Volání Kukačky

Volání Kukačky https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190008/bmid_cormoran-strike-volani-kukacky-95z-190008.jpg 4 4714 1006

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

The Cuckoo's Calling , 2013

Bruklinka
12.02.2015 2 z 5

Takhle nudnou detektivku jsem ještě nečetla, dočetla jsem jen silou vůle. Škrtla bych cca 200 stran. Škoda, zápletka byla celkem dobrá, kdyby to nebylo tak zoufale rozvleklé, dala bych víc hvězd.

KVAPEZ
09.02.2015 2 z 5

Nejvíce mě bavilo posledních 100 strá

Katies
07.02.2015 5 z 5

Knihu jsem dostala od kamarádky a nijak jsem nepátrala po autorovi. A bum. Rowlingová sama.
Po Prázdném místu obrovský vývoj v dějových částech, což je u detektivek základ že:D
Krásně se četla, což teď, když vím kdo ji opravdu napsal není žádné překvapení - správný detektivní spád. Kniha je psaná srdečně a s lehkým humorem, že bych se přímo chytala za břicho to zase ne.
Po knihách o Harrym změna na krimi, musím zatleskat. Za mě opravdu užitých 400něco stránek:)

mapet85
07.02.2015 4 z 5

Robert Galbraith nám v knihe Volanie kukučky predstavuje detektíva, bývalého vojaka, Cormorana Strikea, ktorý sa nenachádza práve v najlepšej životnej situácii. Spolu s novou sekretárkou Robin sa pustia do pátrania po údajnom vrahovi topmodelky Luly Landry, ktorá sa zrútila z balkóna svojho luxusného bytu a jej smrť je uzavretá ako samovražda.

V tejto detektívnej prvotine nám autor(ka) predstavuje obyčajných ľudí s problémami, žiadnych superhrdinov. Kniha prináša vtipné momenty a už pri samotnom úvode som sa chytal od smiechu za brucho. :) O vtipné pasáže v knihe nie je núdza.

Nejde o super akčnú prepracovanú detektívku či thriller, skôr o oddychovku, ktorá sa číta s ľahkosťou, takže aj nenároční čitatelia si prídu na svoje. Nemyslím si, že štýl písania je ženský, avšak ubezpečujem vás, že autor(ka) je majsterkou v opise atmosféry, prostredia a pocitov ľudí, ako aj vykreslenia charakterov. Navyše hlavné postavy sú veľmi sympatické. Podľa mňa v knihe nie sú žiadne pasáže zdĺhavé či nudné. A záver je, aspoň pre mňa, pomerne prekvapivý. Cormoran Strike mi správaním pripomínal Hercula Poirota a kniha sa mi štýlom podobá na Agathu Christie či Camillu Läckberg.

Prosím neporovnávajte túto knihu s Harrym Potterom, ide o úplne iný žáner. Myslím, že pustiť sa do tohto žánru bol od autora(ky) dobrý ťah a už teraz sa teším na pokračovanie – Hodvábnik, ktoré vychádza onedlho, a na to, ako to s hlavnými postavami bude vyzerať ďalej. :)

Peter.Melon
07.02.2015 5 z 5

Tato kniha se mi celkem líbí...Snad je jenom trochu delší.Detektivka je to dobrá.Je v ní akce i napětí.Také zde nechybí zajímavý děj.Tento román je pěkné a dobře čtivé dílko...

Krysa1769
05.02.2015 5 z 5

Na Boží hod se začala číst a na Štěpána byla již přečtená. Jeden z nejlepších dárků,co jsem dostala k Vánocům. Možná kniha není moc akční a děj se občas vleče, ale tentokrát mi ani tak nevadilo. Hodně se těším na pokračování, zajímá mě,jak se bude vztah detektiva a jeho sekretářky dál vyvíjet.

eschet
05.02.2015 4 z 5

Super kniha, ale trochu moc dlouhá. Konec jsem nepředvídala, že tak dopadne, ale už po 300 straně ho toužebně očekávala.

Bublline
04.02.2015 5 z 5

Já tenhle příběh jednoduše žeru!

fruitbueno
03.02.2015 4 z 5

Velmi solidní detektivka od ryzí vypravěčky. Paní Rowlingová v sobě nezapře talent, ani kdyby se podepsala XY. Bavilo mě to, svět sélebrit byl zachycen střízlivě a hlavní hrdina (spolu se svou sekretářkou) mi byli hodně sympatičtí.

proton
02.02.2015 5 z 5

Moc se mi líbila, čtivá.

Oxi
30.01.2015 odpad!

Nějak jsem se touhle knihou neprokousala, v první třetině mě to přestalo bavit a nedokázala jsem to zkousnout ani jako audioknihu, takže docela zklamání - na mě příliš zdlouhavé a nudné.

Veroba
26.01.2015 1 z 5

Pro mě zbytečně zdlouhavé a nudné.

Lamanai
19.01.2015 3 z 5

Pokud chtěla Rowlingová někoho zmást pseudonymem, že je muž, tak z této knihy čouhá ženskost, kam se podíváte. Názvy barev v rozmezí daleko mimo chlapské spektrum, pitvání sebenepatrnějších náznaků emocí, popisy módních doplňků by unudily i Armaniho cvičeného kapesního slona (žádného neměl, je to jen metafora ;-). Nejzáživnější je asi třetí čtvrtina, tam má knížka spád, jinak je neuvěřitelně rozvleklá. Klamání tělem jsem autorce nesežral. Tři hvězdy dávám hlavně za to, že se snažila být originální a našla jiné téma, než a jaká narážím v jiných detektivkách. Zápletku pod tlakem zamaskovat vraha trochu přepískla, ale je tam vidět úsilí, zkusit to po svém. Dvě hlavní postavy mi byly sympatické. Psaní pod pseudonymem vnímám spíš jako vypočítavý marketingový tah než výraz skromnosti.

marca_m
17.01.2015 4 z 5

Rowlingové se podařilo vytvořit opravdu osobitého detektiva i sympatickou sparing partnerku, což považuju za jeden z klíčových atributů dobré detektivky, hlavně když se jedná o sérii. Samotný příběh byl celkem dobře vystavěný a vrah očekávaně nečekaný, jak už to v současných detektivkách bývá. Vyprávění občas ztrácelo spád, neuškodilo by knihu trochu pokrátit.

Jerry H
17.01.2015 4 z 5

Dvě třetiny knihy jsou poměrně zdlouhavé a nezáživné. Poslední třetina se už dá se zájmem číst.

ajaworld
14.01.2015 4 z 5

Rowlingová je mistr pozorování a popisu. Ani zde nezklamala, její brilantní charakteristiky jednotlivých postav, to je lahůdka.Kniha nenabízí žádné zásadní téma, ale je to dobrá oddychovka. Novodobá A.Christie.

macekd
09.01.2015 5 z 5

Začala jsem knihu číst s obavou, aby to nebyl stejný propadák jako Prázdné místo. Ale líbila se mi, po severských detektivkách vítaná změna :)

VČJKR
08.01.2015 4 z 5

Nazvala bych to jako skvělý propadák, když se vezme v úvahu trnitá cesta této knihy jako takové. Velice dobrý příběh, který v sobě bohužel nemá moc akce. Což je škoda, je to přeci detektivka! Hlavní hrdinku a (častokrát i) hrdinu nejde než milovat a po dočtení knihy zjistíte, že ti slavní vlastně nemají nic moc záviděníhodného...

Podrobnější recenze na mém blogu zde:

GiZMoSK
07.01.2015 3 z 5

pribeh nebol najhorsi, ale prvych 80% knihy bola neskutocna nuda. zvysok mal uz aj potrebne napatie.

Denčaa
05.01.2015 3 z 5

Byl to těžký boj, ale nakonec se mi podařilo knihu dočíst. První polovina se neskutečně vlekla, stále jsem knihu odkládala. Když jsem ji četla, jen abych ji už měla z krku, dalo se do toho začíst, ale určité pasáže byly zdlouhavé, zbytečné, až jsem přeskakovala i stránky. No kdyby autorka příběh zkrátila tak aspoň o třetinu mohlo to být prima počtení. Jinak detektivní příběh se mi líbil a zase jsem vraha neuhodla. Ale další díl do ruky asi nevezmu.