Volání Kukačky

Volání Kukačky https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190008/bmid_cormoran-strike-volani-kukacky-95z-190008.jpg 4 4703 1006

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

The Cuckoo's Calling , 2013

Iva B.
05.05.2015 4 z 5

Příjemná oddechová četba, nic nového pod sluncem, ale líbilo se mi to, překvapilo mě, jak dobře se knížka četla.

logaritmus
02.05.2015 2 z 5

Kniha mě příliš neoslovila, dočetla jsem ji, ale děj mi přišel příliš vláčný bez jakýchkoli velkých zvratů, hlavní postava detektiva zoufale nudná a stále si stěžující na život. Nepřináší nic nového.

IlonaIlona
21.04.2015 3 z 5

Hodně jsem se těšila, ale jsem rozpačitá. Všechno je klišé, už to někdo někdy použil. Osoba vraha, hlavní hrdina, jeho sekretářka - tady nebylo co řešit. Psát umí, to je jasné, ale neměla se pouštět do detektivky. Nebo měla psát krimi pro mládež. Kdo čte detektivky, bude rozčarovaný. Hedvábník je o něco slabší, tam není pointa a nic překvapivého. Některá místa by potřebovala seškrtat a zkrátit

beruslava
16.04.2015 4 z 5

Sympatický detektiv, sympatická asistentka, moc jim to spolu funguje, chytlavé popisy soudobého Londýna a života v Anglii obecně. Vražda také dobře postavená a rozkrývaná. Co mě na knize baví nejvíc je, že autorka neřeší pouze vraždu, ale rozkrývá postupně i soukromý a vnitřní život obou hlavních hrdinů, čímž pro mě příběh dostává další rozměr a zatím pokaždé jsem se těšila na pokračování! Go Cormoran :-)

aliali
14.04.2015 5 z 5

Do poslední chvíle jsem vraha neodhalila. Úžasně psaná kniha.

tlllk
12.04.2015 3 z 5

Mainstream-ová detektívka, taká prepracovaná až je umelá , drsňácky detektív, jeho veselá asistentka a ten rozruch so pseudonymom, tvoria silný marketingový magnet ... ale ten záver mi prišiel úplne nezmyselný, nabudúce dúfam bude vrah sám Cormoran, ešte že pre nás lenivých vyšla aj audiokniha,

želva69
11.04.2015 5 z 5

Úžasný příběh. Kniha byla napínavá a poutavá. Dokážu si ji představit jako film, nebo seriál. Vraha jsem opravdu neodhadla a to jsem podezdřívala kde koho :) dokonce toho, o kom chtěl vrah, abychom si mysleli, že to udělal. Rozhodně si přečtu další díl.

tulipa
10.04.2015 4 z 5

Formou rozhovorů s podezřelými a svými vytříbenými smysly se Cormonaran Strike dopátrá řešení případu. Knížka mě jen tak nepustila a musím se přiznat, že dvojice soukromého detektiva a nadějně sekretářky Robin mě přijde bravurní. Těším se na další případ, který věřím, bude ještě lepší než ten předchozí.

Eva1Ave
05.04.2015 5 z 5

vyborna kniha, mohu doporucit na 100%

Lodja
03.04.2015 5 z 5

Rowlingová se zase nezdá! Snad se mi ještě nestal, že bych nějakou knížku od ní četla delší dobu než jeden týden. U Kukačky mě zvlášť bavil celý ten pokrytecký svět celebrit a "celebrit" a to, jak každému jde jenom o svoje dobro. (Brr, doufám, že takhle taky neskončím)
A rozuzlení mě hrozně hrozně bavilo a překvapilo. Upřímně řečeno, u Kukačky asi poruším nepsaný detektivkovský kodex a přečtu si to ráda znovu s tím, že si budu moct všímat malých detailů a hlavně ústředního padoucha.

kadgam
02.04.2015 4 z 5

Zaujímavé prostredie a pútavé čítanie. Pokračovanie osudov dvojice Cormoran a Robin si s chuťou prečítam.
Haryho Pottera som nečítala, ale p. spisovateľka môže pokračovať aj s písaním kníh pre dospelých ak by jej v detskej literatúre náhodou došli nápady.
Pribeh lady so srdcom plnym lasky ktore dala svojim adoptivnym detom. Alebo pribeh adoptovanych deti, ktore sa nedokazali zžiť napriek dostatku materialnemu aj citovemu
a hĺadali viac. Svet ambiícií aj pozlátka.

bareva
02.04.2015 4 z 5

Byla jsem překvapena, že se knížka četla tak dobře. Až do okamžiku odhalení vraha jsem si nebyla jistá, kdo to bude. Toho si hodně cením. :)

Janea777
02.04.2015 4 z 5

Srdcovka :) Detektivky normálně nečtu a navíc je to celé v pomalejším tempu, takže žádný horký bestseller - ale má své charisma. Měla jsem dojem, že se to skutečně někde mohlo odehrát a první díl ve mně zanechal chuť hned začít číst další. Rowlingová je skvělá vypravěčka příběhů, mistrná tvůrkyně dialogů. Má cit pro kouzlo místa a psychologii postav. Za mě ano.

pajuu
30.03.2015 4 z 5

Skvělá detektivka, charismatický hrdina a Robin, která se doufám objeví i v další knize, kterou prostě musím mít. Rozuzlení nečekané, doporučuji.

LuckaH2
29.03.2015 3 z 5

Podepisuju se pod názor předchozího komentáře, vystihl to přesně. Jen bych k tomu dodala, že zápletka se mi líbila i styl vyšetřování, protože ač nás krmí kriminálkami Las Vegas a severskými detektivkami, policejní (detektivní) práce je i o tom, co dělá Cormoran a dopracuje se výsledku. Uričtě se chystám na druhý díl, ale i přesto že se mi Kukačka líbila, nadšená jsem nebyla a kdybych knihu nečetla, asi bych nelitovala...

happy-smile
29.03.2015 3 z 5

Zbytečně moc prostoru se zde věnovalo osobnímu životu hlavních postav. Neúměrně k tomu hlavnímu, o čem by detektivka měla být, k vyšetřování případu. Přišlo mi to jakoby si autor připravoval půdu pro další díly, protože u knižní série je potřeba mít silnou hlavní postavu, ke které se čtenáři budou chtít vracet. Nakonec se ukázalo, že to tak je, že pokračování bude. I tak si ale myslím, že přílišné zabřednutí do osobních příběhů této detektivce spíše uškodilo. Ve výsledku ale hodnotím kladně a jsem hodně zvědavá na další díl, kde už by tento problém neměl být.

st.me
28.03.2015 4 z 5

Jestli jste někdo bral tuhle knihu do ruky s očekáváním, že tohle fakt nebude dobré, protože Rowlingová uměla "jenom" Pottera, tak jste přesně můj šálek.
Ale není to tak. Děj mě chytil, bavil. Bylo to zkrátka fajn čtení. Přišlo by mi nefér dát o hvězdu míň, jen proto, že je to J.K.Rowling.

Danuše7
20.03.2015

Protože jsem četla Pottera, nepřekvapila mé opisná místa. Detektivka dobra, ale trhak mi to nepřišlo.

Malarkey
20.03.2015 3 z 5

Už když jsem v knihkupectví viděl tuto knihu poprvé, bylo na ní napsáno, že se jedná o pseudonym Rowlingové, takže ve mně okamžitě upoutala pozornost, jakožto fanouška Harryho Pottera. Po přečtení ale můžu říct, že tak zvláštní detektivku jsem snad ještě nečetl. Cormoran Strike je bezesporu nekorektní postava, což mi udělalo víceméně radost. Vyšetřování ale probíhalo stylem, že v první kapitole si zjistil, koho má vyslechnout. Ve druhé kapitole vyslechl jednoho člověka, ve třetí druhého člověka. Ve čtvrté pak řešil něco ze soukromí, aby se nakonec někde brutálně zlil a probral se kompletně zeblitej ve své kanceláři. Následně v páté, šesté a sedmé opět neustále jen někoho pořád dokola vyslíchal. Neříkám, že je to úplně špatný nápad, jen mi chybělo jakékoliv napětí a jakýkoliv příběhový postup. Jediné štěstí, že Cormoran a jeho kolegyně Robin jsou tak zajímavé postavy. Díky ním si moc rád přečtu i další příběhy z této začínající detektivní série.

ovpana
20.03.2015 4 z 5

Úžasná detektivka, napínavé až do konce kde čeká zajímavé rozuzlení.