Písečný muž

Písečný muž https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163847/bmid_detektiv-joona-linna-pisecny-muz-hSy-163847.jpg 5 4603 857

Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl? Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Sandmannen , 2012

Hoodec
05.01.2016 3 z 5

Je to už déle, co jsem v rukou držel tuto knihu a mé dojmy? Prvních pár řádků mi bylo sakra nepříjemných a hrůzostrašných, neboť prostřední psychiatrických léčeben je pro mě hrozně stresující. Nicméně i dnes si vzpomenu se strachem na Jurka Waltera a buď to přijde jenom mě nebo to tak je, že okolo legionářské nemoci je hrozně velké "haló" a přitom je to jen takové postradatelné osolení příběhu.

trape
01.01.2016 5 z 5

The best of.

Schary
30.12.2015 5 z 5

Hnusná a při tom super kniha. Je to paradox, jak popis, tak odporných věcí jaké se dějí v knize jsou pro čtenáře napínavé, strhující a čtenář se od takové knihy ani nedokáže odtrhnout...Přečetla jsem ji během jednoho dne. Mé první setkání s autorem, ale určitě né poslední!

Dixinka
23.12.2015 5 z 5

Úžasná kniha. Napětí až do posledního řádku. Už se nemůžu dočkat dalších knih autorů.

felia
18.12.2015

Mně poněkud vadí přítomný čas, ve kterém se kniha odehrává a stav, kdy zločinci jsou po všech stránkách lepší než detektivové. Bylo to napínavé jak všechny knihy od té dvojice autorů, přesto dávám přednost Lee Childovi.

nereidka
10.12.2015 3 z 5

Od začátku do 3/4 knihy jsem skoro ani nedýchala..Super napětí. Konec se mi zdál už trochu vycucaný z prstu a jen jsem ho přelítla...Ale doporučuji

kazatell
25.11.2015 5 z 5

Rozhodne jedna z nejlepších knih tohoto autora. Nevim jak se to autorovi povedlo ale jeden vecer jsem se dokonce cítil jako postavy v knize a ve vlastním bytě cítil přítomnost někoho dalšího
Snad jediná kniha, ktera tuto překonává je následující díl

gab-iii
03.11.2015 5 z 5

Tak tahle knížka mě úplně uchvátila.Napínavá od začátku až do konce.Prostě super!!!!Doporučuji

BernardBlack
30.10.2015 4 z 5

Strhující, krátké a úderné kapitoly, jenž nutí přečíst ještě jednu a pak další a pak..už je sakra ráno:))
Jasně, je tam spousta klišé, nelogičností, věcí na efekt o vykrádání ani nemluvě...ale dobře se to čte a o tom to přece je:).Kéž by střední proud u nás vypadal aspoň takhle:)

Kamienkova33
26.10.2015 5 z 5

Podľa mňa úplne najlepší román od Keplera. Kto má rád tento typ detektívok, určite odporúčam :-)

zuzana4291
23.10.2015 5 z 5

Kniha mě úplně nadchla, měla jsem z ní velmi zvláštní pocity....už jsem chtěla vědět, jak to skončí, ale zároveň mi běhal mráz po zádech, co se zase stane.....a ten otevřený konec, také mluví za své

ritta
09.10.2015 5 z 5

Kniha mě dostala,četla jsem jedním dechem.

Arella
09.10.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila, severské krimi jsou můj šálek kávy. Příběh běží od prvního písmene, až mi někde občas chyběl nějaký čas na nadechnutí a zklidnění. Nezničitelnost hlavních kladných hrdinů je někdy fascinující, ale pro mě je vlastně žádoucí. Nechci o ně přijít, mám je ráda. V některých momentech mi bylo trochu ouzko a to hlavně když se jednalo o děti. Od té doby, co jsem máma, jsem ohledně "těchto věcí" daleko citlivější. Jinak vřele doporučuji a těším se na další kousek ze severu.

dulinka
30.09.2015 5 z 5

tak u této knihy jsem se teda řádně zapotila, rozhodně nejlepší od Keplerů :-)

dom.b
25.09.2015 5 z 5

Mě tato kniha velice zaujala, přečetla jsem jí jedním dechem. Jsem veliká fanynka stylu Larse Keplera, krátké kapitolky mě dokážou pořádně vtáhnout do děje a tím pádem nemůžu nikdy přestat, když si říkám "tak ještě jednu kraťounkou". DOPORUČUJI

pajos2
17.09.2015 4 z 5

Opět hezká knížka od těchto dvou spisovatelů (manželů) - jsem se začetla a nevěděla kdy přestat. Obecně ale tak ve 3/4 knihy budete vědět jak to vše dopadne. Konec je ovšem zase dost přehnaný, ale to k detektivce (krimi) asi patří.

Verisvlckova
07.09.2015 5 z 5

Manželé "Lars Kepler" opět nezklamali! Napětí od začátku do konce. Vůbec mi ani nevadí přítomný čas, kteří autoři ve svých knihách používají, naopak mám pocit, že se to všechno děje právě teď a já jsem jakýmsi pozorovatelem událostí. V tomto díle byla podlě me hlavní postavou Saga Bauerová, která byla prostě vynikající, statečná, úžasná. Poprvé mi bylo opravdu skutečně líto osudu Joony Liny a jsem moc zvědavá, jak to s ním dopadne. Snad se na něho štěstí konečně usměje. Za mě pět hvězdiček, zatím nejlepší díl :-)

Iren80
07.09.2015 5 z 5

Za mě naprosto dokonalá kniha !!! od začátku až do konce.

Jonny
31.08.2015 5 z 5

Prvních 20 stran mě vůbec netěšilo. Až jsem skoro přemýšlel, že knihu odložím. Ale pak se to rozjelo. Fascinovalo mě, jak se sériový vrah stával hmatatelnějším, reálnějším. (Hru na nesmrtelné hrdiny - v jeden okamžik málem umírá, za minutu už zase zvesela běží za pachatelem - si mohli autoři klidně odpustit.)

bago
30.08.2015 5 z 5

Výborně napsaná knížka, napětí až do konce. Mám rád detaily, kterým se autor(ři) věnují. Jako snad ve všech knihách se Keplerovic zabývají psychologicky dotvořeným příběhem, a to mě baví. Spolu se Svědkyní ohně nejlepší kniha této autorské dvojice.

severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler