Paganiniho smlouva

Paganiniho smlouva https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86548/bmid_paganiniho-smlouva-iWW-86548.jpg 4 4216 683

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Paganinikontraktet , 2010

konformita
16.02.2016 5 z 5

Taková TA kniha, co Vás donutí číst až do rána. Velmi dobře napsáno, čte se přímo božsky. Nemluvě o příběhu, který Vás nadchne. Joona Lina jest mým novým hrdinou.

Aymira
15.02.2016 4 z 5

Pro mě nejméně napínavé z celé série. Možná mě neoslovily postavy, nebo politický podtext. Přesto stále solidní nadprůměr.

Marika Vanova
13.02.2016 4 z 5

Opět velmi čtivé a napínavé,ale i opět, pro mě, příliš mnoho mrtvých a brutality, ti švédští autoři jsou zvláštní patroni, a proto za mě zase jen 4*.

BlackWidow
10.02.2016 4 z 5

Trochu slabší kniha,možná zbytečné rozepisování o některých událostech,ale Joona Linna byl zase jako obvykle bravurní. :) Mám jejich knihy moc ráda a těším se na další jejich knihu. :)

kaja205
02.02.2016 3 z 5

Pre mna najslabsia od Keplera, menej zaujimavy dej aj prostredie, ale stale ma viac knih dobrych ako zlych :)

Yamunka
02.02.2016 2 z 5

Mně se to tak těžko četlo! Většinou jsem od nich všechno přečetla během pár dní ale tahle mi trvala celou věčnost :)

avel
26.01.2016 2 z 5

Též moje první setkání s Keplerem. A za mě zklamání. Víceméně mě nazajímalo, jak to vlastně skončí, což u detektivky vnímám jako zásadní problém.. Velké množství postav (některé zcela zbytečně představené). Styl vyprávění mě místy přiváděl k šílenství - er-foma v přítomném čase mi nesedla. Místy mi to připadalo jako scénář k filmu.
Až jsem se uchýlila k přeskakování po odstavcích, stránkách až kapitolách, abych se dostala na konec, ale jen proto, že jsem si řekla, že další knihu již neodložím...

Romanka89
22.01.2016 3 z 5

Mé první setkání s Keplerem. Knihu jsem slyšela jako audioknihu a dělalo mi problém udržet pozornost. Začátek vypadal slibně, ale pak mě to prostě nějak nebavilo, nechytlo. Uvidím jestli autorům dám ještě někdy šanci a přečtu si od nich i něco jiného.

gomaki
16.01.2016 4 z 5

"Paganiniho Caprice 24 dokázali houslisté zahrát až 50 let po jeho smrti."

Opět brilantní Joona Lina a nově i slečna Saga ...

Korupce a nevážení si lidského života jako takového - to je přesně to, jak bych definovala děj Paganiniho smlouvy. Je mi líto moji drazí spolučtenáři, ale víc Vám k tomu nemohu říct, mohla bych vykecat víc, než by bylo vhodné. Kniha není film, tak si pusťte Paganiniho a začtěte se so "Smlouvy, která se nedá vypovědět" ... brzy na to přijdete sami :)

true.penny
12.01.2016 3 z 5

Po Hypnotizérovi je pro mne Paganiniho smlouva docela zklamáním. Sice je to velice čtivá kniha a vtáhla mě do děje, ale.. Kniha je zbytečně dlouhá a některé věci se tam opakují. Asi kdyby si čtenář nepamatovat, co se stalo před 50 stranami. Také mi uniká podstata dvou nebo třístránkových kapitol, když se ve třech po sobě jdoucích odehrává jediná situace. Některé policejní postupy jsou nelogické a nereálné, což pozná i naprostý amatér. A nakonec spousta různých postav, které chaoticky pobíhají a vraždí se. Pro mě to bylo přemrštěné - byl to spíš horor než seriózní detektivka. Celá kniha na mne působila dojmem, že se autoři snaží tak moc zavděčit čtenáři, až to už prostě přeženou.

