Písečný muž

Písečný muž
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163847/bmid_detektiv-joona-linna-pisecny-muz-hSy-163847.jpg 5 4618 4618

Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl? Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Sandmannen , 2012

mkarajda
11.04.2017 5 z 5

Kdybych nemusela chodit spát a do práce, tak knížku přečtu na jeden nádech. Zatím nejlepší ze série o Joonovi L. Děj měl spád od prvního slova. Nebyla tam snad chvíle, kdy bych nebyla napnutá, jak to bude dál. Jen konec mi přišel takový lehce zvláštní (SPOILER: jak se Jurek tak rychle po tak dlouhé době mohl zorientovat, sehnat telefon, auto, telefonnní číslo, věděl, kam Disu pozvat....)

callahanh
11.04.2017 3 z 5

Tentokrát půjdu proti proudu, což se mi nestává často, protože povětšinou se s názorem většiny ztotožňuji, i když to není záměr. V případě Písečného muže tomu tak ale není, a to hned z několika důvodů. Při čtení jsem si totiž připadal, jako bych četl dílo psané podle příručky a vytvořené na poptávku - je potřeba mít charismatického policistu, který kašle na předpisy a má trauma z minulosti, dáme ho tam, je potřeba mít děsivého vraha, který asi vraždí, i když je ve vězení, dáme ho tam, je potřeba vymyslet postavu krásné policistky, která je schopná, dáme ji tam. Stejně tak s přibývajícími stránkami mi kniha připomínala řemeslně zručný, leč klišovitý hollywoodský thriller, v němž hapruje logika a nesmí se nad ním moc přemýšlet. NÁSLEDUJÍ MENŠÍ SPOILERY - Joona Lina okamžitě objeví skrýš vraha v dlouhé řadě domů a je samozřejmě sám, přežije snad všechny útoky a v závěru najde svou přítelkyni v jednom z kontejnerů, aniž by měl jakékoli vodítko, že tam bude - KONEC SPOILERŮ. Oběma manželům nelze upřít to, že umí psát, vymyslet zajímavou zápletku, a především opravdu nebezpečného a charismatického zabijáka, jenže se prostě nedokážu ubránit pocitu, že jedou podle mustru, který naplňují a nenabízejí žádný přesah a vlastně ani důvod, proč se někdy k této knize vrátit. Horší než Paganiniho smlouva to určitě není, ale osobně bych přivítal větší skromnost, komornost a rozhodně ne tak rozmáchlý a zdánlivě efektní konec. 60%

tanjaj
30.03.2017 5 z 5

Napínavá kniha od začátku až do konce. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, dokud jsem nedočetla poslední stránku. Po Hypnotizerovi další skvělé vzrušující napětí. Už se těším na Playground.

HankaMarek
30.03.2017 4 z 5

Super zápletka.

AnetV
29.03.2017 5 z 5

Nejlepší od LK, skvělý Joona, doporučuji.

EmmetBrown
28.03.2017 5 z 5

Tato kniha je pro mě bezkonkurenční. Kdyby ji někdo dokázal zfilmovat, tak to by bylo asi hit.

Teninka
24.03.2017 5 z 5

Včera večer jsem dočetla Písečného muže a za mě je to jedna z nejlepších knížek, kterou jsem od Keplera četla. Měla jsem možnost číst Stalkera, Lovce králíku, Hypotizéra a za mě tahle opravdu TOP! (Stalker byl samozřejmě taky super :-) )
Písečný muž byl od začátku do konce napínavý a místy to bylo i smutné ... ke konci jsem už knížku jen hltala, protože jsem čekala, jak to nakonec všechno dopadne ... Musím říct, že ten závěr byl smutný, co se týče Disy :-(
Pokud jste tuhle knížku od Keplera ještě nečetli, tak ji doporučuji :-)

kkristynaa
20.03.2017 5 z 5

Tato dvojice spisovatelů mě opět nezklamala. :) četla jsem sice Stalkera před Písečným mužem, ale lehce jsem se zorientovala v příběhu a zase jsem byla nadšená. Vždy mě v knihách s detektivem Joonou překvapí tolik věcí, a knihy mi pokaždé utkví v hlavě ještě několik dní po přečtení. Musím jen varovat, kratičké kapitoly vás nutí číst dál a dál, kniha je velice návyková, takže se připravte, že nebudete chtít dělat nic jiného než se dozvědět víc a víc a čtěte hlavně v den kdy víte, že máte spoustu času a nemusíte nic moc dělat :D
Velmi doporučuji.

TaLu
19.03.2017 4 z 5

Chápu vysoké hodnocení knihy.
Na styl psaní si čtenář zvykne poměrně brzy. Musím se přiznat, že mi občas v dramatickém odstavci zaskřípěla slova nebo věty, které se tam nehodily - například "něžně se dotkla jeho tváře" a podobně. Nevím, zda je to způsobeno překladem, či autorskou dvojicí muž - žena.
Atmosféra románu je deprimující a chmurná. Nejen skrze šílené záporné hrdiny, kteří jsou do určité míry sami obětí, ale hlavně tím, že postavy od nichž bychom očekávali pomoc, skrze jejich funkci, jsou v konečném důsledku také negativní a jen zhoršují již tak hroznou situaci.
Rozhodně bych se nechtěla ocitnout na podobném oddělení nemocnice !
Takto jsem se cítila jen při čtení knihy 1984.
Přispělo k tomu i to, kolik nevinných bylo zataženo do vražedné hry a jaký byl jejich osud.

Akimus
19.03.2017 5 z 5

Nejlepší kniha co jsem kdy četla. A že jsou všechny postavy vpodstatě negativní - no tak už to v životě chodí.

koolsavage
07.03.2017 4 z 5

Hodně čtivé a napínavé! Na můj vkus sice docela dost náhod, které posunují děj příběhu, ale na druhou stranu mi sedl styl vyprávění. A samozřejmě vševědoucí Joona Linna :-)

Mirkaha
05.03.2017 5 z 5

Tak tohle byla pecka. Tak napínavou knihu od začátku až do konce jsem ještě nečetla. Škoda, že jsem si ji nemohla přečíst v kuse z nedostatku volného času. To je opravdu kniha plná napínavého děje. Vřele doporučuji.

roso.mak
04.03.2017 5 z 5

Hypnotizér mě trochu zklamal, ale tahle kniha byla velmi dobrá. Vrah je na můj vkus možná příliš všemocný a kdyby mu někdo zavčasu vysvětlil, že za jeho "trápení" můžou hlavně páni komanči, asi bych mu i fandila. Nicméně ve Švédsku 60. let mohlo být také pěkně veselo.

Nika_holo
01.03.2017 5 z 5

Prostě Joona Linna :) postava, kterou jsem si platonicky zamilovala:-) kniha, která se nedá odložit, napínavý děj, závěrečný spád je skvělý. Jsem ráda, že tuto knihu mám ve své knihovně.

DickBach
27.02.2017 5 z 5

Luxusní kousek. Napínavé od začátku do konce, strhující a velmi mrazivé. Vše řádně vysvětleno, nezůstal ve mně pocit "nedokončena" jako u dřívějších titulů. I když pro hnidopichy, zde bylo pár momentů, které byly poněkud uměle vykonstruované a příliš náhodné... ale ději to vůbec nevadilo ani neubíralo. Za mně plný počet a velké díky.

katarina1868
23.02.2017 5 z 5

Toto je najlepsia kniha od tohto autora co som citala. Je super napinava az do konca. Odporucam precitat najlepsie po poradi toto bola moja prva kniha od tohto autora.

Evida
21.02.2017 5 z 5

Úžasná a napínavá kniha, z některých kapitol až mrazí. Četla jsem jedním dechem,

Hvězdinka
15.02.2017 4 z 5

Pro me nejpovedenejsi kniha od Keplera. Ma spad a i pres vysoky pocet stranek precteno za dva dny, velmi ctive. Doporucuji!

maGggg
11.02.2017 5 z 5

Mazec dobrý!

Klára90
09.02.2017 5 z 5

Tato kniha je neskutečný mazec,jinak to nazvat neumím. První noc poté,co jsem ji začala číst jsem z ní měla noční můru a říkala jsem si,že knihu odložím,ale nedalo mi to a četla jsem dále a po celou dobu na mě z knihy sálal strach,napětí a zvědavost a prostě jsem jen musela hltavě číst a číst,čemuž krásně dopomáhy krátké kapitoly. Toto byla má druhá kniha od Keplera,jako první jsem četla Paganiniho smlouvu a ta mě nijak moc nenadchla,ale jsem ráda,že jsem jim dala ještě šanci a v knihovně sáhla po téhle knize,protože ve mě fakt zanechala dojem.

severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler