Písečný muž

Písečný muž https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163847/bmid_detektiv-joona-linna-pisecny-muz-hSy-163847.jpg 5 4602 857

Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl? Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Sandmannen , 2012

koki.veru
01.07.2015 5 z 5

Wau, úžasná knížka, skvělé pokračování série. Nejvíce mě asi překvapil konec, který skončil docela otevřený, takže už se nemůžu dočkat, až začnu číst další díl :)

tebilly
29.06.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla snad na jeden nádech. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

1v8na
23.06.2015 5 z 5

spoiler - Další vynikající příběh!!! Jednoznačně úžasný, propracovaný, výborný!!! Plný napětí, stupňuje se a nenudíte se ani na poslední stránce.
Hodně mě překvapila samotná zápletka a ze všeho nejvíc mě naštval konec knihy.
Už teď na mě doma v mojí knihovničce čeká poslední díl a to Stalker. Doufám, že se dočtu víc ve Stalkerovi, jak to bude s Linnou pokračovat.

jitha
01.06.2015 3 z 5

Kniha se čte dobře, jen si neumím představit, že se na mladém (uvězněném) klučinovi nepodepíše několik let v izolaci... Má jen trochu šrámů po těle, ale jinak nic, žádné trauma...?

beran25
19.04.2015 3 z 5

Pořád se mi to líbilo víc než Nesbo.

Squish
15.04.2015 5 z 5

Jednoznačně nejlepší díl z celé série. Dočetla jsem ho jedním dechem a mám pocit, že to do dalšího dílu nevydržím...!!! Svižné, pěkně napsané, poutavé, zajímavé,... Rozhodně jedni z mých oblíbených autorů :)

kerstyn
14.04.2015 5 z 5

Duo Lars Kepler prostě nezklame... Kniha se opět četla od začátku do konce jedním dechem! Tyhle knihy mě prostě baví! :) Jen tak dál! :)

Heyhey
14.04.2015 4 z 5

Strhující, nečekané souvislosti, uvěřitelní lidé.

Iva B.
10.04.2015 5 z 5

Jak se píše na zadní straně knihy - jediné, co můžete udělat, je dočíst knihu až do konce. Pokud ji otevřete, nebudete moci přestat!! Výborná knížka, která stojí za přečtení.

alabra
07.04.2015 5 z 5

Kniha je mnohovrstevná, otevírá vrátka k různým problémům, nahlédnutí do některých z nich je překvapivé, strašné, úděsné, klademe si otázku: Fakt to tak funguje? Hranice mezi běžným životem a hororem je tak nepatrná...Jak to, že většina lidí žije relativně běžný život?

YellowBean11
30.03.2015

Je to zvláštní - čtvrtá kniha série, ale já ji přečetla jako první knihu tohoto autora. Půjčila mi ji spolužačka (potom, co jsem jí řekla něco na způsob "Ukaž co to čteš", přečetla první 2 stránky a málem jí Písečného muže nevrátila (nakonec souhlasila, že mi ho po dočtení půjčí)).
Líbila se mi - překvapení? Doposud jsem detektivkám moc nefandila, ale tuším, že to rozhodně nebyla má poslední kniha Larse Keplera :)

Čtenářská výzva 2015 #kniha od autora, kterého jste ještě nečetli

Konvalinka64
29.03.2015 5 z 5

Nejlepší detektivka co jsem četla ,....chystám se přečíst i ostatní a těším se na Stalkera...

iluliacross
08.03.2015 5 z 5

Knížka doslova nabušená krví, akcí, vraždami, napětím...
Myslím si, že autoři naprosto skvěle vědí, kam dostat své čtenáře, jak je naladit na vlnu akce. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, úžasná čtivost, napínavost od začátku do konce. Autoři skvěle střídají linie klidu a linie šíleného napětí. Čtení jsem si prostě užila, přestože tento žánr nevyhledávám, jsem ráda, že jsem Písečnému muži dala šanci. Příběh je podle mě geniální, popisy naprosto bezchybné, postavy úžasně vykreslené. Doporučuji!

Jodie
06.03.2015 4 z 5

To, co drží tuhle knihu nad vodou jsou rozhodně zajímavě napsané postavy. Bez nich by mě to asi tolik nechytilo, krátké kapitoly jsou zběsilé, obzvlášť, když se mnohdy na začátku kapitoly opakuje to, co se stalo na konci předchozí. Očekávala jsem průměrnou "oddychovou" detektivku a mé očekávání kniha splnila, takže za mě spokojenost.

kadgam
02.03.2015

Číta sa to ako správa zo služobnej cesty. Priveĺa detailov na jednej strane, žiadne v inom prípade. Zaujímavý, napínavý dej.

jirzej
25.02.2015 5 z 5

Úžasná kniha, hltal jsem jí do posledního puntíku. Kniha je rozdělená do krátkých kapitol, což se může hodit pro ty kteří čtou cestou do práce, či po chvilkách. Poprvé jsem se setkal s tím, že je kniha napsaná v přítomném čase, ale člověk si na to zvykne má to něco do sebe. Jsem zvědav na další díl, protože závěr byl překvapující.

Vojslava
20.02.2015 5 z 5

Tak to už bylo mrazivější než ledová kra! Přitom jsem se knížkou prokousala bleskurychle, mám za to, že mi žádné souvislosti neunikly... no a bude to dál... ???

Thamilka
09.02.2015 5 z 5

Už mám za sebou Hypnotizéra, Svědkyně ohně a Paganiniho smlouvu a musím uznat, že tato je prostě nejlepší!!!!!!!!!!! Opravdu strhující příběh, který je napínavý od začátku až do konce!!!! Už teď jsem zvědavá na další díl! :-) Pozor - nečtěte, když nechcete vědět trochu víc - jsem zvědavá, jak to bude dál s Joonou... Že by vyměnili detektivy a Saga pátrala po něm? Další díl má vyjít někdy na jaře, takže už brzy :-)

davas
06.02.2015 5 z 5

moje první kniha od těchto autorů a určitě né poslední,výborná zápletka,konec strhující,doporučuji všemi deseti...konec byl strhující ...chybělo mi asi 30 stránek ,byla půlnoc ...zhasnul jsem lampu,že si to dočtu zítra ....po 10 minutách jsem musel rozsvítit a dočetl jsem to ...prostě jsem nemohl jít spát ,aniž bych věděl ,jak to dopadne ....hodně dobré čtení

Sabieth
05.02.2015 5 z 5

Úžasný příběh, který vtáhne do děje a nepustí. Moje druhá kniha od tohoto manželského páru. Doporučuji všemi deseti detektiva Joonu si prostě zamilujete. Chystám se na Svědkyni ohně, tak jsem zvědavá.

severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler