Pavouk

Pavouk https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499029/bmid_pavouk-gN6-499029.jpeg 4 1347 310

Joona Lina se vrací s devátým případem… a opět mu jde o krk. Před třemi roky dostala Saga Bauerová pohlednici s výhrůžným textem o pistoli s devíti bílými kulkami, z nichž jedna čeká na Joonu Linnu, a tvrzením, že zachránit ho může jedině Saga. Pohlednici sice Joonovi ukázala, ale čas plynul a hrozba upadla v zapomnění jako bezvýznamná provokace. Až doposud. V Kapellskäru byl nalezen pytel s téměř rozpuštěným tělem. Na místě činu zůstala bílá nábojnice. Bestiální pachatel dává policii možnost zastavit sérii vražd tím, že rozluští složité hádanky. Joona Linna a Saga Bauerová společně usilují o vyřešení zapeklitého případu a o záchranu vyhlédnutých obětí — dřív než bude pozdě. Ve svém pronásledování jsou čím dál zoufalejší. Co když se tento sériový vrah nedá zastavit? Co když už jsou sami lapeni v síti?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Spindeln , 2022

Dumicek
05.06.2023 4 z 5

Miluji tuto sérii,ale jak už tu je psáno mnohokrát,tak zde už to bylo tak nepravděpodovné,překombinované,ale na druhou stranu to bylo opravdu hodně čtivé,když se do toho ponoříte. Kniha je hodně brutální,mrazivá a prostě mě i přes množství nereálností vtáhla do děje a já hltala stránku za stránkou...tedy pokud mi to mé 3 děti dovolily :D takže za mě ano,jsem spokojena a rozhodně budu dále Keplera číst.

allart
03.06.2023 4 z 5

Drastické na spôsob série Roberta Huntera od Ch. Cartera Ten záver nebol celkom podľa mojich predstáv. Skôr mi to pripomínalo americko - protiteroristický zásah v miniverzii: zlikviduj rukojemníka, odstavíš páchateľa, aj keď žiadny rukojemník tam nebol...Miestami to bolo moc uťahané, nelogické a nie dosť dôrazné v prípade Saginho podozrenia.
Dal by som aj dve hviezdy dole, ale to by si zase Keplerovci nezaslúžili, mali aj lepšie diely.

Margerite
02.06.2023 4 z 5

Napsáno skvěle, ale jak mnozí píší, už je to moc překombinované a přitažené za vlasy. Proto ta hvězda dolů.

adulik23
29.05.2023 5 z 5

Zase raz super napínavé, radosť čítať....

barusak1
29.05.2023 5 z 5

No ... Teď jen se dočkat dalšího dílu

Zdenas5
28.05.2023 5 z 5

Mně se líbilo, hodně.

Rozmarýna Rozm
27.05.2023 5 z 5

Moje druhá kniha od Keplera. Strašně se mi líbila, jak byla napínavá.Že byla přitažená za vlasy? To mi vůbec nevadilo. Už dlouho jsem u knihy neměla takový strach, jako o Sagu a Joonu.

luboš5903
25.05.2023 1 z 5

Přečetl jsem před časem celou sérii o Joonu Linnovi od této dvojice. Bylo to čím dál horší. Přehnané, nepravděpodobné, umělé napětí, jen aby knihy šly na odbyt. Po Lazarovi jsem se zařekl, že už nikdy. Bohužel jsem dostal Pavouka jako dárek k Vánocům. A je to pořád stejné, přehnané, nepravděpodobné, natahované. Když tedy čtenář přistoupí na jejich hru, tak napínavé to je, to zase jo :). Já už od Keplerů nic číst nebudu a v rodině zákaz nákupu :).

Gužu
24.05.2023 4 z 5

Spoiler
Knížka se cetla sama. Ale uz u Lazara jsem měla výhrady nad některými situacemi, co nedavaly smysl a nyní bylo to rozpolceni ještě silnější. Arogantní tým, ktery nenasloucha, utne konverzaci, zrovna, když chce Joona něco prednest. Saga patrajici na vlastni pěst, co nesmyslne rekne svedkovi, ze ho take zabije, necha tam stopy a chova se celkove nelogicky. Jeji nadřízený, misto aby Sagu predvedl k výslechu, na ni pošle odstrelovace a rovnou dvakrát. No, zkrátka mam pocit, ze Keplerovci uz moc kombinuji. Je to čtivé, ale je to sem tam 'až moc'. Btw:Sagu miluju, jen skoda, ze ji v chystanem filmu bude hrat herecka, která rozporuje vsechny ty popisy o jeji 'severske krase'.

adabraz
21.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Skvělý díl. Přečteno za pár dní. Děj je napínavý až do samého konce. Hlavní záporák a rozuzlení - skvělé. Jediné co mi tam trochu chybělo byla Lumi. O té tam byla zmínka asi jen jednou. Jinak doporučuji všemu deseti :).

malen
19.05.2023 4 z 5

To byl teda mazec, ale přečteno jedním dechem. Je to až zvláštní, že válečné knihy mi nedělají dobře a tady taková kruťárna a člověk se nemůže odtrhnout.

magic11
18.05.2023 5 z 5

zhltla jsem ho za dva dny, prostě Joona a Saga jsou mí oblíbenci.

martineknatasa
17.05.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. To teda byla jízda. Kniha je napínavá a dobře se čte. Kdo po ní sáhne a pustí se do čtení, tak nebude zklamán. Vřele doporučuji.

pet_pet
14.05.2023 4 z 5

Od poloviny knihy to byl mazec :-) sice ty souvislosti s minulostí "nic moc", ale na knihu a děj to vliv nemělo. Opět velice čtivé .

Beruska18
14.05.2023 4 z 5

Děj je velmi akční, nabitý napětím, překvapením, neustále stupňovaným očekáváním, stránky fičí ...kdo má rád Joonyho a Ságu tak je to čtení pro něj

raty
14.05.2023 4 z 5

U mě se tedy žádné velké nadšení nekonalo. Na pět hvězdiček tentokrát bylo snad jen prvních sto stran.
Hon na mimořádně krutého vraha hrajícího s policií zvrácenou hru, vše velmi nepravděpodobné. Čtení se mi táhlo a docela jsem se těšila, až ta neskutečná jatka skončí. Řemeslně dobře provedená severská krimi, určitě čtivé, ale Jurka už mám plné zuby. Stejně jako Mandlevest jsem uvažovala o třech hvězdičkách, které moc často nedávám. Ta čtvrtá je ode mě za postavu Sagy.

o_mega
13.05.2023 2 z 5

Každá približne piata veta je maximálne nepotrebný údaj pre čitateľa === úplne k ničomu. Evidentne táto kniha korektora nestretla. Útrpne dočítané či skôr dobojované.

Marcela52
10.05.2023 4 z 5

Typický drsný severský thriller, který vám nedá chvíli vydechnout a musíte to zkrátka dočíst až do konce. Řemeslně velmi dobře napsané, ale na můj vkus těch mrtvol a dost nechutných detailů bylo příliš. Zaujala mě nejvíc asi dobrá znalost současného života ve Švédsku, ale jinak knihy této autorské dvojice, která píše pod pseudonymem Kepler, moc nevyhledávám. Tentokrát jsem si jejich nejnovější titul přečetla hlavně díky čtenářské výzvě. Uf, uf, tak raději zase něco veselejšího...

Lenynek
09.05.2023 5 z 5

Jurkovo stigma a schizma kulminují, až vyvřou v nelítostné sebevražedné běsnění jeho Padawana. Měla jsem napsat "spoiler"? Pardon.
Chápu tu nevraživost, která zde mezi komentujícími koluje a běsní. Autoři se nechtěli pustit svého zlatého dolu, kultu osobnosti, okolo které mohou bez problému sepsat dalších deset dílů. Všichni tedy doufejme, že tohle byl poslední zářez na pažbě a příště už Saga začne svou linku nanovo.
Nicméně, k hejtu se nepřidávám. Opět jsem dostala porci napětí, kterou už beru jako standard a životní jistotu. Kniha ubíhala, kapitoly měly spád, hluchá místa nenacházím a veřejně se přiznávám k nehynoucí náklonnosti.

kolacky
08.05.2023 4 z 5

Tak a tímto s Keplerem končím. Za prvé, mám plné zuby Jurka Waltera. Za druhé, Saga a Joona, sympatičtí, psychicky poznamenaní a sami proti všem. Za třetí, neuvěřím, že jedna duševně labilní dívka, byť s vysokým IQ, dokáže sama povraždit hromadu lidí, z toho většinu policajtů. Jasně, je to fikce, ale i tak. A za čtvrté a hlavně, mám plné zuby Jurka Waltera. Odehnívá už v několikátém příběhu a hrozně mi to vadí. Takže řečeno s Poeovým krkavcem, never more.