Dítě v mlze

Dítě v mlze https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311191/mid_dite-v-mlze-tsX-311191.jpg 4 327 99

Únos sedmiletého chlapce od jedné základní školy zprvu vypadá jako krutý, avšak jinak ničím neobvyklý zločin. Postupující vyšetřování ovšem odhalí určité odlišnosti: únosce nekomunikuje a neklade si žádné požadavky. Dokonce udělá jindy nemyslitelné gesto – hned zpočátku odhalí svou tvář, snad na znamení výsměchu svým pronásledovatelům. Ti jej obratem identifikují a do pátrání je proti své vůli zapojen i Miko Syrový – pachatelem únosu je totiž jeho bývalý kolega Bert. Detektiv tedy stíhá detektiva, a ten je díky svým zkušenostem vždycky o krok napřed. Jeho vzkaz „bolest za bolest“ navíc hovoří víc než jasně…... celý text

Timkim
23.03.2024 4 z 5

Popravdě nevím, jak na knihu reagovat. Samozřejmě chápu tu bezmoc a frustraci Berta, ale v knize to vyplynulo jako slet nejnepravděpodobnějších osudných náhod. Vzít do ruky osud svůj i uneseného a zjednat právo, není nejlepší nápad, ale jako otec.....nikdy nevíte, co bude ten spouštěč při kterém vám "jebne". Jen jsem nepochopil konec..čeho vlastně dosáhl???? Ničeho. 85%

VendulaB
10.01.2024 5 z 5

Příjemná jednohubka. Rychlý, krátký příběh, kraťoučké kapitoly, děj je napínavý, pádí, čtenář obrací dál a dál, super čtení na jeden, dva večery.

nikous
06.01.2024 5 z 5

Nechcete to číst, nechcete a zároveň se již od první strany nelze odtrhnout.

hnusák
14.11.2023 5 z 5

Musím říci, že smrt vlastního dítěte je vždy velmi frustrující, člověk neví, jak by se sám zachoval, pokud by se do stejné životní situace sám dostal a dospěl ke stejnému názoru, jako Bert. Je to velmi těžké a těžko se dá takový člověk šmahem odsuzovat, pokud se utápí ve vlastním žalu. Kniha je velmi dobře podaná, i když sám osobně příběhy o utrpení dětí nevyhledávám.

hanzmb
05.04.2023 5 z 5

Po slabších knihách (povídky + Plaváček) se autor do toho pořádně obul. Tento díl nemá chybu. Dle mého asi ten nejlepší ze série. Přitom to není vlastně ani klasická detektivka, toho pátraní tam zase tolik není. Spíš bych to řadil k psychologickým románům.
Nevím, proč se pořád srovnává Goffa a Dán. Ano, oba byli policisty. Tím to ale končí. Jejich styl a zápletky jsou zcela odlišného charakteru. Tam kde Dán chrlí , je Goffa spíš introvert zahleděný do sebe. Takový "Sám voják v poli".

4xbabča
12.02.2023 5 z 5

Další případ detektiva Mika Syrového, tentokrát hodně smutný, kdy byl unesen malý chlapec a pachatel vyhrožuje, že mu ublíží. I tentokrát je příběh čtivý a napínavý až do samého konce.

lendinka.k
03.02.2023 5 z 5

Tato kniha mi potvrdila, jak je důležité mít rodinu nebo někoho blízkého a nebýt na všechno sám. Když totiž přijde nějaká rána osudu nebo životní krize, je potřeba mít někoho, kdo to s vámi sdílí a kdo vás nenechá udělat nějakou hloupost, když jste na dně a nevíte jak dál. Přestože Miko je postava, které fandím a mám ráda za jeho postoj a životní názory, odpustila bych mu skoro vše, ale vadí mi, že svého kolegu takto nechal na holičkách, když se pět let o něj nezajímal a nechtěl se ho pokusit chápat. Myslím, že by se pak nic z toho nemuselo stát, a proto zde vidím jádro problému. Jinak doporučuji číst celou sérii od začátku, hlavní hrdina se vyvíjí a vše pak dává větší smysl.

Makůvka
10.01.2023 4 z 5

Po delší době jsem sáhla po české detektivce od autora, kterého mám ráda a mám ho vyzkoušeného a vím, že u něho nešlápnu vedle a nebudu zklamaná.
Opět moc pěkná krimi z českého prostředí, čtivá a napínavá. Mikuláš Syrový stále sympatický detektiv s příjemným humorem. V tomto díle je Miko citlivý a zranitelný, protože je to příběh o únosu plný smutku a velkých emocí.

Disease
19.12.2022 4 z 5

Můj druhý román od Goffy. Je fajn, že není potřeba to číst postupně, zas tak moc vykreslená hlavní postava není. Případ zajímavý a opět velmi dobře napsaný.

