Volání Kukačky

Volání Kukačky https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190008/bmid_cormoran-strike-volani-kukacky-95z-190008.jpg 4 4702 1006

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

The Cuckoo's Calling , 2013

mirunda
01.02.2016 4 z 5

Kniha mi z počátku přišla nezajímavá a její rozjezd nudný, ale nakonec mě bavila moc a proto čtyři hvězdy

debe
01.02.2016 4 z 5

Bylo to moje první setkání s autorkou. Detektivka byla fajn, taková novodobá Agatha Ch., žádné bestiální vraždy, takže hlavně toto hodnotím kladně. Ze začátku se objevilo spoustu postav, které se nakonec vylouply se všemi jejich charaktery. Bez obav přečtu i další díly!

KristinaK
30.01.2016 3 z 5

Nemohla jsem se do knížky pořádně začíst, natož aby mě nějak zaujala.. ale knížky zásadně neodkládám, po půlce jsem se do toho dostala a dočetla jsem to. Na mě příliš celé rozvláčněné, zdlouhavé, jako by to vůbec nebyla Rowlingová.. nevím, jestli jí dám ještě šanci :)

Ellissabeth
27.01.2016 3 z 5

Kniha se četla lehce, jako všechny "autorčiny" knihy. Mám ráda detektivky a čtu jich dost. Ovšem jako vždy se J.K.R. trošičku rozepisovala více, než bylo nutné. Příběh moc pěkný i když občas přitažený za vlasy.
Kdo má rád J.K.R. jako já tak doporučuji. Nebyla jsem úplně nadšená, ale budu číst další její knihy.

helusa2
24.01.2016 5 z 5

Velmi napínavý a dobře napsaný příběh, který umí vtáhnout do děje :-) Pasáže, které možná někomu připadají zdlouhavé, umožní naprosto hmatatelnou představu o tom, jaký je Cormoran, Robin, jak to chodí v prostředí celebrit... Moc se mi to líbilo.

SelenaDemi428
24.01.2016 5 z 5

Dříve než tuto knihu jsem četla Hedvábníka (2.díl), takže s postavami už jsem se znala. Příběh se mi opět hodně líbil, pokaždé jsem měnila tipy, kdo to mohl udělat a konečné rozuzlení mě překvapilo. Už se těším na 3.díl :).

Kamil2
19.01.2016 1 z 5

150 stran před koncem jsem to vzdal, což bylo to nejlepší co jsem mohl s touto knihou udělat....

Albina
17.01.2016 3 z 5

Zápletka sice trochu překombinovaná, ale jinak solidní počtení.

silazwyku
16.01.2016 4 z 5

I kdybych nevěděla, že tento román napsala má oblíbená J.K.Rowlingová, po pár stránkách bych to poznala. Mám ráda její styl a nadání vše do detailu popsat. Příběh mě bavil, určitě si přečtu i druhý a posléze třetí díl.

klikas
12.01.2016 2 z 5

Nuda...

katy238
12.01.2016 5 z 5

Výborná kniha, je pro mně důkazem, že J. K. Rowling stále neztrácí švih a příběhy vypráví se stejnou svěžestí, jako dobrodružštví malého čaroděje.

kacenka7206
12.01.2016 4 z 5

Nemám ráda detektivky, ale jelikož se mi líbí styl psaní Rowlingové, tak jsem to chtěla zkusit. Je pravda, že to bylo občas nudné, ale jinak mě to vtáhlo do děje a nemohla jsem přestat číst. Až do poslední kapitoly jsem netušila, kdo je vrahem. Dobrá knížka! :)

PeterDzurjaník
11.01.2016 5 z 5

Dlho som sa plánoval dopracovať k prečítaniu si detektívky z pera J. K. Rowlingovej a tesne pred začatím čítania som si pozrel recenzie čitateľov a prekvapilo ma, koľko z nich ju označilo za nudnú a neprimerane dlhú. Až som sa začal obávať. Ale teraz po dočítaní musím konštatovať, že hoci je kniha z tých dlhších, čítala sa plynulo a nenáročne. Nenudila nikdy.

Zo začiatku sa mi síce zdalo, že je tu až priveľa vecí, ktoré nesúvisia s riešením prípadu a týkajú sa súkromia Strika a jeho asistentky (Charlotte, Lucy, Strikov otec, Matthew), ale vo finálnom pohľade chápem, že prehĺbili naše poznanie súkromného sveta hrdinov a zároveň oddeľovali pasáže, v ktorých boli dlhšie výpovede svedkov a dali nám oddýchnuť od premýšľania a čas na zosumarizovanie poznatkov. Aj keď je príbeh pomerne náročný na rekonštrukciu, všetko do seba zapadá a keby mal čitateľ dostatok času sa ku knihe vrátiť ešte raz a čítať ju od začiatku, uvedomí si kompaktnosť celého deja a jeho logickosť.

Najdôležitejším bodom, ktorý rozhodne o tom či sa vám bude príbeh páčiť, sú vaše preferencie – to čo od detektívky očakávate. Máte v nej radi akčné scény a dynamiku. Bohužiaľ, Volanie kukučky je skôr o postupných výpovediach svedkov, spriadaní vašich teórií, vykresľovaní zaujímavých postáv z rôznych sociálnych úrovní a rôznych názorov. Naservírujú sa vám tu arogantní boháči zvyknutí rozkazovať (Bestiguiovci, Tony, Ursula) alebo závistliví chudáci snažiaci sa ľahko dostať k peniazom (Marlene, Rochelle), rovnako ako aj ľudia na rozmedzí toho všetkého či dobráci snažiaci sa robiť svoju prácu dobre a niektorí skutočne ľutujúci stratu ľudského života a nie módnej ikony. Postupne spoznávame nielen rodinu a priateľov obete, ale vynára sa nám aj sama obeť ako ľudská bytosť.

Niektorí možno budú v knihe hľadať aj sociálnu kritiku či kritiku rasizmu, ale podľa mňa o to autorka úmyselne neusilovala, ale snažila sa zobraziť svet taký aký je a už záleží na čitateľovi ako ho vníma a vysvetľuje si ho.

Aj keď sa dá vytušiť ako bude pokračovať príbeh Robin a Cormorana, teším sa na ďalší diel a dúfam, že ma pobaví minimálne tak dobre ako ma pobavil tento. Len Robin by mohla tentokrát dostať viac priestoru.

cokolate
10.01.2016 1 z 5

Kniha se čte velmi dobře, příběh je poutavý i když konec bych klidně přeskočila jen abych se dozvěděla zápletku. Jsem ráda za hlavní hrdiny v druhém díle, kteří navazují.

Manyna
07.01.2016 4 z 5

Není to severská mrazivá detektivka, ale je to kvalitně odvedená práce. Cormoran je celkem sympaťák ;-) Maličko mi vadilo, že nedošlo k žádné dramatické zápletce a vrah byl jasný už téměř od začátku knihy, což se také na konci potvrdilo.

Matysek79
05.01.2016 1 z 5

Knížka je ctiva, upřímne se tesim na další díl, hlavni hrdina je mi sympatický , dlouho jsem váhala, zda jde o vraždu, Já byla napjata. A ocenuju nekrvelacnost narozdil od severských autorů. Mam jich už plne zuby.

jesterka.as
05.01.2016 4 z 5

Já jsem měla pocit, že Cormoran od začátku ví kdo to vlastně všechno spáchal a jen si to potvrzuje pro "diváky". Mockrát mi připadlo, že si pokývává hlavou ve stylu - No jasně, to jsem přece věděl, to jste nemusel ani říkat.... No já u toho byla ta, která netušila nic do poslední chvíle :)
Každopádně za mě dobře napsáno, kniha se mi líbila a už jsem se pustila do dalšího dílu :)

spackova.p
02.01.2016 4 z 5

Mě se kniha moc líbila. Je pravda, že některé části se zbytečně vlekly, ale jako celek byla skvělá. Strike a Robin jsou sympaťáci :)

Shiki
29.12.2015 2 z 5

Kniha byla zajímavá, ale čtení se hodně vleklo. Druhý díl jedině v audio verzi.

kika 13
28.12.2015 3 z 5

Dlouhý román úplně by stačilo méně stránek.Četlo se mo to docela dobře.