Paganiniho smlouva

Paganiniho smlouva https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86548/bmid_paganiniho-smlouva-iWW-86548.jpg 4 4215 683

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Paganinikontraktet , 2010

ctenarka881
06.05.2020 5 z 5

Moc zajimave cteni!

m_pastorka
04.05.2020 5 z 5

Tohle byla paráda. Dlouho jsem žádné krimi nečetla a touto knihou jsem se přesvědčila o tom, že je třeba se občas vrátit do starých dobrých koleji a přečíst si něco, co vždycky potěší, že měl člověk dobrou ruku. Skvělý autor a i kniha. Líbí se mi krátké kapitoly, má to spád, drží čtenáře v napětí a i zajímavý motiv! Ať jsou i další Kepplerovky takové :).

pavels36
20.04.2020 5 z 5

Skvěle propracované detaily a celkový dojem je mnohem lepší než první díl. Těším se na další pokračování. Doporučuji pro milovníky detektivních příběhů ze severu .)

karin4338
12.04.2020 4 z 5

Druhy Keplerovsky diel docitany, urcite zaujimavy namet. dost som si rozsirila informacie o Paganinim z roznych zdrojov. Famozne vyuzita a zakomponovana hostoricka postava spolu so zbranovym biznisom, ktory hybe svetom.super.

Kami33
03.04.2020 5 z 5

Joona Linna je poměrně sympatický (někdy až moc dokonalý :-), ale proč ne?) a knížky s ním mě baví. Líbila se mi i tato.

Miška.Miška
29.03.2020 3 z 5

Kniha je hodně zaměřena na politiku. Toto téma zrovna nemusím ale příběh mě celkem bavil a kniha byla velmi čtivá. Určitě stojí za přečtení.

boxas
23.03.2020 3 z 5

Začátek slibný, zápletka OK, ale pak to už bylo jen horší a horší. A konec je úplně přitažený za vlasy a mimo realitu.
Na přítomný čas vždy a za všech okolností, byť by to bylo sebehloupější, si nedokážu zvyknout a výrazy typu XY "osamí" mě vyloženě deptají. Ach jo.

tabaluga
26.02.2020 4 z 5

Kniha byla čtivá, moc se mi líbilo propojení s hudebním světem a zajímalo by mne, jestli opravdu někdo má takové schopnosti jako pan Axel, který dokázal poznat o jakou skladbu se jedná. Tyto autory opravdu doporučuji.:-)

borupet
22.02.2020 5 z 5

Čtivé, napínavé, strhující. Nevím co je lepší, Hypnotizér je tak trochu z lékařského prostředí, k tomu mám blíž, tady byla politická zápletka, ale ne zas tak komplikovaná, neztrácela jsem se. Super, těším se na další.

Kristulda
15.02.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, nedalo se odtrhnout, napínavé až do konce, určitě si přečtu další jeho knihu.

Simii45
13.02.2020 3 z 5

Fajn kniha,ale Hypnotizér mě bavil více :-)

JustWomen
07.02.2020 3 z 5

Zaujal mi začátek, pronásledovaná dvojice, pasáže o hudbě, ale čím víc se blížil konec, tím víc se mi to přestávalo líbit - moc politiky, zbytečně dlouhé a překombinované. Popis v přítomném čase se mi vyloženě vadil.

Pralinka1910
28.01.2020 4 z 5

Napinava a svižně psaná detektivka. Zda se mi někde trosku extrémní, což ubírá na důvěryhodnosti - proto jedna hvězda dolu. Ale jinak fajn čtení.

Peetullka
12.01.2020 5 z 5

Paganiniho smlouva je určitě lepší než Hypnotizér. Příběh mě v úvodu hned chytil . Dvě vraždy, které spolu souvisí i když to není na první pohled znát a téma, které se dále rozvinulo v mnohem větší případ. Prostě pecka.

Děj díky krátkým kapitolám je svižný a čte se samo.

Klarulina
03.01.2020 5 z 5

Kniha nezklamala, ostatně jako vždy u těchto autorů.

zimolka
03.01.2020 5 z 5

Ani druhá kniha nezklamala,opět velmi čtivé.

jasnyj
31.12.2019 4 z 5

Začátek trochu pomalejší, místy až nudný. Teprve v polovině nabrala kniha tempo. U některých pasáží jsem ztrácel přehled. Zpočátku mi vadil popis v přítomném čase, ale později jsem si zvykl. Místy byl děj podle mého názoru překombinovaný, až se vzdaloval realitě. Naopak věrohodně působila některá fakta (hudba, politika...). Kapitoly jsou krátké, což mi docela vyhovuje ;)

Adelajda_4
27.12.2019 5 z 5

Druhé setkání se sympatickým detektivem Joonou Linnou bylo tentokrát velmi napínavé a neotřelé. Celý příběh se točí kolem vývozu zbraní a zvláštních úmrtí vysokých státních činitelů, kteří s ním měli co dočinění. Kromě toho celou knihou prostupuje hudba, kterou jsem si ke čtení také musela pustit a ta příběhu dodává úplně jiný rozměr, šmrnc a dávku elegance.

vikyna9
18.12.2019 5 z 5

Úžasné, strhující, uchvacující čtení.

Bezkyne9
10.12.2019 5 z 5

Bravurni! Keplerovi maji styl a urcite to rikam o kazdem dile, ale tenhle byl zatim nejlepsi :D tu kapku brutality bych nemusela, ale k severu to uz patri a tak jsem s ni pocitala :) Pribeh je kvalitni, krasnym jazykem psany a do posledniho detailu promysleny... navic ty pasaze o hudbe, to bylo nebe :) Mam rada to spojeni s thrillerem... dava tomu zivot, celistvost, neco navic, co vas obohati a neda vam zapomenout, nejedna se o konzumni knihu, ne ne ne :) a finalni kratke kapitoly uzavirajici vsechny postavy, predevsim posledni odstavec byl uderny, vse dorucilo mrazeni po zadech az ke ctenari :) doporucuji :)