Lovec králíků

Lovec králíků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324375/bmid_lovec-kraliku-plq-324375.jpg 4 3290 702

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Kaninjägaren , 2016

teli9845
06.08.2017 5 z 5

Bylo to boží, Hypnotizér a Lovec králíků top, ale proč se nemůžu zbavit pocitu, že autoři tentokrát použili námět z Deseti malých černoušků? Záměr nebo "Keplerům" došly vlastní nápady? Ale nevadilo mi to:)

zelenoockaa
05.08.2017 5 z 5

Stejně jako předchozí díly mě kniha velice bavila, přečetla jsem ji jedním dechem a mnohdy kvůli ní měla problém ráno vstát :).

pavčape
05.08.2017 4 z 5

Jó Kepler!!! Těšila jsem se na další příběh Joony Linny a určitě jsem nebyla zklamaná. Nicméně výhrady ke knížce byly... Knížka začala dobře, příběh se jevil napínavý, v duchu "starých" keplerovek. Proč jen tam zakomponovali linku s teroristy, nepodařeným zásahem v loděnici, netuším. Na vývoj děje to dle mého názoru nemělo žádný vliv a bylo to zbytečné. Kdyby to autoři vynechali, knížka by možná měla o 100 stránek méně, ale jednalo by se opravdu o thriller a ne politický propletenec. Můj názor. Jinak dobrý, zápletka zkombinovaná z více "předloh", ale nevadilo. Na Hypnotizéra, Svědkyni ohně nebo Písečného muže neměla, ale četla se dobře. A že by měl Joona zaděláno na řešení další záhady? Doufejme! :-)

3nitka
04.08.2017 4 z 5

Áno je to riadne prehnané a prekalkulované. Ale preto je to také napínavé a čtivé. Joona opäť všetko odhalí. Ach, to ma baví. Už sa teším na toho "schouleného člověka bez rukou" :)

mrwendor

Napínavé, ke konci rozvláčné

Evka27
04.08.2017 3 z 5

Knihy této dvojice mám ráda, ale tady jsem čekala trošku více. Podobný námět se opakuje např. i v knize Chrise Cartera nebo Monse Kallentofta a líbily se mi více. I Agatha Christie už psala o deseti malých černoušcích....Některé akce zmatené - loděnice, to jsem se v postavách i ději ztratila.
Takže aspoň 3*, protože je to Lars Kepler.

kahuda01

Celkově mě kniha nenadchla, čekal jsem něco víc. 75%

Ivetaa
03.08.2017 5 z 5

skvělé počteníčko

mystyna
03.08.2017 2 z 5

Celou sérii knížek s komisařem Joonou jsem prakticky hltala a vždy se těšila až vyjde další díl. Bohužel u Lovce králíků jsem se velmi zklamala. Postavy se chovají absolutně nesmyslně a nereálně, ani zápletka nedává moc smysl. Jediné plus zůstává, že tato dvojice autorů umí psát opravdu čtivě, ačkoliv některé scény byly tak přeakčněné, že se v tom člověk chvílemi trochu ztrácel.

Verisvlckova
01.08.2017 3 z 5

Všechny knihy od Lars Kepler byly prostě báječné. Lovec králíku se četl sice dobře, konec mě však trochu zklamal.

Sklenda
01.08.2017 5 z 5

Knížka strhující a způsobila mi kolikrát velmi těžké vstávání, poté co jsem večer musel načít další a další kapitolu. Spolknul jsem v podstatě 4 díly Joony najednou a ve srovnání s předchozími je tato o dost krvavější, přesto ději to neubírá na kvalitě. Mám jedinou výtku k Joonovi i Saze hned ze začátku, "POZOR SPOILER, KDO NEČETL, NEPOKRAČUJTE" kdy slepě jdou za falešnou stopou, kterou jim zprostředkovala svědkyně u ministra. Bylo očividné, že jí nechal naživu, aby je odlákala na chybnou stopu z které se pak stalo v přístavu fiasko,... Divil jsem se, že to Joona neodhalil, bylo to do očí bijící

katerina2660
31.07.2017 5 z 5

Četla jsem Stalkera, který byl super... Tato kniha je o další level výš... Opravdu skvělý, napínavý příběh, žádná nuda. I přesto, že má kniha přes 500 stránek, stojí za to. Tento manželský pár patří mezi mé TOP spisovatele.

Dumicek
31.07.2017 5 z 5

Jako já musím opět pět jediné chválu :) jak tu někdo píše, že mu přijde jak kdyby to nepsal tentýž autor (autoři) , tak já teda musím nesouhlasit. Kniha je opět strhující, napínavá, nutí Vás číst pořád a pořád...spousta zvratů, super námět. Ten se mi opravdu líbil. V knize jsem nenašla jediné hluché místo, prostě mi naprosto vyhovovala, jako všechny jejich knihy..tak od poloviny jsem už tušila kdo je vrah, ale o to víc to snad bylo napínavější. Kniha je tentokrát hodně surová, takže jsem se chvílemi otřepala, ale už jsem zvyklá :D takže za mě TOPovka!

Lidudu
30.07.2017 5 z 5

Já jsem byla opět nadšená, tentokrát to bylo i pěkně nechutné, prostě parádní deteltivka, i když jsem občas měla pocit díky všem těm názvům ulic měst a podivným jménům lidí, že čtu strašně brutální katalog z Ikey =)

Klára2216
30.07.2017 4 z 5

Knihu musím hodnotit napůl. Strašně jsem se na ní těšila. Líbila se mi její prodejní kampaň - když zvednete telefon a uslyšíte dětský hlas povidajici básničku o deseti malých kraliccich, utikejte...proto jsem téměř nepochopila prvni polovinu knihy, která mi přišla poněkud natažená. Ale když se tam objevil konečně lovec králíků, vzalo to úplně jiný směr. Jako celek se mi kniha moc líbila, ale ne tolik jako svědkyně ohně.

Magnovak
29.07.2017 3 z 5

Prvnich cca 200 stran totální očistec, ne a ne se začíst, ale naštěstí se to slušně rozjelo, bohužel celá pointa i konec mě zklamaly. Za mě nejslabší JL. Následuje spoiler!

Spoiler:
Neříkejte mi, že by po takovém brutálním a hromadném znásilnění nepotratila?? Tím je imho celá zápletka v háji.

Melanka
29.07.2017 3 z 5

Prázdninová oddechovka, takže kniha splnila očekávání. Už se ale zase těším na nějaký pravděpodobný příběh bez usekaných rukou a nohou, takže na jiné autory.

Lucik87
28.07.2017 5 z 5

Co dodat. Prostě syrové a geniální!

JAG
28.07.2017 4 z 5

Kniha se četla dobře, i když cca první třetina tolik neodsýpala a místy bylo znát natahování děje, když nechápete v čem má souvislost vražda politika se zásahem v loděnici. Každopádně jsem se nenudila a těším se na další keplerovku...

Lu89
27.07.2017 3 z 5

Nevím, zda už nejsem zmlsaná z předchozích dílů, či jiných autorů, ale min. polovinu knížky jsem se musela přemáhat, abych ji neodložila. První část knížky o ničem, až ke konci se to rozjelo, neuzavřený konec to ale opět "zabil". Od tak známé a úspěšné dvojice bych čekala víc..