Písečný muž

Písečný muž https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163847/bmid_detektiv-joona-linna-pisecny-muz-hSy-163847.jpg 5 4602 857

Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl? Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Sandmannen , 2012

LuccyS
01.09.2016 5 z 5

Všem vřele doporučuji přečíst. Knihu jsem přečetla na jeden zátah, ovšem posledních 100 stran jedním dechem, strhující děj, nečekaný závěr. Písečný muž se mi zatím z této série o Joonu Linnovi líbil nejvíc. Ke konci jsem i slzu uronila.

Vladísek
28.08.2016 5 z 5

Kniha mě překvapila. Ze začátku jsem si myslela, že se zařadí po bok severských detektivek, které mě moc neuchvátily a které tzv. "nemusím". Nutno ale přiznat, že předčila mé očekávání. Líbila se mi a těch 5 hvězd musím prostě dát. Děj byl napínavý, lehce mrazivý a onu mrazivost tomu nedodával jen všude přítomný sníh, ale hlavně skvěle vymyšlený příběh.

regulax
26.08.2016 3 z 5

Souhlas s tím, že je to příběh děsivý, krutý, ale poutavý a dychtivý po dalším čtení. Sice v poslední třetině se to najednou zlomí a dojde k rozuzlení. Jakoby už byl konec nadosah a nic neobjasněno, tak honem honem. K tomu složí asi fakt ten zdlouhavý objasňující epilog :-). Pak mi neseděl smíšený pobyt mužů a žen - psychických zvrhlíků v jedné bezpečnostní cele. Ale pro detektivní maniaky jako stvořené!

LenkaKa
26.08.2016 4 z 5

Čtivé a napínavé, někdy jsem se i trochu bála. Ta jedna hvězdička mínus je za to, že některé věci už jsou trochu nesmyslné, ale určitě doporučuji.

EvaEma
17.08.2016 3 z 5

Čtivá detektivka, ne však dokonalá. Některá místa byla nesmyslná. Něco z toho pak měli autoři ke konci knihy snahu dovysvětlit, a některá vysvětlení zopakovali, jako kdyby chtěli čtenáře ujistit (nebo sebe? :-)). Taky mi lehce vadily "padající sněhové vločky". Buď je to podstatné, a pak tedy mohli autoři navodit sněhovou atmosféru pěkně "od podlahy", a nebo je to úplně jedno, pak stačil popis sněhu jednou, dvakrát, ne však ve skoro každé kapitole. Ale tak jo, je to "severská" detektivka.

adela9782
16.08.2016 5 z 5

Naprosto fantastická knížka, četla se jedním dechem. Skoro každá kapitola mě nepřestávála překvapovat! :-) !

jana1976
11.08.2016 5 z 5

Nemám co dodat: božské!!!!!

Odehnalka
07.08.2016 5 z 5

Když jsem knihu vzala do ruky, říkala jsem si v duchu, jak dlouho mi asi kniha zabere času, přeci jen není nejtenčí... Měla jsem ji přečtenou za pár dní, protože jsem se od ní nemohla odtrhnout a také byla skvěle napsaná. Navíc se mi tento díl zatím líbil nejvíce, pro mě nejlepší ze čtyř, které jsem četla.
Autoři nezklamali!

Efča59
31.07.2016 5 z 5

Opět výborná promyšlená "Keplerovka". D o poslední chvíle nejasný vrah, kniha plná zvratů. Posledních 250 stran nutno přečíst na jeden zátah, protože jednoduše nejde přestat.

joslin
27.07.2016 4 z 5

Nemám slov, oni mě tak strašně baví, že se jich nemůžu nabažit. Každá kniha je něčím výjmečná, vždycky mě něco zaujalo natolik, že jsem nemohla odtrhnout oči. Tenhle bubák, co se v knížce objevuje je asi největší noční můra každého z nás. Je to opravdu vymakané. Doporučuji moc.

qydko
26.07.2016 5 z 5

Nu, ještěže jsem měla jeden den volna, v práci bych si ukousala nehty až po první kloub, kdybych nemohla číst na jeden zátah :) Výtečné, tito autoři nezklamou.