Swissman
10.12.2022 5 z 5

Jsem rodič a dovedu si připustit, že hlavní téma se klidně shodou okolností může stát i mně. Takže s touhle knihou jsem spadl do takové deprese, že líp už se to napsat ani nedalo!
Ten příběh jsem snad ani nečetl, ale přímo prožil! Smutné, ale perfektní.

marketa1860
22.11.2022 4 z 5

Zajímavá detektivka z domácího prostředí. Námět atraktivní, postup vyšetřování neobvyklý. Líbil se mi hlavní vyšetřovatel i bídák na druhé straně. Pokud jde o vlastní děti, každý z nás je schopen i nemožného. Určitě doporučuji.

Marek82
07.11.2022 4 z 5

Napriek kratšiemu rozsahu som sa nemohol zbaviť pocitu, že sa to celé naťahuje a do počúvania som sa musel často nútiť. Myslel som, že je to kvôli interpretom, ale do veľkej miery je to dané spádom a tempom knihy. Zápletka je pritom jednoduchá a zaujímavá, ale dej sa posúva vpred pomaly, lineárne...a občas nezáživne. Celkovú známku zachraňuje koniec, kde to malo aspoň trocha spád. Ak by som knihu čítal, tak by bolo moje hodnotenie asi lepšie, lebo by som ju zhltol za popoludnie a mal by som z toho pocit väčšieho napätia a dynamiky.

kopeceli
11.10.2022 5 z 5

Já jsem se sakra na stará kolena zamilovala - no a teď vlastně nevím, jestli do Syrového nebo do Goffy, ale vcelku asi je to jedno, ani jednoho v životě nepotkám zaplať pánbůh, takže jdu pozdě k ránu spát s vidinou, že brzy načnu další příběh Mika Syrového. To mám ale štěstí, že jsem tyhle dva chlapy poznala relativně pozdě, takže na další díl nemusím čekat...

Johny_H.
17.07.2022 5 z 5

Naprosto dokonalé. Pokud se vám od tohoto autora líbila Vánoční zpověď, tak pak toto zkrátka musíte přečíst jedním dechem.

jaroiva
19.06.2022 5 z 5

Vůbec se mi to nelíbilo! Nedělalo mi to dobře od samotného začátku.

Kde je další díl?

evelýny
13.06.2022 5 z 5

,,Pavouk vylezl ze své skrýše. Protože potravě, na kterou se chystá, musí kousek naproti."

Myšlenkové zkraty. Parťákovy přehmaty.
Snaživých blbců zvraty.
Navzdory policejní snaze, dítě stále mizí v mlze, hlupák se válí na podlaze.
Pavouk spřádá svoje sítě.
A modrovláska Julie, slzou po slze
ztrácí své iluze....

Bolest za bolest.

Únos dítěte. Velké emoce, smutek, zoufalství. Bravurně vykreslená podrobná psychologická sonda mysli pachatele sekunduje sentimentalitě bývalého přátelství, kolegialitě, parťáctví.
Martin Goffa umí upoutat moji pozornost, i když v tomto příběhu jsem se občas točila v kruhu.
Opět velmi realisticky vykreslený příběh, u kterého si tentokrát budete přát, aby byl jenom fikcí.
Ještě dlouho budu přemýšlet, kdo je v tomto příběhu pachatel a kdo oběť.
Intermezzo ze života pavouků bylo úžasné. Zvýšilo moje hodnocení

P.S.: Lidi zapomínají. Chtějí zapomenout. Život je pak snazší.

Audiokniha: sériově nadstandardně čtou Martin Preiss a Libor Hruška

Nuttelka
29.04.2022 5 z 5

(Audiokniha)
Já Mika prostě zbožňuju, hodně povedená série. Ani tentokrát to neměl Miko zrovna jednoduché, i když případ nebyl jeho, týkalo se ho to nejvíc. Jak už je tu zmíněno, je to smutný příběh. Vůbec si nedokážu představit, co se musí v rodičích odehrávat, když se dostanou do takovéto situace... vlastně v obou případech.
Už teď se těším na další vydání audioknihy, jelikož Martin Preiss jako Miko je fakt skvělý, moc doporučuji.

Dandy1
29.12.2021 4 z 5

Tak to byl hodně smutný příběh.

daja51
12.12.2021 5 z 5

Ten kdo zná knihy MG, tak ví, že nikdy nebude zklamán - Dítě v mlze není výjimkou- vřele doporučuji.

jaroslav4387
14.11.2021 5 z 5

Má to šťávu, drajv, napětí, zápletku, všechno co má dobrá detektivka mít. Opravdu slušný ... tohle hodnocení k tomu sedí jako pověstný hrnec na ... za mě rozhodně 5/5, bravo pane Goffo !!!