všem zájemcům o kvalitní českou detektivku a dávám všechny hvězdy.

Val
03.08.2019 5 z 5

Tak tohle bylo velmi příjemné překvapení. Přiznám se, že české detektivy moc nečtu. Martin Goffa mě ovšem přesvědčil, že mám rozhodně začít. Pro začátek určitě jeho knihami. Příběh, na jehož konci přemýšlíte, kdo je vlastně viník a kdo je oběť....

knihomolka999
11.07.2019 5 z 5

Jde o lidsky silný, napínavý detektivní příběh z českého prostředí. Chybné rozhodnutí o dítěti přinese v důsledku smrt a způsobí tragedii v životě celé rodiny i dalších zúčastněných. Autor čtenáře dostane uvěřitelným příběhem bez hrubého násilí a potoků krve.

Dopi70
17.06.2019 5 z 5

Klobouk dolů, to byla jízda! Přečtené jedním dechem, napinavé od začátku až do konce. Luxusní thriller od Martina Goffy,.který v mém žebříčku oblíbených autorů postupuje každou svou knihou o pořádný stupeň výše.

ren6939
16.06.2019 4 z 5

Moje první setkání s autorem, zajímavé dějové linie a jejich prolínání.
Dobré k zamyšlení, jak rozhodnutí jednoho člověka může fatálně ovlivnit životy jiných.
Líbí se mi střízlivé české prostředí, kde není na každém kroku mrtvola a přestřelky jako na divokém západě.

Kerberos
13.06.2019 5 z 5

Další skvělá detektivka od pana Goffy,tentokrát je to pro Mika Syrového velmi osobní.Jeho bývalý parťák unese malého chlapce.Může Miko věřit,že se Bert tolik nezměnil a že ho tragédie v osobním životě nepřivedla k tomu aby ze msty chlapci ublížil.

konicekbily
23.04.2019 5 z 5

Podařený, jemný a k přemýšlení nutící kriminální thriller o dobru a zlu. Není zde podstatné, kdo něco spáchal, ale spíše proč a co ho k tomu vedlo.

i.stefany
01.04.2019 5 z 5

Další případ Mika Syrového, který tentokrát řeší únos malého chlapce. Případ je o to složitější a komplikovanější, protože únoscem je jeho někdejší kolega a parťák. Jak se s tím Miko popere tentokrát? Příběh je opět velice napínavý a tentokrát jde o téma velmi silné, nutící k zamyšlení.... Náhody, omyly, chybná rozhodnutí... Bylo mi z toho příběhu hodně smutno, ale i tak si rozhodně zaslouží 5 hvězdiček.

ctenarkaEva
26.02.2019 4 z 5

Zajímavá česká detektivka. Pachatel je sice prozrazen hned na začátku, ale přesto nechybí napětí až do konce. Děj plynul rychle, krátké kapitoly se četly dobře. Určitě si přečtu i další knihy tohoto autora.

LaCoccinelle
15.02.2019 4 z 5

Šestá knížka v pořadí od Goffy, opět nezklamala. Přečteno za pár hodin. Konec byl takový moc strohý. Už se těším na další díl.

Rade
29.01.2019 5 z 5

Můj šestý Goffa, dost jsem tomuto autorovi propadla. Jako vždy: Uvěřitelné, působivé, největší plus pak za to, že autor si nevymýšlí fantasmagorie a vychází ze skutečné práce české policie.
Tady dávám prvně nejvyšší hodnocení, všeho bylo tak akorát, napětí i emoce a navíc dobře napsané. Trochu stručný konec nevadí, naopak, dořečeno je zde tentokrát vše, co je pro ukončený případ podstatné a dramatický vrchol celého příběhu se stejně odehrál v té smíchovské hospodě.
A ještě poznámka: Kdykoliv čtu po Goffovi nějakou jinou detektivku, jsem poněkud kritická a říkám si, hm, jsou to jen vymyšlenosti a představa autora, jak asi probíhá vyšetřování. Tak moc na mě působí autentický Miko a jeho parťáci…

klokan.1905
22.01.2019 5 z 5

Dítě v mlze...
Již šesté pokračování ze série Miko Syrový od Martina Goffy...
Příběh začíná únosem malého sedmiletého klučiny - Davida Rezka... Vzhledem k tomu, že únosce si nijak nechránil svoji tvář, tak z kamerového systému policisté zjišťují, že v osobě únosce se jedná o jejich bývalého kolegu Jana Bertovského... Do případu se zapojuje i náš hlavní hrdina Miko Syrový, protože Jan Bertovský je jeho bývalý parťák - přezdívaný Bert... Případ je však zvláštní tím, že únosce s nikým nekomunikuje a neklade si žádné podmínky...
Kniha se čte opravdu výborně... Ostatním ji mohu jen a jen doporučit k přečtení... Rozhodně doporučuji číst sérii Miko Syrový tak, jak byla postupně vydána... Pro mě je celá série doposud vynikající čtenářský zážitek...
Autor má u mě opět za pět... Ve škole by to asi zamrzelo, tady to snad potěší... ;-)