Lásce na stopě

Lásce na stopě https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226008/bmid_lasce-na-stope-9uC-226008.png 4 274 72

Detektiv lásky série

Spisovatelka Ruby Millerová ztratila nejen víru v lásku, ale i jakoukoliv invenci ke psaní. Na radu své agentky a sestřino pozvání odjíždí na dovolenou do Indie. To co začíná jako poklidná dovolená na romantických plážích, se náhle mění na nevídaná dobrodružství… Ztracená zavazadla, sestra na útěku a pohledný americký návštěvník přivedou Ruby na magickou a spletitou cestu napříč Indií. V prostředí pevností, věštců a nesčetných svatebních obřadů, Ruby poodhalí tajemné příběhy o lásce, nabyté i ztracené. Přesto, že se tyto tajuplné příběhy všelijak zamotávají, nakonec všechna tajemství stejně vyplouvají na povrch a Ruby nachází klíč poznání. To co začalo jako cesta k nalezení sestry, stává se cestou k objevení sama sebe – a k opětovnému nalezení lásky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Kristián Entertainment

The Love Detective , 2014

josie55
15.04.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, klasická oddechovka od Potter :).

lara25
02.04.2015 4 z 5

Krásná oddechová kniha. :-)

Pivísek
01.03.2015 4 z 5

Přestože od začátku čekáte romantický příběh s kapkou napětí i dojetí, těch "náhod, osudových setkání a mystiky" je prostě najednou až moc. Konec je příliš utažený za vlasy a není uvěřitelný (ne, že bych jinak celé knize beze zbytku věřila, ale stále se držela relativně v mezích), což pokazilo celkový dojem. Nicméně příběh zůstává stále svižný a svěží, ideální oddechovka za dlouhých zimních (i letních) večerů...

LucieRossi
19.02.2015 5 z 5

Další román od Alexandry opět nezklamal, dokonce bych ho přiřadila k těm nejlepším. Možná jen konec byl trošku "přitažený" za vlasy. :)

ivzu77
13.02.2015 5 z 5

Tato kniha je pro mne nejlepší ze všech knih, které autorka napsala. Všechny jsou oddechové, nenáročné čtení, nemusíte u nich přemýšlet, jen se občas pousmějete, nad stejným osudem všech hlavních hrdinek. Vždy jde o zklamání v lásce, hledání skutečného citu, a nalezení štěstí. I tentokrát tomu tak bylo, ale tentokrát mne daleko více zaujal děj, popis cesty po Indii, krásy okouzlení a barev té země.... prostě se mi to tentokrát líbilo o to více.....
A každému ráda doporučuji.

katkafe
06.02.2015 4 z 5

Ze začátku mě kniha moc nebavila, četla jsem od Potter lepší, ale pak se to rozjelo a konec byl super. :) Doporučuji!

Safienka
30.01.2015 5 z 5

Opět příjemné počtení u romantiky od A.Potter. Myslím, že podobný styl románů se nezapře, ale to nic nemění na tom, že nás dokáže dostat do pohody a trochu i namotivovat k nějaké činnosti nebo změně života.

Cleo De Nile
17.01.2015 5 z 5

Bezesporu nejlepší knížka Alexandry Potter. Pěkná práce, vážně, až mě to samotnou překvapuje. Nikdy bych neřekla, že mě kniha této autorky tolik chytne. Čert vem stále se opakující kostru jejích příběhů o ženách, které mají na začátku vždy smůlu v lásce. Vždyť tak je to i v životě.
Bavilo mě to od začátku až do konce, a i když byla knížka místy předvídatelná (jak už to u takových oddechových romantických příběhů bývá), četlo se to moc hezky. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila, stejně tak i Jacka a hlavně Rockyho. Jistě, bylo to nereálné, ale kupodivu jsem s tím tentokrát neměla problém, věřila jsem tomu až do konce. Chválím nápad se slibem :) Velkým plusem je taky atmosféra, kterou Alexandra dokázala navodit - nikdy mě Indie moc nezajímala, ale teď bych se nejraději sbalila a odletěla tam, v první restauraci si dala malai koftu a zašla se podívat na Tádž Mahal.
Dávám zasloužených pět hvězdiček :))

Gallaxy
14.01.2015 4 z 5

Úvod je takový nijaký, už jsem si začínala myslet, že to bude nejhorší kniha AP. Ale pak se děj rozvinul a já byla příjemně překvapena. AP se vyvíjí a s ní i její knihy. Tentokrát bylo v ději ještě více postav , než v předchozí knize "Na stejné vlně" a to mě bavilo. Konec byl poněkud přitažený za vlasy ( na to si pomalu začínám zvykat), ale promyšlený (Mám ráda knihy psané od konce). Dle mého názoru zatím nejelpší kniha autorky.

jasmína
08.01.2015 5 z 5

U knihy jsem se velice pobavila, dostala jsem šílenou chuť na indickou kuchyni a ráda bych věřila i ve šťastné konce lásky, ale k tomu se musím ještě dopracovat :)

greetchen
30.12.2014 3 z 5

Po dočtení knížky Na stejné vlně od téže autorky (v češtině vyšla rovnež letos) jsem se trochu pozastavovala nad (reklamní) mánií kolem autorky, která mi přijde trochu nafouknutá. I po přečtení dalšího románku Lásce na stopě neřeknu nic jiného. Alexandra Potter je prostě dobře fungující stroj, který dokáže rok co rok vychrlit dvě tři nové knihy, které si s chutí přečtete a po pár měsících jednoduše vymažete z hlavy, protože nejde o kdovíjaké literární skvosty. Alexandra Potter to má řemeslnně zmáknuté - každá její kniha (četla jsem zatím čtyři) je čtivá, nabízí v rámci možností originální zápletku, hrdinu, do kterého se zamilujete ok, je vám sympatický) a lehce natvrdlou, ale natolik milou hrdinku, že jí prostě budete fandit. Je to čtivé, milé, podbízivě líbivé, nenuceně vtipné, oddechové. S chutí knihou listujete, ale nic zásadního vám nedá. Je jednou z mnoha, které si na chvilku zaslouží místo na vašem nočním stolku, ale pak je klidně pošlete dál, podruhé se ke knize zřejmě nevrátíte.

Lásce na stopě nabídne totéž, co jakákoli předchozí kniha autorky. Klopýtavou cestu za láskou, které osud jakoby nepřeje, ale nakonec samozřejmě vše dobře dopadne (nemyslím, že bych spoilerovala, v tomto žánru to tak prostě je). Příjemným bonusem je exotické prostředí Indie, po které hlavní hrdinka putuje, ve snaze najít svou nezodpovědnou sestru a nepřizabít se při tom se svým spolucestujícím parťákem. Nutno uznat, že autorka umí prostředí popsat tak věrohodně a procítěně, že kolem vás ožívají nekonečné pouště a honosné paláce. Co bych jí naopak vytkla, je konstrukce hlavní ženské postavy. Už se trošku opakuje s charakterem neuvěřitelně natvrdlé naivky, která potřebuje desítky stránek k tomu, aby jí došly věci, které čtenář ví už dávno před ní. Že by si autorka nebyla bez téhle berličky jista tím, čím svou knihu jinak vyplnit?

v2rc8
29.12.2014 3 z 5

Je to první kniha od této autorky, kterou jsem četla. Očekávala jsem romantický příběh s happy endem a kniha v tomto ohledu nezklamala. Děj má spád, odehrává se v zemi s jinou než evropskou kulturou, čímž má příběh zajímavý nádech. Hlavní hrdince vybočení ze stereotypu přináší kromě nalezení sestry a lásky také nadhled nad svým dosavadním životem. Díky tomu všemu se mi kniha líbila. Nicméně se zde objevuje až příliš mnoho "náhod". Autorka se to snaží zaonačit trochou mystičnosti, ale pocit z vyumělkovanosti úplně odstranit nedokázala. Určitě si ale přečtu ještě jednu její knihu.

Indie láska svatba

Alexandra Potter
britská, 1970
2011  70%Není přání jako přání
2012  63%Já a pan Darcy
2013  70%S tebou už nikdy
2016  81%Láska z Paříže
2014  80%Lásce na stopě

Kniha Lásce na stopě je v