Toňula
04.01.2016 4 z 5

Tak jsem objevila dalšího pozoruhodného autora,tedy autory, jejichž knihy mají spád, ačkoliv jejich děj je spletitý a vystupuje v něm velké množství postav. Hypnotizér mě možná zaujal více, ale Paganiniho smlouva rozhodně stála za přečtení a ráda sáhnu po dalším případu J.Linny.

JirkaD.
04.01.2016 1 z 5

Podstata mi uniká. Chtěl jsem vyzkoušet nějakou "trendy" knihu a současně Keplera, se kterým byla Paganiniho smlouva moje první zkušenost. Dojmy? Špatné .. převážně.

Spousta nesmyslných situací (proč složitě sestřelovat vrtulník, když by šlo jednoduše sestřelit přímo tu holku na laně?), spousta zbytečně explicitních násilných scén (proč?), spousta provařených kýčů thrillerové literatury (nějaký nápad by nebyl?), naprosto nezajímavý hlavní vyšetřovatel (fakt netuším, proč ho mít rád). Složitost některých zápletek a konstrukcí byla natolik hloupá, že kniha téměř přeskakovala z thrilleru do parodie.

V rámci série nesrovnávám a stejně tak nepopírám, že od Keplera časem nevyzkouším i něco jiného ... čistě ze zvědavosti, jestli to bude stejně prosté. První zkušenost je ale slabá a důvody, proč bych s něčím podobným měl opět trávit čas, hledám fakt těžko.

Katno10
02.01.2016 3 z 5

Za me nejmene povedena kniha ze serie

kozisek1
01.01.2016 4 z 5

nebavila mě

heavy66
19.12.2015 3 z 5

Mírové poselství knihy je v pořádku, ale jinak je to napsané velice sterilně s dlouhou řadou velmi nepravděpodobných scén...... Po poslechu Caprice 24 přidávám hvězdu - zajímavá hudba, ztracené duše tam skutečně naříkají!

momo01
14.12.2015 2 z 5

Smíchejte hromadu postav, akcí a krve. Za stálého míchání se snažte co nejvíc šokovat čtenáře. (S alogismy a plochostí postav si nelamte hlavu.) Přidejte pár zvráceností u záporáků. ... Výsledkem bude variace na Paganiniho smlouvu.

tlllk
24.11.2015 5 z 5

taká nenáročná oddychovka, autori sa moc neunúvajú s vysvetľovaním, takže miestami to vyzerá že nielen policajti ale aj zloduši majú kryštálovú guľu. Ako audiokniha to bolo fajn, teda až na ten doprovodný zvuk, to bola ohavnosť.

kazatell
18.11.2015 4 z 5

Po přečtení jiných knih od tohoto autora jsem čekal trochu neco jiného, ale nakonec jsem rad ze to bylo zase trochu jiné a svým způsobem i oddychove. Knihu vřele doporučuji druhou půlku jsem niž četl jedním dechem s pusté nam paganiniho koncertem

creassy
12.11.2015 4 z 5

Poslední knížka, kterou jsem neměla od Larse Keplera přečtenou. Měla jsem předsudky, jelikož některé komentáře tady nehodnotí knihu jako moc dobrou a s politickým podtextem, ale nakonec dobrý. Začátek jsem trochu přelouskávala, ale pak už jsem četla jedním dechem. Určitě to ale není pro mě Top kniha od Keplera. Tou je Písečný muž a pak Stalker. Co mě hodně vnitřně zasáhlo, byla postava Rafaela Guidiho. Ta bezmoc a vědomí, že i ve skutečnosti existujou takové figury. Lepší nevědět... Opravdu noční můra!!!!

Husiczka
10.11.2015 4 z 5

Velmi čtivá, fajn příběh. Jen jsem měla občas pocit, že pronásledovatel je snad nesmrtelný superhrdina...jinak určitě doporučuji, mám slabost pro tyhle typy knih.