Hypnotizér

Hypnotizér https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74711/bmid_detektiv-joona-linna-hypnotizer-bZH-74711.jpg 4 6015 1082

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě. Erik se však praxi hypnotizéra nevěnuje už deset let a je rozhodnutý, že hypnózu už nikdy provádět nebude. Žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky, a proto Erik prosbu policie odmítá. Když se však Erik konečně nechá přesvědčit, všichni se rázem ocitnou ve víru nečekaných událostí. Tyto události bez varování udeří plnou silou do Erikova života. Erikův syn zmizí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení. Jedině tak má šanci zachránit život svému synovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

Hypnotisören , 2009

KatarínaK.
16.01.2023 4 z 5

První setkání s touto dvojicí spisovatelů alias Larsem Keplerem... a opravdu nebylo vůbec špatné.
Tento detektivní thriller naplnil všechny moje očekávání od tohoto žánru. Dobře vymyšlenou zápletku, napětí, dostatečně vykreslené charaktery postav.
Pravda, knize se dá vytknout pár uměle napasovaných momentů,které postrádají logickou podstatu, ale naštěstí jich tolik nebylo. A tak celkově uspokojivý dojem z knihy mi zůstal od začátku až do konce.
Hypnotizér patři k nadprůměru mezi thrillery,v porovnání s jinými,které se mi za poslední období dostaly do rukou.

uzivatel6305
03.01.2023 4 z 5

Nevím, proč jsem se tomu tak bránila. Poslouchala jsem audio, které čte pan Rímský, který má neodolatelný hlas a přednes. I tak si ale myslím, že je lepší knížku přečíst, protože člověk musí vyšetřování opravdu pozorně sledovat. Všechny scény a rozhovory na mě působily velice reálně a otevřeně a upřímně nechápu, jak Erikovu práci může někdo dělat. Detektiv Lina je velký pohodář a sympaťák a postavy jsou skvěle popsané. Děj vás skutečně vtáhne. Je to temné, studené, ohromující a děsivé. Těším se na další a doporučuji, budete se baaaaaaat.

Máca216
01.01.2023 4 z 5

První kniha od Keplera, kterou jsem na doporučení kamarádky četla. Nečtu moc tento žánr, ale kniha mě pohltila.

hrabalikoval
23.12.2022 3 z 5

(SPOILER) Po všechny vychvalováních jsem musela po Keplerovi sáhnout. A musím říct, že mě to prostě taky bavilo. Chytlo mě i propojení příběhů a že vlastně úplně jednoduchý případ se propojil s druhým, který se vlastně stal hlavní případ. Zajímavá kombinace a těším se na další díl.

tynka.vratnik
16.12.2022 4 z 5

První knížka od Keplera, kterou jsem četla a přečetla jsem ji téměř jedním dechem. Příběh je plný zvratů a napětí. V některých částech jsem měla pocit, že už je to trošku přehnané, ale rozhodně se chystám na další díl.

Saxofonista
07.12.2022 1 z 5

Takhle to dopadá, když někdo píše s cílem, aby to bylo zfilmováno. A aby tomu pomohl, tak si ještě jako část pseudonymu vezme kus příjmení momentálně frčícího autora. Pak už na zbytku nezáleží, tak proč se snažit o víc než o pár hnusáren? Jistě že od detektivky nelze čekat stylistické dobrodružství, ale tohle už je trochu moc.

mdracek
04.12.2022 5 z 5

Moje první kniha od Keplera, přečteno za víkend, moc mě to bavilo!

Jenda75
14.11.2022 4 z 5

Tako kniha je plná děje. Děj je plný napětí a zvratů. jíž nyní se těším na pokračování série.

Ishir
13.11.2022 4 z 5

Kniha se moc pěkně četla.

KnihoSny
11.11.2022 4 z 5

Kniha,za mě asi super ne top:D četlo se to skvělé:) hlavní hrdinové byly no spíš bych řekla nevím jak zařadit ale určitě musím doporučit :)

vaci.nka
19.10.2022 5 z 5

Za mě naprosto skvěly příběh. Je to první díl serie, ale já jsem ho četla až jako třetí knihu v pořadí od tohoto autora. Přesto mě nezklamal. Napínavý a dobře promyšlený příběh. Trochu nechápu, že někdo negativně hodnotí kapitoly o návratu do minulosti, pro mě to naopak bylo zajímavé a místy děsivé. Obecně mi styl Larse Keplera sedí, těším se na další knížku.

Veronika_mad
05.10.2022 5 z 5

Skvělá kniha!

adabraz
01.10.2022 3 z 5

První kniha od Larse Keplera, kterou jsem četla. Zaujala mě hned od začátku do konce. Je maličko brutální a hypnotické stavy jsou popisovány možná maličko zbytečně zdlouhavě. To ale ději a celkově knize neubírá na hodnotě. Vřele doporučuji.

petraj30
16.09.2022 4 z 5

Chci předem poděkovat všem svým knižním přátelům, kteří mě na tuto krimi upozornili. Byl to velmi napínavý příběh. Je to trochu z jiného soudku, proto mi chvíli trvalo než jsem přivykla zvláštním jménům i jiné kultuře. Možná dám severské krimi ještě šanci, když Nesbo v tomhle u mě pohořel.
Na začátku to byla naprostá bomba, další část sice nebyla tak zajímavá a napínavá, ale já tomu říkám klid pře bouří. Ovšem, co přišlo po tom, ještě teď s těží vydýchávám..
Stačí zdánlivě prostý souhlas a rozpoutá se peklo. No jo, potom se v tom všichni začnou šťourat a zjistí ještě něco dalšího. A že to stálo za to. Sice tam nebylo vysvětleno úplně všechno, ale člověk si to domyslí. Jde mi z toho hlava kolem. Raději předstírám, že taková zvěrstva jsou jen na papíře a neexistují.
Kniha je velice obsáhlá a velmi detailně popisovaná, bohužel naprosto zbytečně, ale je to moje první kniha a jsem velmi spokojená. Těším se na další díl

Gracinka
11.09.2022 1 z 5

Tenhle díl s Joonou mě vůbec nebavil. Začátek byl slibný, ale pak to šlo dost z kopce. Přes 100 stran o hypnotickém sezení bylo v knížce úplně zbytečně. A Erik mi byl díky své závislosti vyloženě protivný.

vybusna
05.09.2022 3 z 5

"čítala" som ako audioknihu. Predtým som počúvala Kukučku a Hedvábnika od Rowling, ktorú čítal Petr Oliva a jeho hlas mi sadol omnoho viac. Pan Rímsky sa mi vôbec nepáči a vzhľadom na to, že mám od Keplerovcov celú zbierku audiokníh, tak to bude pre mňa...no, hádam si zvyknem. Musím priznať, že mi v celom príbehu išla manželka Simona, nesmierne na nervy, aleže nesmierne. Neviem posúdiť, či bola táto kniha , lepšia, alebo horšia, pretože bola skrátka prvá, ktorú som počúvala. Zistila som, že keď tie knihy počúvam, tak sa mi zdajú znesiteľné aj tie, ktoré by som nedokázala kvôli nude čítať. Niektoré akcie a veci sa mi zdajú v príbehu, nedovysvetľované, alebo nedotiahnuté do konca. Na druhej strane....ani mi to nevadilo.

Araso
04.09.2022 2 z 5

Má druhotina od Keplera... první byl Písečný muž a ten mě tedy bavil mnohem více... tohle bylo zklamání. Začátek knihy měl slibný nástup, ale pak následovala zdlouhavá prostřední část, kdy se autor vracel do minulosti hypnotizéra... tato retrospektiva byla přespříliš rozpitvaná, předvídavá a nudná. Některé události se mi zdály opravdu nelogické a postavené na hlavu. Některé postavy měly kriminální minulost, přesto se o jejich kriminalitě dozvěděl policejní inspektor až od psychiatra... divné, ne? Přitom postavu lustrovali v registrech atd...
Konec knihy vypadal slibně, ale pak opět další nesrovnalosti v ději - nebo úplné blbosti. Každý trochu technicky vzdělaný nebo přemýšlivý člověk ví, že kdovíjak dlouho odstavený autobus v krutých mrazech asi těžko hned na první brnknutí chytne...a to nemluvím o případně zmrzlé naftě a tak dále...
Knihu ke čtení nedoporučuji. Kdybych neměla knihu rozečtenou na dovolené, asi bych jí v třetině odložila.

derminator
27.07.2022 3 z 5

Moje první kniha od manželů píšících pod pseudonymem Lars Kepler. Trochu jsem čekal něco jako od Nesba hrdinu Harryho Holea, ale Joona mě přijde v této první knize takový nemastný, neslaný jen ta jeho pravda, ale to také není nic světoborného. Kniha se četla vcelku dobře, ale protože od Nesba či Ahnhema jsou severské krimi lepší dávám 70%.

Dudlík08
18.07.2022 5 z 5

Je to moje první krimi knížka ze Severských zemí a musím říct, že se mi hodně líbila. Zase jiný styl psaní a už teď se těším na druhý díl

MíšaS.
15.07.2022 3 z 5

Podle mě to bylo moc překombinované a dlouhé. Nenudila jsem se, ale nemohu říct, že bych četla s radostí.