Hypnotizér

Hypnotizér https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74711/bmid_detektiv-joona-linna-hypnotizer-bZH-74711.jpg 4 6016 1082

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě. Erik se však praxi hypnotizéra nevěnuje už deset let a je rozhodnutý, že hypnózu už nikdy provádět nebude. Žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky, a proto Erik prosbu policie odmítá. Když se však Erik konečně nechá přesvědčit, všichni se rázem ocitnou ve víru nečekaných událostí. Tyto události bez varování udeří plnou silou do Erikova života. Erikův syn zmizí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení. Jedině tak má šanci zachránit život svému synovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

Hypnotisören , 2009

KláraV.
02.10.2014 4 z 5

Napínavá detektivka s horovými prvky. Moc se mi to líbilo.

Lenis
01.10.2014 4 z 5

První, a určitě ne poslední knížka od tohoto spisovatele.

Joujalicka
29.09.2014 5 z 5

Strašidelné čtení.

petrzel
23.09.2014 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Děj měl spád a to jak se tu píše překonbinované mi to tedy nepřišlo. Jediné co mi vadí a to na všech severských detektivkách jsou ty jména a názvy to se nedá zapamatovat

nemeckovatereza
22.09.2014 3 z 5

v sobotu jsem viděla i film (první jsem četla knížku) a ten se dosti liší od knížky, ale možná bude bavit lidi, kterým knížka přišla zdlouhavá

LenZa28
21.09.2014 3 z 5

za mne příliš.. příliš násilí, příliš dlouhé a několikrát jsem se zamyslela nad autory, jak se můžou vžít a vlastně vymyslet tolik násilí. Obzvlášť scény s dětmi.. Určitě se knize obloukem vyhnu ( a to jsem vyrostla na Deaverovi), ale dávám 3hvězdy za to, že to "nakonec dobře dopadlo" - aspon že tak. Styl psaní, vajdřování, se mi taky líbil

KattyV.
18.09.2014 4 z 5

Než jsem knihu začala číst, tak jsem se podívala na posledních pár komentářů a říkala si, jak to?...Severská detektivka, to musí být přece bomba. :-)
No...příběh jsem hltala tak do strany 300 a pak už jsem to jen chtěla dočíst. Některé situace mi připadaly naprosto směšné a neuvěřitelné.
Tentokrát sice nebyl detektiv ožrala jako například Harry od Nesba, ale psycholog závislý na prášcích tomu taky moc nepomohl. :-)
Dala bych tři a půl hvězdy, ale jelikož je to "Keplerových" první knížka, tak jsem to zaokrouhlila na čtyři.
Snad další detektivka bude lepší.

mystar
18.09.2014 5 z 5

Super, zajimave, desive, napinave od zacatku do konce. moc se mi to libilo.

kaptah
17.09.2014 3 z 5

umele prekombinovane, pro prekvapeni za kazdou cenu

Atheal
14.09.2014 1 z 5

Nechápu, kde tahle knížka nabrala tak vysoké hodnocení. Kromě toho, že se postavy chovají naprosto nelogicky, jsou navíc tak nesympatické a protivné, že bych je nejradši všechny profackovala. Příběh je zbytečně protahovaný, skok do minulosti nudný a nezajímavý. Původně jsem dala dvě hvězdičky, ale potom, co jsem napsala komentář, mi došlo, že netuším za co.

Honz88
13.09.2014 3 z 5

Dobrá kniha, napínavá, četla se dobře, ale na druhou stranu mi v některých částech přišla trochu jako slátanina se spoustou nepravděpodobných situací. Je zde skoro běžné, že člověk, co s těžkým zraněním leží na jednotce intenzivní péče napojen na přístoje a kapačky ihned po útěku z nemocnice vesele běhá venku a podává nadlidské výkony, závěrečná část s potápějícím se autobusem to posunula ještě o něco níž.

Petulko391
05.09.2014 2 z 5

Prvú knihu od týchto autorov som cital paganiniho zmluva ta sa mi zdala o dost lepšia.. Hypnotizer ma až tak nezaujal a keby to bola prvá kniha od týchto autorov asi by som ďalšie načítal...

kutikk
05.09.2014 3 z 5

Kniha mě extra nenadchla, takovej lehkej nadprůměr. Vadilo mi, že ani jeden z hrdinů mi byl nesympatický. Postavy mi přišli až moc takové nemastné, neslané. U detektiva Joony mi přišlo, že se v knížce ani moc neobjevuje. Po dočtení mám v hlavě jen Erika, Simonu a Benjamina. Zajímal mě i případ malého vraždícího kluka na začátku, ke kterému se v pozdějším ději vůbec nevrátilo. Po tak skvělých recenzích od známých jsem čekala opravdu více.

kubla111
05.09.2014 5 z 5

Vynikající kniha. Dění se časově srozumitelně prolíná, i přestože jsou to kolikrát velké úseky. Přesto nezapomenete na předchozí děj. Byl jsem spokojen - taková kniha se čte sama.

Evelin
02.09.2014 4 z 5

Kniha byla o něco slabší oproti Svědkyni ohně, ale určitě čtivá a konec napínavý :)

lakyh
26.08.2014 4 z 5

protože jsem předtím už četl Paganiniho smlouvu, která podle mě byla prostě lepší, tak mě to malinko zklamalo a musím dát o jednu hvězdu méně, ale i tak je to samozřejmě jedna z nejlepších severských krimi a svědkyně ohně a následně písečný muž naprosto The best, takže když začnete tímto, tak věřte, že to bude ještě mnohem lepší a lepší...

lenka.v
22.08.2014 5 z 5

Jedním slovem... PERFEKTNÍ !!!!

Vilas1979
20.08.2014 5 z 5

Skvělé, za mne plný počet, ze severských krimi jsem přečetl kde co a až teď jsem se dostal ke Keplerovi a jeho Hypnotizérovi. Určitě patří k tomu nejlepšímu, co tento žánr může nabídnout. Napínávé od začátku do konce, nemohl jsem se odtrhnout. Po prvním Wallanderovi od Mankella jsem si skutečně spravil chuť. Těším se na další díly.

Oksalakka
13.08.2014 2 z 5

EEEEEGH, už mě ty příběhy plné psychopatů, násilí a zvráceností nebaví. Napsané je to obstojně, ale příběh prostě zlo.

Katuska88
04.08.2014 5 z 5

Kniha mne vtáhla do děje poměrně kvapem.
Mělo to spád, líbilo se mi propojení postav i vyústění kompletního celku.
Napínavý thriller.
Trošku se musím u všech severských detektivek zamýšlet, zda to přece jen není trochu přehnané, alespoň co se týče nátury jejich "dnešních" dětí. To mne udivuje v každé z nich a "poměrně mne to děsí".
Joona Linna opět super.