Pavouk

Pavouk https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499029/bmid_pavouk-gN6-499029.jpeg 4 1347 310

Joona Lina se vrací s devátým případem… a opět mu jde o krk. Před třemi roky dostala Saga Bauerová pohlednici s výhrůžným textem o pistoli s devíti bílými kulkami, z nichž jedna čeká na Joonu Linnu, a tvrzením, že zachránit ho může jedině Saga. Pohlednici sice Joonovi ukázala, ale čas plynul a hrozba upadla v zapomnění jako bezvýznamná provokace. Až doposud. V Kapellskäru byl nalezen pytel s téměř rozpuštěným tělem. Na místě činu zůstala bílá nábojnice. Bestiální pachatel dává policii možnost zastavit sérii vražd tím, že rozluští složité hádanky. Joona Linna a Saga Bauerová společně usilují o vyřešení zapeklitého případu a o záchranu vyhlédnutých obětí — dřív než bude pozdě. Ve svém pronásledování jsou čím dál zoufalejší. Co když se tento sériový vrah nedá zastavit? Co když už jsou sami lapeni v síti?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Spindeln , 2022

Rolada88
08.12.2023 1 z 5

(SPOILER) No zase ten Jurek už je to trapný a ten to asi nejspíš poslední díl ze série byl už moc přehnaný a nereálný. Neco nedávalo vůbec logiku a o způsobu jak 50kilova buchta věší na stromy kokony s lidským rosolem a nikdo nic neviděl neslyšel to už se musí opravdu člověk nad tímto pousmát

bigben
18.11.2023 4 z 5

Tahle série mě bavila na začátku, pak moc ne, ale tenhle zatím poslední díl se povedl. Chvílema jsem se bála víc než dost, zamotaný příběh, osobní trable všech hlavních hrdinů, prostě klasika....

mila2411
01.11.2023 5 z 5

Poslední Joona, aneb všechno je tak trochu JINAK. Na knížku jsem se upřímně těšil. Nezklamala. Soupeření, nelidské, nelítostné, hrozně moc krvavé došlo po devíti dílech svému konci. Joono, byl jsi moje severská jednička! Měj se fajn, asi se už neuvidíme.

Magnovak
28.10.2023 1 z 5

Bohužel, přikláním se na stranu těch, co asi s Keplerovci končí. Pavouk je naprostá slátanina, kdy pachatele víte v podstatě od chvíle, kdy se objeví na scéně, protože zkrátka čas a místo a náplň konverzace úplně bije do očí, že to tam není jen jako vatový materiál, jako babky s chodítky, kočárky, zadní dvorky a zácpy). Motiv Jurka už je vyždímaný jako hadr falešné uklízečky v NOO. Krabičky s budoucími louháčky jsou někdy pod přísným zkoumáním pyrotechniků a jiných čarodějů, jindy je rozcupují kdykoli a kdekoli bez mrknutí oka, "boneničaspy*o" .. Pak ta nekonečná zásoba švedskeho kriminalistického vybavení - vrtulníky (pick up Joony ze zácpy mě vyloženě rozesmál, úplně vidím, jak všichni čumíme na Barranďáku, jak se legendární Pepik Mareš nechá vytáhnout z bryndy a časové tísně), desítky policistů a x zásahovek ready během pár minut. Pak tu máme mobily, co se ne a ne nabít, nebo naopak vybít, nebo dveře v cimrmanovském stylu, co nejdou buď zavřít nebo otevřít a to všechno ve stínu malé šedé myšky, co má sílu asi jako tři stavební dělníci a neviditelnou káru. A ta rozumná a inteligentní a neohrožená Saga se chová naprosto nelogicky a lítá po Stockholmu jako parkurista na koksu a vůbec.. Posledních cca 150 stránek už jsem dala jen rychločtením, protože to už se opravdu nedalo. Dávám alespoň jednu hvězdu za pěkné explicitní popisky všudypřítomných rozblemcaných lidských tkání. Počet mrtvol pak dosahuje kvantit v Midsummer Murders, ne a ne vyvraždit do posledního každého policajta a padoucha, co nějakýmu psychoušovi šlápl na kuří oko. Fujky. Už ne, prosím. Pryč s Jurkem a jeho nohsledy.

karlos7742
24.10.2023 odpad!

Bohužel, nemohu jinak než odpadové hodnocení. Keplerovky byli moje slabost do Písečného muže a Stalkerem to měli ukončit. Od dalších dílů to jde totálně do hajzlu a to nemluvím pouze o fantastické nesmrtelnosti Jurka. Z Joony jste udělali fetáka opia a ze Ságy nesvéprávnou a hloupou k tomu. A to že Keplerovi nechali vyvraždit známé lidi z ostatních dílů, si bohužel moc nepomohli. Takže Pavoukem definitivně s autorskou dvojicí končím. Většina autorů o psychopatech nechť si berou příklad z Chrise Cartera, ten jediný si umí držet nezaměnitelný a originální styl svých příběhů.

ninano
23.10.2023 4 z 5

Úvod super, ale s přibývajícími stránkami úměrně přibývalo i prohřešků proti logice a celý příběh ztrácel přemírou akčnosti na uvěřitelnosti. Kladem knih této dvojice je čtivost. Samostatnou kapitolou je dle mého zbytečná až otravná postava Jurka Waltra.

Zahradnice19
18.10.2023 5 z 5

Přečteno jedním dechem, kniha má spád, chvílemi napětí autoři opravdu nešetří, při čtení jsem se bála za tmy vylézt z postele.. Ano, už bylo dost Jurka a místy je to nereálné, ale je to jen román, který nás má přenést do jiného světa a prožít tam příběh a tento účel určitě splnil. Jen se mi pletly nové postavy vyšetřujících, v těch jsem měla trošku chaos, musela jsem se vracet, abych si ujasnila kdo je vlastně kdo.

Atara16
14.10.2023 5 z 5

Super čtení od začátku až do konce,čtivá, povedená. Těším se na další.

Nikol..1
12.10.2023 5 z 5

Musím říct, že Pavouk se opět povedl. Klasická Keplerovina se spoustou nečekaných zvratů a ten konec byl skvělý. Doufám, že se potkám s Joonou a se Sagou v dalším titulu.

katerina3633
12.10.2023 2 z 5

Všechny Keplerovky jsou dost přitažené za vlasy. Začátek opět super, konec zase jak na divokém západě (ty závěry mi u Keplera fakt vadí). Myslela jsem si, že už jsem s tím smířená. No asi nejsem, tohle byla od druhé poloviny úplně totální magořina. Ani jednu z postav jsem absolutně nechápala, celková policejní práce z mého pohledu úplně mimo. O stále omílaném Jurkovi, brutalitě a počtu mrtvých už se zmiňovali jiní.

Dudlík08
26.09.2023 5 z 5

Na této sérii jsem si opravdu oblíbila hlavní hrdiny. Tento díl zase přinesl vraha, který byl vždy o krok dopředu. Zas a znovu, některé pasáže byly drastické a trošku jsem přeskakovala řádky, ale už teď se těším na další díl :)

Honey0105
23.09.2023 4 z 5

Občas si říkám, jak asi vypadá obyčejný večer doma u autorů. Protože společně dokáží napsat opravdu poutavý, ale také velmi drsný příběh. Možná u večeře řeší, jak by bylo nejlepší odpravit další nevinnou oběť v jejich knižním thrilleru.
Každopádně přesto se vždy na další Keplerovku moc těším. Poslední dvě knihy mne ale už opravdu dostali. Vlastně jsem si po nich musela dát thrillerové volno a zabrousila jsem do úplně jiného žánru pro odlehčení. Proto jsem byla až trochu nervní, když jsem si konečně pořídila Pavouka. Nemohla jsem se nejdřív vůbec začíst a knihu jsem na nějakou dobu uložila k ledu. Pak ale přišla správná nálada a příběh jsem zase slupla raz dva. Nakonec musím uznat, že šlo znovu o velmi povedený kousek. A tentokrát nemusím vyhlásit ani thrillerové volno. I když byla kniha drsná, tak tentokrát to na mě nedolehlo tak, jako předchozí příběhy. A teď už nezbývá nic jiného než vyčkat na další díl.

katka.oo
09.09.2023 4 z 5

Noooo na dalšího Keplera jsem se vždycky moc těšila a celá série se mi líbí, ale u tohotu dílu nevím, napínavé, čtivé to opravdu je, drsný severský thriller, hodně mrtvých (až moc), ale nad některými pasážemi jsem kroutila hlavou, podle mě už taky J.Waltera stačilo a už by ho mohli nechat spát. Souhlasím s komentáři mých oblíbených raty a Mandlevest a jsem zvědavá co a kdy nám nachystají autoři příště.

pavčape
03.09.2023 4 z 5

Děj napínavý, mám ráda kratší kapitoly, takže taky dobrý. Ale jako mnoha čtenářům přede mnou mi vadí donekonečna se objevující démon Jurek. Chápu, že obrátil našim hrdinům život naruby, semtam nějaká zmínka o něm by byla v pořádku, ale on je přece po smrti, tak už ho nechte spát! A taky dopřejte Joonovi i Saze trochu pohody. Jejich život je víceméně utrpení.

HanaNov
02.09.2023 3 z 5

(SPOILER) Mám ráda Joonu Linnu, ale... nebylo by od věci udělat restart, zbavit se KONEČNĚ stínu Jurka Waltera a vymýšlet nové příběhy, nové vrahy, nové motivy. Tohle je jako nastavovaná kaše. Od začátku jsem si říkala, kdy na mě zas vykoukne Jurek v nějaké své záhrobní variantě a ejhle za chvíli tam byl:D
Je to podobné jako s Harrym Holem nebo Lincolnem Rhymem - chtělo by to čistý stůl a nové příběhy s našimi oblíbenými detektivy nezatížené dávno mrtvými padouchy. A taky by neškodilo trochu šetřit známé postavy, za chvíli už jich tam moc nezbyde, když umírají jak na běžícím pásu:)

Jakira
30.08.2023 2 z 5

(SPOILER) Tohle bylo táááák dlouhé a místy táááák hloupé. Nezbývá mi než souhlasit s komentáři uživatelů ashburton a certchlup.
Čím začít? Sérii s Joonou jsem měla ráda, četla každou knihu hned po vydání, ale od Lovce králíků jde kvalita neskutečně dolů. A Pavouk to tedy rozhodně nezachránil.
K obsahu nevím, co dřív napsat...množství naprosto nepodstatné omáčky spočívající v donekonečna protahovaném podrobném popisu všeho kolem, je mírně řečeno ubíjející. Až tak, že i mě jako velmi poctivému čtenáři, který běžně čte opravu každé písmenko, přeskakovaly oči celé odstavce těchto nicneříkajících popisů, aby se už konečně dostaly k něčemu důležitému. Jindy příjemný jednoduchý styl psaní, kde nemají místo dlouhá souvětí, mě v téhle knize vyloženě štval, protože mi to občas přišlo jak sloh dítěte na prvním stupni základní školy.
Zápletka...no řekněme že potenciál to možná mělo, ale naprosto nelogické vyprávění a absence znalosti policejní práce nebo schopnosti přenést ji do vyprávění, celý příběh zabíjí. Ať je to jedno nebo druhé, obojí je smutné po tom, co napíšete 8 detektivních knih. Tohle se opravdu nedalo, celý tým vyšetřovatelů sedí na zadku a čeká na další balíček v naději, že hádanku vyřeší nebo se schází u někoho doma, aby teda jako přemýšleli, co jim pachatel chce říct a stejně nic nevymysleli. Všechny průlomy ve vyšetřování jsou dílem náhody nebo náhlého vnuknutí Sagy nebo Joony. Kde jsou takové běžné věci jako hledání majitelů aut s navijákem, výzvy k veřejnosti, hledání svědků, zajišťování stop? A pak ty nelogičnosti...veřejnost celou dobu netuší, že někdo vraždí příslušníky policie? Ani když mrtvoly nachází běžní občané? Pak i divná časová souslednost...jak mohl Vener 3x střelený brzo ráno žít ještě večer navíc naložený do kyseliny?
Achjo, bylo by toho ještě víc, ale už by to bylo asi jen zbytečné kopání do mrtvoly (jak příhodné). Autoři by se podle mě měli vykašlat na Jurka, nechat ho konečně být a zkusit nějaký refresh série, protože je to pořád to samé dokola. A nebo se na to vybodnout úplně a začít jinou sérii, protože mám pocit, že tady je potenciál už úplně vysosaný.

ZuzanaZ83
30.08.2023 5 z 5

Klasická pecka. Tihle dva prostě umí - myslím autory i dvojici Joona + Saga. Opět napínavý thriller. Mrtvých je tu více než dost, takže si čtenář přijde na své.
Scéna s pronásledováním Sagy mi přišla trochu jako přestřel, ale jinak naprosto skvělé.

Jittush
25.08.2023 5 z 5

To, že Kepler jsou mí nejoblíbenější autoři, o tom žádná. Celá tahle série s Joonou Linnou mě nepřestala nikdy bavit. Od dob Hypnotizéra či Svědkyně ohně se knihy hodně vyvíjejí, někomu můžou připadat drsnější nebo popisy až ,,nechutné". Poslední kniha mě nadchla stejně jako předchozí. To, že nad Joonou či Sagou stále ,,visí" Jurek Walter mi vůbec nepřijde mimo. Oba si díky němu prošli nějakým traumatem. Přemýšlela jsem nad tím, kolik třeba Joona obětoval během honby na Jureka a říkala jsem si, že by mě to asi taky poznamenalo. V této knize mně osobně nevadí absence vraha nebo alespoň to, že identitu poznáme až na konci. Kniha mě udržovala v napětí, místy jsem měla strach (přesně jako u Stalkera nebo Lazara) jsem se otáčela, jestli za mnou někdo nestojí. Samozřejmě každému tento styl knih nesedne. Mně osobně nesedla série s H.Holem nebo Milénium S.Larsona. Ke Keplerovi se ráda vrátím a dokonce jsem zvědavá na nový počin z pera Alexandra Ahn­do­rila.

ashburton
20.08.2023 1 z 5

Wau, kam až může klesnout pěkně rozjetá série? Tohle není žádné krimi, ale detailní a zdlouhavé popisování nechutností občas cinknuté pornem. Fantasmagorie, kde je vše založeno na absolutní náhodě a opakování zajetých motivů z minulosti (dokáží se autoři někdy oprostit od dávno mrtvého Jurka?). Třešinkou je spousta překlepů, i hrubku jsem tam našel.
20 %, na víc to opravdu není...

certchlup
13.08.2023 odpad!

(SPOILER) Opravdu nevím, co knize vytknout dřív. Nechutné popisy mrtvol, duševně nemocný vrah/vražedkyně, zdlouhavé a rádoby napínavé honičky a prohledávání budov a prostorů, kde ale nemůže být čtenář napnutý a jen přeskočí na konec kapitoly, jestli se něco skutečně stane nebo jde jen o další nastavovanou kaši. Asi nejhorší je absence napětí, protože vrah je jasný už zhruba od poloviny knihy. Dalších 200 stran je pak jen o tom, kdo všechno bude ještě zavražděn a jestli to vražedkyně/vrah přežije. Škoda papíru a mého času.