Písečný muž

Písečný muž https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163847/bmid_detektiv-joona-linna-pisecny-muz-hSy-163847.jpg 5 4603 857

Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl? Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Sandmannen , 2012

lucie8168
03.03.2016 3 z 5

Osobně moc nemám ráda detektivky. K téhle knížce jsem se dostala docela náhodou a je to moje první kniha od Keplera. Docela mě překvapilo, jak mě detektivka baví. Bohužel jsem tak od půlky asi tušila, co se bude dít a jak to vlastně je (nechci spoilerovat). To mě trošku mrzelo, že byla kniha velmi předvídatelná. Jinak se mi líbili velmi propracované charaktery postav a způsob vyprávění. Ale jsem zvědavá na ostatní knihy od autora. :)

mamzila
03.03.2016 5 z 5

Přečetla jsem na doporučení kamaráda a zcela jsem propadla tomuto žánru. Čtivý, trošku drsnější styl. Rozhodně vyzkouším další knihy autora (tedy spíše autorské dvojice).

Patella
29.02.2016 5 z 5

Četla jsem jedním dechem, nedokázala jsem se od ní odtrhnout.

PetraChvílová
29.02.2016 5 z 5

Začala jsem číst jen díky čtenářské výzvě a dobře mi tak. Teď abych přečetla všechny Keplerovy knihy. Skvělá kniha plná napětí, zápletek a koncem, který není ani trochu nudný.

Michaeles
20.02.2016 5 z 5

Nejlepší kniha ze všech dosud vydaných.

cie
16.02.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem! Napínavé až do konce!

Janishka
15.02.2016 5 z 5

Pani! To je to slovo, ktere se hodi pro dej teto knihy...

PetK
15.02.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla, nedala mi jít spát.

sabca
11.02.2016 5 z 5

Po knize jsem sáhla díky čtenářské výzvě a nečekala jsem, že mě bude tak bavit. Děj mě vtáhl hned na začátku a udržoval mě v napětí až do konce. I když tam bylo příliš mrtvých, děj byl pro mě zajímavý. Myslím že si ještě nějaké knihy této autorské dvojice přečtu. Doporučuji

radus
11.02.2016 5 z 5

Opět výborná kniha od těchto autorů, napětí od začátku do konce, už se těším na další pokračování.

zuzana4587
09.02.2016 5 z 5

Za mě nejlepší Keplerova kniha, jež jsem četla všechny. Stíhání Jurka Waltera knihu skvěle okořeňuje, drží Vás v napětí, že nemůžete knihu odložit, protože Vás prostě zajímá, jak vše dopadne. Přečetla jsem ji jedním dechem. Jednoznačně 5*.

Marika Vanova
01.02.2016 4 z 5

Čtivá kniha, jen na mě moc syrová, surová a příliš mnoho mrtvých. Mé první setkání s Keplerem. Takže za mě jen 4 ☆.

Lucka385
30.01.2016 5 z 5

Teda Wow! Písečný muž ve mě vyvolal velké emoce. Tento díl opravdu překonal mnou oblíbeného Hypnotizéra. Klobouk dolů před touto manželskou dvojicí. Doufám, že Stalker nezchladí moje nadšení.

KristinaK
30.01.2016 4 z 5

Nejlepší z Keplerovek, jednoznačně!

january
29.01.2016 2 z 5

No páni, to byla ale hodně špatná detektivka. Štěstí, že má detektiv Joona tak výbornou intuici a nevysvětlitelná tušení. Chyběla ještě postava Číňana a už by se naplnily skoro všechny hříchy pro pátera Knoxe. Moje oblíbená "scéna" byla, jak si hlavní padouch léta osnuje naprosto geniální plán, a pak si jen tak pro sebe zašeptá jméno městečka, kde vyrůstal, a to přímo před tajnou agentkou a odposlouchávacím zařízením. Už to bylo samo o sobě trapné, ale následující dedukce detektiva Joony, který z tohoto slova odhalil div ne pomalu první uprdnutí v životě hlavního padoucha, a dále popis toho, jak technici "čistili" nahrávku z onoho odposlouchávacího zařízení... to bylo jak špatná parodie CSI Miami.

eŠ
29.01.2016 2 z 5

Knihu jsem si kupovala a otevírala ji v domnění, že jde o pětihvězdičký thriller. Zhruba do poloviny jsem příběh měla za nadprůměrný, ale postupem se kvalita snižovala. Spíš než o thriller bych řekla, že jde o psychologický román o lidských vztazích. Davovému šílenství v tomto případě rozhodně nepodlehnu.

Plútarchos
23.01.2016 4 z 5

Moje první setkání s detektivem Joonou Linnem a krimi-románem autorské dvojice Lars Kepler. Případ zmizelých a unesených obětí, které jsou dlouhá léta drženy v zajetí. Sériový vrah Jurek Walter, odsouzený za jejich vraždy, je uzavřen v psychiatrické léčebně s přísnou ostrahou a bez jakéhokoliv kontaktu se světem. Psychologický popis je střídán akčními scénami, takže se z toho stává thriller = napínavý, vzrušující, strašidelný příběh. Policistka Saga Bauerová má za úkol pokusit se získat od Jurka informace o místě, kde jsou oběti ukrývány. Je to čtivé, akční, krátké věty jakoby od nezúčastněného pozorovatele, krátké kapitoly. Přesto se mi zdá, že prostředí psychiatrické léčebny se zpřísněnou ostrahou asi vypadá trochu jinak. Chtě nechtě mi přišlo na mysl srovnání s Larsonovým prvním díle Milénia: Muži, kteří nenávidí ženy. Ano, určitá podobnost tady bezesporu je.
***********
"Je pozdě v noci, od moře se žene metelice. Po vysokém železničním mostě směrem ke Stockholmu přichází mladý muž. Tvář má bledou jako zamžené sklo, džíny ztvrdlé krví. Klopýtá mezi kolejemi, zakopává o pražce. Padesát metrů před ním se rozprostírá zamrzlý záliv. Zasněžený led připomíná pruh prostěradla.
Z mužova levého předloktí se řine krev, stéká mu do dlaně a odkapává z prstů na zem.
Ozve se hukot a dunění. Po mostě se blíží noční vlak.
Mladík se zapotácí, posadí se na koleje, pak opět vstane a pokračuje v cestě."

gomaki
20.01.2016 5 z 5

Ty kraaaso! Tak tohle stoji za precteni.

Joona, Saga a Jurek.
Nejlepsi dej, nejlepsi zapletka a naprosto unikatni zaporak. Ten dulezity zvrat ve stopach k Jurkovi byl nepredvidatelny.

Predesle dily + Stalker byly fajn, ale tohle je spica. Pokud LK bude pokracovat v tomhle duchu, tak budu maximalne spokojena.

Jen doufam, ze se s Joonou jeste nekdy potkame...

myreadingplace
18.01.2016 5 z 5

Písečný muž je asi můj nejoblíbenější díl o Joonovi Linnovi a ani nevím proč. Naši švédští autoři opět nezklamali co se týče zvratů, bizarních zápletek a neustálým napětím. Každá kniha od nich mě nenechá vklidu posedět a u Písečného muže se mi stalo, že jsem jej přečetla skoro za den. Už mě čeká jen Stalker, mám takové špatné tušení, že to bude naposled, ale i přesto si vše přečtu znovu.

Bibinky
12.01.2016 4 z 5

Dlouho jsem se tak do knihy nezačetla jako tady, bavilo mě to od první kapitoly až dokonce.. Stručné věty a krátké kapitoly mě prostě dostaly.. Doporučuju ;)

severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler