Pavouk

Pavouk https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499029/bmid_pavouk-gN6-499029.jpeg 4 1347 310

Joona Lina se vrací s devátým případem… a opět mu jde o krk. Před třemi roky dostala Saga Bauerová pohlednici s výhrůžným textem o pistoli s devíti bílými kulkami, z nichž jedna čeká na Joonu Linnu, a tvrzením, že zachránit ho může jedině Saga. Pohlednici sice Joonovi ukázala, ale čas plynul a hrozba upadla v zapomnění jako bezvýznamná provokace. Až doposud. V Kapellskäru byl nalezen pytel s téměř rozpuštěným tělem. Na místě činu zůstala bílá nábojnice. Bestiální pachatel dává policii možnost zastavit sérii vražd tím, že rozluští složité hádanky. Joona Linna a Saga Bauerová společně usilují o vyřešení zapeklitého případu a o záchranu vyhlédnutých obětí — dřív než bude pozdě. Ve svém pronásledování jsou čím dál zoufalejší. Co když se tento sériový vrah nedá zastavit? Co když už jsou sami lapeni v síti?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Spindeln , 2022

Johncze
11.08.2023 4 z 5

Neohrožený a vševědoucí Joona opět v akci. Kvalitativně opět na úrovni, skvěle napsané (nejde se od toho odrhnout!). Jen mě štve, že vrah má ohromné štěstí, vše mu vyjde, nikdo ho nevidí, oběti z řad policie jsou vyděšení a neschopní, prostě až moc okaté.

Pauvka
10.08.2023 5 z 5

Za me nejlepsi dil z cele serie. Furt se neco delo. Kniha dobre napsana. Jsem zvedava, jak to bude dal se Sagou.

Janina2609
07.08.2023 5 z 5

"Kdo je na místě první, má vždycky výhodu."

Přečteno za 3 dny (pá-po) během deštivého víkendu. Námět, děj, napětí, styl psaní- vše jak má být.

Alimak7
07.08.2023 5 z 5

Přečteno za 3 dny na pláži u moře. Pořád se něco dělo, velmi napínavý děj.

Merynkaw
07.08.2023 5 z 5

Přečteno za 3 dny, super detektivka na dovolenou.

koki.veru
06.08.2023 5 z 5

Opět super příběh s Joonou Linou. Příběh velice zapeklitý, napínavý a na závěr překvapivý. Nemám vůbec žádné námitky, snad kromě toho, že prozatím to nevypadá na žádné pokračování. Snad nás autor příjemně překvapí.

JaneSour
06.08.2023 5 z 5

Dalsi pokracovani serie s Joona Linou a Sagou. Opet strhujici, napinavy pribeh. Nemam co dodat. :)

Bedřich63
05.08.2023 3 z 5

U předchozích dílů jsem psal, že se mi tato série líbí a že se těším na další díl. Tady jsem ale zažil docela zklamání. Tak trochu mi tato kniha v porovnání s předchozími díly připadala jako nastavovaná kaše.
400 stran děj ubíhal poklidným tempem, mrtvoly přibývaly a policie tápala. A navíc si ještě do své struktury zasela vzájemnou nedůvěru a podezření. Konec byl trochu zajímavější.
Šablona autorské dvojice už je hodně průhledná a podle mě se mělo už v minulém díle s dvojicí Joona a Saga skončit. Chvílemi jsem si připadal, že čtu pohádku a to nejen kvůli cínovým figurkám. :-)
Za mě tedy jen 3*. Autoři psát umí, ale tady mi spousta věcí neseděla.

elisa194
04.08.2023 3 z 5

Tato kniha mě moc nezaujala. Zhruba od poloviny jsem se do čtení už nutila. Námět dobrý, ale zbytečně zdlouhavé.

mataj
03.08.2023 5 z 5

Joona Linna a Saga Bauerová po několika letech opět v akci. I když je Jurek Walter mrtvý, nadále rozsévá zkázu a neštěstí. Obětí přibývá neskutečnou rychlostí a policie je vždy o krok za pachatelem. Navíc je, dle pachatele, Saga jediná, která to může zastavit, jinak bude poslední obětí Joona. Velice napínavé čtení.

Daduna
31.07.2023 5 z 5

Temné, strhující. Knihy od této dvojice mám velice ráda a těším se na další knihy. Zápletka je vždy dobře vymyšlená, že do poslední stránky nevíte jak to doopravdy bylo.

mirinda973
27.07.2023 4 z 5

Tak to byla pořádná bichle. Do půlky jsem se spíš trápila a čtení pro mě bylo zdlouhavé. Zhruba v půlce byl odhalen pachatel a já si říkala, ježiš o čem to dál bude, se Kepler vrátil ve vší parádě. Ač je Jurek už po smrti, opět se příběh stočí k němu. Napínavé, čtivé, super.
Jen těch oběti na můj vkus už moc. Nějaký větší happyend by si tato série zasloužila.

adlenka
26.07.2023 4 z 5

Hvězdičku ubírám. Pachateli všechno vychází a oběti zakopávají, vypadávají jim klíče z rukou, vybíjí se mobily. Ale i tak dobré, jak jinak.

kob
25.07.2023 4 z 5

Příběh skvělý, ale hvězdičku ubírám za přehnanou natvrdlost kolegů a nadřízených hlavních postav, které mají navíc tolik problémů sami se sebou, až je nepravděpodobné, že mohou podávat tak extrémní výkony při stíhání vraha.

petunkav
15.07.2023 5 z 5

Opět perfektní.
Samozřejmě některé části těžce uvěřitelné, spíš nereálné.
Ale kvůli napětí a dějové lince se to dá předpokládat.
Jen mě mrzí, že mám sérii dočtenou.

marketa7
12.07.2023 4 z 5

Velmi čtivé, takže i přes brutálnost jsem musela číst a číst až do konce, nedalo mi to.

Ticiana
10.07.2023 4 z 5

Na 5* to nebylo, ale četlo se to svižně. Ja vždy vím, ze vrah se objeví na jednu malou scénu a pak dlouho nic. Takze vrah mi byl jasný poměrně rychle, ale proc to jsem nechapala. Jsem zvedava na další dil a na předpověď Pavoucice ohledně Sagy.

SadUnicorn
09.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Čtení mě bavilo ostatně jako u jiných keplerovek, ale vadí mi to neustálé ždímání Jurka Waltera jako nějakého démona, který prostě ne a ne umřít a dát pokoj. Přestože se tady už živý neobjevuje, pořád straší jak Sagu tak Joonu.
Líbilo se mi, že byl díl více zaměřený na Sagu, líbil se mi i nápad s pavoukem a jeho kořistí a vlastně i pointa na konci, přestože se dala odhadnout.
Co se mi ale nelíbilo je, jak to opět záporákovi až podivně vychází. Přestože je to podvyživená osoba, která strávila nějakou dobu uvězněná v Jurkově pasti a pak v psychiatrické léčebně, likviduje jednoho policajta za druhým a střílí jako profi sniper. A všichni jsou dostatečně hloupí na to, aby to prošlo.
To, že čtenář nemá šanci odhadnout, kdo je vrah, protože se jako postava nevyskytuje, dokud nezjistíme, že je vrah, je taky poměrně neobvyklý koncept. Vlastně nevím, jestli se mi to líbilo, protože to odstraní prvek odhadování záporáka.
Celkově je ale kniha čtivá, hned od začátku děj ubíhá a má spád. Lepší než Lazar, ale třeba poslední Zrcadlový muž se mi líbil víc. V sérii však pořád vede Stalker a Svědkyně ohně.

bookcase
09.07.2023 3 z 5

Jakkoli mám tuto sérii ráda, tak s tímto dílem jsem se hodně trápila, ne a ne se do toho dostat.

Žaneeetkaa
08.07.2023 3 z 5

Dřív by mě nenapadlo, že zrovna kniha od Keplera by mi činila problémy. Jako ostatní jsem se těšila na knihu, ale nepočítala jsem s tím, že se čtením budu mít problémy. Příběh mi už od začátku připadal neuvěřitelně překombinovaný a těžce uvěřitelný. Měla jsem problém u knihy vydržet a několikrát si říkala, že už to snad i vzdám. První polovina mě upřímně vůbec nebavila a atraktivita a správný spád přišly až po několika vraždách. Celou sérii s Joonou mám opravdu ráda, ale Pavouk mi na úkor své gradace přišel nejslabší.