Svědkyně ohně

Svědkyně ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130307/bmid_detektiv-joona-linna-svedkyne-ohne-hCg-130307.jpg 4 4469 757

Svědkyně ohně je název napínavého detektivního románu, jehož autorem je manželská dvojice vystupující pod pseudonymem Lars Kepler. V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované případy, přizve k vyšetřování i osoby, které by se k místu činu nesměly ještě před několika lety ani přiblížit. Využívání lidí s paranormálními schopnostmi tak sice není běžnou každodenní praxí, ale stává se čím dál častěji. A to i přesto, že prozatím není v policejních statistikách zaznamenán ani jeden případ, který by vyřešil psychotronik nebo médium. Flora Hansenová se živí jako médium. Již celou řadu let přesvědčuje své okolí, že umí komunikovat s mrtvými. Postavila si na tom celou kariéru, a jak je to doopravdy s jejím talentem, ví jen ona sama. Jednoho letního večera sleduje zprávy a zaujme ji děsivá vražda, která se stala v ústavu pro psychicky narušené dívky. Flora se rozhodne, že zavolá na policii a oznámí, že kontaktovala ducha mrtvé dívky a může pomoci s případem. Vyšetřování brutální vraždy je vždy ošemetné a Joona Linna ví, že nemůže ponechat nic náhodě. Stejné noci, kdy dívka skonala, z ústavu uprchla jiná chovanka. Všichni ji popisují jako hodnou a tichou dívku. Protože z vyšetřování jednoznačně vyplývá, že vraždu spáchal někdo zevnitř ústavu, je i tato dívka v podezření. Jak najít stopu prohnaného vraha dřív, než spáchá další zločin? Pomůže Flora policii vraha dopadnout, nebo celé vyšetřování ještě více zkomplikuje?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Eldvittnet , 2010

Herby77
30.08.2020 4 z 5

Mě se svědkyně líbila víc než písečný muž, od začátku to bylo celkem napínavé,vůbec mě nenapadlo kdo to byl, až když ho začaly podezřívat, takže za mě i překvapení ,měla jsem přečtené za tři dny,určitě přečtu i nějakou další knihu od této dvojice,hlavně kvůli Joonovi, kterého jsem si oblíbila.

Barette
24.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Ačkoliv je Lars Kepler mým oblíbencem/oblíbenkyní, byl jsem ke knize skeptický kvůli tzv. médiu. Bál jsem se, že tahle ezoterická hovadina zkazí knížku. Naštěstí se ukázalo, že samotné médium není médium a její vidiny jsou jen její potlačené vzpomínky. I proto tak knížce s čistým svědomím mohu udělit pět hvězd, protože Kepler je stejně napínavý a dechberoucí jako v předchozích knihách.

Lukeronka
20.08.2020 5 z 5

Kepler byl první autor, kterého jsem zkusila ze žánru detektivek. A naprosto změnil můj pohled na tento žánr a od té doby nečtu nic jiného (kromě thrillerů). Byla to ta knížka, která mě po dlouhé době donutila vrátit se ke čtení a na každý večer jsem se těšila jen proto, že můžu zase číst. Líbila se i mé mamce, takže je vhodná pro všechny generace.

kristie
19.08.2020 5 z 5

Třetí díl ze série o Joonovi a konečně tomu chlapovi přicházím na chuť. Je to takový Chuck Norris v severské verzi, ale Keplera čtu, protože mě baví a ne proto abych přemýšlela nad nesmrtelností chrou…, teda Joony, takže budiž jim to odpuštěno. :)

Vražda v psychiatrickém ústavu? To prostě zaujme. Spousta podivných postav (z Tuuly mi šel mráz po zádech). Dvě vraždy, záhadné zmizení auta s dívkou a dítětem, detektiv mimo službu, bohatá mecenáška v které se najednou probudí mateřská láska k dítěti, které spoustu let neviděla a do toho ještě medium. Jo, fakt to zní podivně a přeplácaně, ale ve finále mi to do sebe zapadlo a i přes neuvěřitelnost příběhu musím prostě těch 5 hvězd dát.

Tenhle díl mě z prvních tří zatím oslovil nejvíc a to i přesto, že u Paganinniho smlouvy, mi přišel příběh logičtější a učesanější. Nejspíš i kvůli ústřednímu tématu, přeci jen psychiatrické oddělní je pro většinu lidí zajímavější než politika.

TerezaaBaarova
06.08.2020 5 z 5

Super! Mám pocit, že autoři se knihu od knihy zlepšují! Tento díl zaslouží všech pět hvězd!
A jelikož jsem se asi zamilovala do Joony, tak mne potěšila pasáž, kde je vysvětleno, co a jak je s jeho ženou a dcerkou.

kannibal28
01.08.2020 4 z 5

Prvá kniha od tychto švedskych maniakov bola vyborná až na ten konec ten bol taky čudnýaale určite si kupim od nich aj ostatné knižky

Atlantis
18.07.2020 3 z 5

Baví mě kriminální příběhy z různých uzavřených míst, jako jsou věznice, léčebny nebo psychiatrická oddělení, kde cítíte, že lidé v nich žijících mají mezi sebou vazby, které nechtějí odhalovat před vnějším světem. V tom mne premisa Svědkyně ohně potěšila. Líbila se mi linka s uprchlou chovankou, ale ta působí jako vedlejší záležitost. Samotné gró celého příběhu, navíc doplněné o médium, bych klidně oželel. Jako celek se jedná o lehký nadprůměr.

trudoš
17.07.2020 3 z 5

Thriller, který se za každou cenu snaží zalíbit přepálenými scénami a vyhrocenými situacemi, nehledě na to, zda mají pro zápletku smysl. Některé odbočky jsou pak až otravné, protože tu jsou jen proto, aby bylo vůbec co vyprávět, jinak by kniha skončila už po sté straně. Nemluvě o prvoplánu, kdy se většina nesympatických kriminalistů chová jako stádo slonů a kazí, na co šáhnou, přičemž jim to bez problémů prochází. Základní premisa tak spočívá v tom, že Joona Linna je charismatický superman, co zvládne všechno sám a ostatní mu jen hází klacky pod nohy. Tady prostě nemůže nic probíhat normálně, takže i nákup snídaně se rychle mění ve strhující drama. A těch úniků na poslední chvíli...
Ovšem duchařské sekvence jsou skutečně skvělé, až si skoro přeji, aby se autoři v budoucnu pustili do regulérního hororu, páč ten by jim podle mě šel od ruky. V tomhle jsou skutečně dobří, dokážou navodit perfektní atmosféru a přitom pracují s tradičními motivy, nápaditě zakomponovanými do běžného života.

Janaves
16.07.2020 5 z 5

Skvěle napsané, napínavé. Pravda je,že jsem tušila, kdo je vrah,ale musela jsem číst a číst...Super!

M.Bo.
15.07.2020 5 z 5

Stále nechápu, jak dokáže manželský pár psát dohromady, ale důležité je, že to perfektně funguje. Joonu už jsem si stihla oblíbit, a jsem ráda, že se v této knize dostáváme už více pod jeho kůži. Případ, který zde vyšetřuje je pro mě lépe uchopitelný než v Paganiniho smlouvě (politika není úplně má parketa), takže příběh se mi líbil velmi. Rozuzlení mě vyloženě dostalo - musela jsem na chvíli knížku položit a rozdýchat to.
Není co dodat. Těším se na další knihu ze série.

Vanula06
13.07.2020 5 z 5

Lars Kepler - jejich knihy miluji. Svědkyně ohně byla opravdu výborná s dějem, který jsem opravdu nečekala. Napínavé od začátku do konce, navíc velmi zajímavý a překvapivý zvrat. Určitě doporučuji, tak jako knihu Hypnotizér.

Lucie311
09.07.2020 5 z 5

Další naprosto úžasná kniha. Pecka

Kačí80
30.06.2020 4 z 5

Nejsem milovník krimi románů, ale tento jsem přečetla jedním dechem.

Magdalena_j
27.06.2020 4 z 5

Zase supr čtení. Na knihách od “Larse Keplera” je prostě něco výjimečného. Možná to je tím, že jsou autoři dva...

Svědkyně ohně byla opět poutavým příběhem, přečetla jsem za chviličku. Bohužel jsme vraha odhalila hned na začátku, ale tak už to někdy bývá.

Doporučuji tuto i všechny předešlé knihy ze série.

dencazrnu
28.05.2020 5 z 5

Kniha od knihy stále lepší. Joona mě velmi baví. V tomto díle se nám zase poodkrývají Joonova tajemství a kostlivci ze skříně. Po dějové stránce super, autoři opravdu umí zaujmout a kniha vás nutí číst dál a dál. Určitě se těším na další díl, který na mě už doma čeká :) Jedinou výtku bych měla - a to je slovo lakonicky. Nevím proč, ale šíleně mi tam lezlo na nervy :D Přišlo mi, že je tam snad milionkrát :D :D Ale každopádně dávám opět 5 hvězd a těším se na další knihy od této dvojice. Doufám, že kvalita zůstane stejná! :)

bee88maja
23.05.2020 4 z 5

Severský styl se mi vždy zarýval pod kůži a tohle je ten typ knihy, který chcete přečíst na jeden zátah. Intuitivně jsem tušila, kdo tady je ten zlý. Instinkt sílí s každou další detektivkou :). A pokud nesnášíté knihy, které končí ve stylu "co se mu to vlastně stalo" radši ani nezačínejte číst. Budete podvědomě toužit po dalším díle, a bude vás to hlodat, dokud nedočtete poslední stranu, kde vás zase natáhnou jak kšandy :) Ok. Joono, už se těším, co dalšího se o tobě dozvím v dalším díle. :)

LeSk
16.05.2020 5 z 5

Vynikající kniha a ačkoliv má 520 stran, přečteno díky krátkým kapitolám v cuku letu za dva dny. Opravdu velmi povedená kniha, vtáhne vás to od první stránky do děje a nechcete přestat ... Wauuu, DOPORUČUJI.

momo.kg
14.05.2020 5 z 5

Pěkná knížka. Sice trošku průhledný kdo to bude, ale i přes to napsaná tak, že se od toho nedalo odtrhnout a tak to má být :)

ctenarka881
06.05.2020 5 z 5

Moc se mi libila!

Terez_Proskova
28.04.2020 5 z 5

Do této spisovatelské dvojice jsem se neskutečně zamilovala! Tento příběh mě dostal, je to napsané nádherným stylem a nutí Vás číst dál a dál. Konec za mě nebyl vůbec předvídatelný a proložení Joonovou minulostí mě fascinovalo! :-)

vraždy detektivní a krimi romány severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler
švédská, 1967