ITGIF
25.07.2016 5 z 5

"Keplerovic" zase nezklamali. Četla jsem od nich Stalkera a ten mne bavil, tak jsem se rozhodla pořídit další jejich počin a paráda. Určitě doporučuji! Skvělá knížka na pláž či chatu :-))

aluskacz
22.07.2016 5 z 5

SUPER! Nejlepší ze série. Určitě se k ní někdy vrátím :)

Irsaf
19.07.2016 4 z 5

Pěkný čtení.

Kalina
16.07.2016 4 z 5

Dobrá, leč dost drsná kniha. Asi se mi líbila víc než Hyponozitér,ale měně než Paganiniho smlouva. Ovšem nejlepší mi přišel Stalker.

veronika5179
15.07.2016 3 z 5

Všichni mě připravovali na šíleně dobrý zážitek, jenže ten se bohužel nekonal. K žádné postavě jsem si nedokázala vytvořit vztah, vše působilo jako strohý popis absolutně bez emocí, bez nějakého zabarvení nebo důmyslnosti. Spousta věcí značně předvidatelných, spousta vycpávkových kapitol a zbytečností, aby "se nahnaly stránky". Zklamání a upřímně nevím, zda se ke Keplerovi vracet. Jako lehké čtení k vodě fajn, ale nic, z čeho by si čtenář sedl na zadek. Bohužel.

efka.saf
12.07.2016 4 z 5

Kruté, zvrhlé, zvrácené. Zároveň čtivé, poutavé a napínavé. Nezastírám, že jsem knihu přečetla jedním dechem, ale když jsem ji konečně odložila, bojovala jsem s pocitem, že na můj vkus tam bylo prostě všeho moc. Těch mrtvol - lidi padali jako houby po dešti hlavně v závěru knihy - a dokonce i krutost hlavního záporáka na mě chvílemi byla už příliš. Ale na druhou stranu, Joona je stále supermanovský sympaťák a rozhodně se k němu hodlám vrátit v dalším díle. Tuto knihu ale rozhodně doporučuji, příběh je velmi rafinovaný a promyšlený a já stále bazíruji mezi 4 a 5* :).

anej
03.07.2016 5 z 5

Výborná a velmi čtivá kniha. Vzala jsem to trošku v jiném sledu, tohle byla moje první kniha od Larse Keplera a jestli se všechny nesou ve stejném napínavém duchu, tak mám celé prázdniny co dělat. Je pravda, že některé části byly více detailněji popisovány a člověk se trošku ztrácel, ale zakončení knihy a vyústění příběhu bylo skvělé a nakonec vše do sebe zapadlo i s překvapivým koncem. Za mě super.

timelady
03.07.2016 4 z 5

Samotné jádro příběhu se mi velmi zamlouvá, nicméně mi zhruba prvních sto stran přišlo poněkud nudných. Navíc vzhledem k tomu, jak je v některých pasážích až moc detailně popsána situace (kdo co dělá, co se mu honí hlavou, kam se dívá apod.) jsem měla pocit, že autoři to spíše píší jako scénář a počítají s filmovou adaptací. Taky se mi kniha místy špatně četla, dle mého je tam až zbytečně moc krátkých vět (byla jsem už "rozjetá" a připravena, že se rozvine daná myšlenka či situace, a najednou jsem byla "nucena" to svoje rozvášnění stopnout).

martunka
27.06.2016 5 z 5

Tak mám za sebou další knihu ze série s Joonou Linou. Musím uznat, že Písečný muž si mĕ získal. Příběh je napínavý a dobře se mi četl. Tohle se mi líbilo více než Paganiniho smlouva.

severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler