Písečný muž

Písečný muž https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163847/bmid_detektiv-joona-linna-pisecny-muz-hSy-163847.jpg 5 4612 4612

Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl? Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Sandmannen , 2012

jindrusa
10.11.2016 5 z 5

Napínavé, hned jdu půjčit další díl!!!

Doemit
09.11.2016 4 z 5

Super kniha, ale Svědkyni ohně je pro mě zatím nejlepší.

sagasir
02.11.2016 5 z 5

Král je mrtvev, ať žijí noví vládcové

Tím mrtvým králem z názvu je myšlen bohužel již zesnulý Stieg Larsson, který u nás svou trilogií Milénium vyvolal nový masivní zájem o detektivky. Nový vládci jsou pak již mnou dříve zmiňovaní autoři jako Kepler, Fossumová, Mankell či Seghers. A právě Keplerovi bych se na následujících řádcích rád věnoval.

Už čtvrtá kniha od Keplera se směle může pyšnit přívlastkem skvělá. Sice to ode mě teď bude znít jako ohraná písnička, ale kniha je opět nesmírně napínavá, děj nemá moc zbytečných odboček, postavy sepsané opět více než kvalitně, prostředí jakbysmet, konec uspokojivý, atmosféra tak akorát správně temná, prostě opět kvalita.

Manželé Ahndorilovi píšící pod pseudonymem Lars Kepler se prostě právem mohou řadit mezi současné vládce tohoto žánru. Ať už svým opravdu napínavým stylem vyprávění, skvělým popisem postav, originalitou zápletek, občasnou celkem silnou drsností či tím, že děj jejich knih se nijak zvlášť nudně nevleče.

Díky bohu za Keplera. Za mě opět 95 %.

marketa9252
31.10.2016 5 z 5

Velmi napínavá kniha,mnou přečtená za tři dny.
Akorát závěr by mohl být zakončený...

Jochy3
23.10.2016 5 z 5

Kniha Písečný muž mne zaujala především svým přebalem a anotací. Musím říci, že jsem předešlé tituly od Keplerů nečetl a šel jsem trošku do neznáma.
Knížka zaujala výborně vystavěným příběhem, krátkými kapitolami, které jsou u tohoto autora typické a silným poutem k hlavnímu hrdinovi.
Situace a celý děj jsem si dokázal výborně představit, vytvořit si obrazy měst, domů a postav, díky skvělému popisu autorů.
Jelikož mám rád knihy i filmy, kde do konce nevíte, jak to vlastně dopadne, byl jsem z děje nadšen.
Několikrát jsem měl z postavy Jurka a celkově jeho chování husí kůži a při finále, kdy vám vše autoři nadělí ve velkém a odhalí vám, jak to ve skutečnosti celé je, hltáte knížku ještě silněji.
Vřele doporučuji! PĚT HVĚZD.

Erezka
10.10.2016 odpad!

Tohle zřejmě nebude můj šálek čaje. Strašlivá slátanina. Temná, místy dost nudná, zcela absurdní a neuvěřitelný děj (hlavně části v léčebně/vězení). Poslouchala jsem jako audioknihu, kdybych to četla, asi bych to ani nedočetla. Svědkyně ohně byla o něco lepší, ale i tak jsem si žádné další už nestáhla.

Ester71
09.10.2016 5 z 5

Kniha přečtena na jeden zátah. Napínavé od začátku do konce. Určitě si od těchto autorů ještě něco přečtu.

Trpiska04
06.10.2016 5 z 5

Nejlepší kniha od Keplera kde Joon Linna.

Dandy1
05.10.2016 5 z 5

Poslouchala jsem audioknihu. Byla naprosto skvěle namluvená.

tarantinka
04.10.2016 5 z 5

Za mě nejpovedenější z celé série s Joonou.

Petrlova.L.
03.10.2016 5 z 5

Napínavý příběh i rozuzlení.

carrie1
30.09.2016 2 z 5

Nějak iracionálně jsem doufala, že se duo Kepler s postupem času třeba zlepší, ale i jejich čtvrtá kniha je opět jen slátanina. Další za vlasy přitažený příběh, kde se postavy chovají nelogicky a hloupě a nebo mají naprosto nadpozemské schopnosti.

tomai
27.09.2016 5 z 5

Skvělý Kepler. Přečteno téměř jedním dechem.

SimonaP
21.09.2016 4 z 5

Opět napínavé, ještě, že jsem měla dovolenou,přečteno za dva dny, vzbudila jsem se v noci a četla...Doporučuji.

AnetHol
19.09.2016 5 z 5

Detektivky od Larse Keplera s neobyčejným detektivem Joonem Linnou, jsem přečetla všechny. Z těchto 5 knih, je pro mě tato úplný vrchol. To, jak mě kniha vtáhla do děje hned od první kapitoly, bylo něco neuvěřitelného. Písečný muž, má příběh, tajemství, napětí... neustále mě udržovala ve střehu :) Prostě severské detektivky, jsou za mě topka.
Knihu doporučuji!!! Jedna z nejlepších knih co jsem četla :)

ivulka15
17.09.2016 5 z 5

Bravurní,děsivé a dechberoucí. Krátké kapitoly a rychle se střídající děj člověku skoro nedovolí se od knihy odtrhnout. Tahle dvojka autorů ví jak na to.

Nestorkea
12.09.2016 5 z 5

Další díl od této dvojice autorů, který jsem přečetla jedním dechem během 24 hodin. Hned zítra běžím do knihovny pro další díl..

Insignitka
07.09.2016 4 z 5

Severská klasika

Vlak7
05.09.2016 5 z 5

Bomba. Jedna z nejlepších knih, co jsem cetla.

Evelin
03.09.2016 5 z 5

Takové knihy mám ráda. Začnete číst, a hned vás strhne děj knihy a listujete a listujete a přečtete knihu jedním dechem. Lars Kepler mě ještě nezklamal...a jdu na další jeho knihu :-)

severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler