Pavouk

Pavouk https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499029/bmid_pavouk-gN6-499029.jpeg 4 1346 310

Joona Lina se vrací s devátým případem… a opět mu jde o krk. Před třemi roky dostala Saga Bauerová pohlednici s výhrůžným textem o pistoli s devíti bílými kulkami, z nichž jedna čeká na Joonu Linnu, a tvrzením, že zachránit ho může jedině Saga. Pohlednici sice Joonovi ukázala, ale čas plynul a hrozba upadla v zapomnění jako bezvýznamná provokace. Až doposud. V Kapellskäru byl nalezen pytel s téměř rozpuštěným tělem. Na místě činu zůstala bílá nábojnice. Bestiální pachatel dává policii možnost zastavit sérii vražd tím, že rozluští složité hádanky. Joona Linna a Saga Bauerová společně usilují o vyřešení zapeklitého případu a o záchranu vyhlédnutých obětí — dřív než bude pozdě. Ve svém pronásledování jsou čím dál zoufalejší. Co když se tento sériový vrah nedá zastavit? Co když už jsou sami lapeni v síti?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Spindeln , 2022

Stardust
10.11.2022 4 z 5

Jako vždy: děj vcelku nepravděpodobný, ale 100% návyková četba. V kontextu tvorby autorů spíš nadprůměr.

SimonaM86
09.11.2022 5 z 5

To, že je Joona nejlepší už jsem tady určitě někdy zmínila a musím zas a znova to potvrdit a i to, že se Sagou tvoří vražedný tým.
Této kriminálce nechybělo nic. Výborný...
Dle konce předpokládám, že nekončíme.

Andrea7272
09.11.2022 5 z 5

Naprosto úžasný čtenářský zážitek!! Dokonale promyšlené, napínavé, akční, děsivé někde i odporné, ale báječné čtení ! Některé stránky jsem četla ze strachem a zatajeným dechem. Kepler je moje TOPKA , která mě nikdy, nikdy nezklame !!!!
Maximální spokojenost. Závidím , kdo ještě nečetl a má celých 496 stran před sebou :-)

Martiiiik
07.11.2022 5 z 5

Tak dlouho jsme čekali, ale musím uznat, že to stálo za to :-) Ale hrozně rychle to uteklo.. :-( Ale to je pro knihu dobrá vizitka, když ji čtenář nemůže odložit :-) Je to velmi mrazivý příběh, děsivý.. Jurek je sice už nějakou dobu mrtvý, ale i tak je stále tu.. V myslích lidí, které zničil.. A to pak stojí lidské životy.. Autoři to opravdu výborně vymysleli, jen výběr obětí mi přijde zvláštní.. Není nahodilý, ale i tak jsem si občas říkala "proč"... ale celkově nemohu než dát pět hvězd a knihu doporučit :-)

001Terka456
05.11.2022 5 z 5

Konečně nový Joona, už jsem se na něj opravdu těšila. Myslela jsem si, že mě už tihle dva autoři nemůžou ničím překvapit, ale tohle byl teda nářez! Ten konec byl úplně strhující, nešlo se od knížky odtrhnout.

ddkk
04.11.2022 5 z 5

Je neuvěřitelné, jak autoři dokážou v každém novém díle série s Joonou a Sagou přicházet stále s něčím novým, neotřelým, s něčím, co tu ještě nebylo. Navíc, stejně jako předchozí díly, i Pavouk je nabitý napětím, překvapením a neustále stupňovaným očekáváním od začátku do konce. Joona i Saga jsou skvělí. Samozřejmě že mají své slabosti - Joona bojuje s migrénou v těch nejméně příhodných okamžicích, Saga se svou minulostí. Jejich schopnosti, nasazení a odhodlání jsou však přesně takové, jaké člověk-čtenář očekává. Tedy já určitě. Nejsou to žádní supermani, ale na druhé straně toho umí spoustu a myslí jim to jako nikomu...

Nebudu prozrazovat vůbec nic z knihy, ať si každý užije příběh pěkně kompletní. V každém případě ji ale doporučím.

karol.cadex
04.11.2022 5 z 5

To je stejně vtipný, když si Alexandr vezme Alexandru. Víc vtipný je pak ještě to, když tihle krásní uhlazení severští manželé začnou psát nepřekonatelný detektivky, ve kterých nechají zásadně umřít všechny, koho potkaj, vrazi jsou většinou tak brutální magoři, že se bojím jen o nich číst a bezmoc z knihy stříká v hektolitrech.
A nevěřila jsem, že další kniha od nich ještě přijde. Možná už ani nemam nervy od nich cokoli dalšího číst. Ale těším se, až budu v důchodu a celou tu sérii si přečtu nerušeně najednou.
Joonu miluju, Sagu taky miluju. O něco méně miluju ty sexuální scény, avšak budiž, píšou to hezcí manželé. Co miluju nejmíň, je ta brutalita, jenže bez ní by to nebylo ono. Kepler je prostě surovej a zlej. A tak to má být.
Cokoli dalšího bych napsala, tak bych spoilerovala. Pro mě je to prostě nejlepší detektivní série všech dob, to mi nikdo nevezme.

Peta0405
03.11.2022 5 z 5

Uf, to bylo teda zase něco... Poslední asi třetinu jsem jela na jeden zátah. Tahle série je prostě fakt top.

Katulinka69
01.11.2022 5 z 5

No jak jinak,MAGA BOMBA. Tohle prostě miluju,jen škoda, že manželé nepíší více

Mája777
31.10.2022 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Napínavé od začátku až do konce. Sice víte, kdo je padouch, ale to na atraktivitě vůbec neubírá. A Joona už není takový ,,superman”, jako v předešlých dílech. Saga má více prostoru a to je fajn.
Přečteno během čtyřiadvaceti hodin. Fanouškům Keplera určitě doporučuji.
(30. 10. 22 - 24 767 - 57)