Ve službách zla

Ve službách zla https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291984/bmid_ve-sluzbach-zla-dC7-291984.jpg 4 2692 525

Představte si, že jednoho dne obdržíte balíček s useknutou ženskou nohou… I neohroženou Robin Ellacottovou, asistentku soukromého detektiva Cormorana Strika, tento záhadný balík vyděsí k smrti. Jejího šéfa hned tak nic nerozhodí, ale ani on tuhle výstrahu nebere na lehkou váhu. V minulosti narazil na čtyři osoby, které přichází v úvahu jako viníci – a Strike moc dobře ví, že žádná z nich se neštítí ani nejhoršího násilí. Policie se zaměří na jednoho z podezřelých, jenže Strikovi je čím dál jasnější, že právě ten pachatelem není. Spolu s Robin se pustí do pátrání na vlastní pěst a ponoří se do temných a zvrácených světů zbylých tří podezřelých. Záhy však dojde k dalším hrůzným činům a Strikovi s Robin začne rychle docházet čas… Třetí případ Cormorana Strika a jeho sympatické asistentky Robin přináší nejen ďábelsky rafinovanou zápletku s neočekávanými zvraty, ale také poutavý příběh o vztahu oblíbené dvojice vyšetřovatelů na křižovatce osobních i profesních životů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Career of Evil , 2015

maygirl
18.02.2017 5 z 5

Naprosto skvělá detektivka, napínavá doslova od první do poslední stránky! Zatím, co Hedvábník byl svým obsahem spíš příjemnou oddechovkou, ve Ve službách zla by se napětí dalo krájet a litovala jsem jen toho, že musím knihu přes noc odložit a jít spát nervózní, jak to dopadne, protože jsem těch 500 stran zkrátka za den nepřelouskala :-) Kniha se čte doslova jedním dechem, stavba děje i jednotlivé postavy jsou moc pěkně vykresleny, zkrátka nemám co dodat. Doporučuji!

PetullaN
17.02.2017 3 z 5

Třetí kniha ze série o detektivní kanceláři Cormorana Strikea je určitě nejslabsi z cele serie. Kniha chvílemi díky vztahu mezi Robin a Strikem připomínala spíše červenou knihovnu než detektivku.

petunkav
17.02.2017 5 z 5

Opět velmi zdařilá detektivka, moc se mi líbila.

strippedd
15.02.2017 4 z 5

Splněno. Doufám, že na další knihu nebudu dlouho čekat. Samozřejmě, že až do konce jsem netušila, kdo je vrahem, ale malinko mi chyběl moment,( který byl v hedvabnikovi) kdy jsem se praskla do čela a řekla si ano uz předtím mi to mělo dojít, protože to bylo důmyslně naznačené.
Robin a Strike jsou dvojce, kterou nejde nemilovat a jsem moc zvědavá jak se jejich vztah bude dál posouvat.

Marryzlis
15.02.2017 5 z 5

Kvůli tomu závěru opravdu doufám, že série s Cormoranem bude pokračovat!

Jessie_K
13.02.2017 3 z 5

Při téhle knize jsem se přistihla, že mě víc bavil vztah mezi Strikem a Robin, než řešení samotného případu a to asi není úplně dobré, když se jedná o detektivku a ne červenou knihovnu. :-) Stále si ale stojím za tím, že jako oddychovka je to příjemné čtení.

Ajinka126
09.02.2017 5 z 5

Do Cormorana Strika jsem se doslova zamilovala. Jeho vnější drsnost v kombinaci s jeho prokresleným jemným nitrem ja něco neuvěřitelně přitežlivého. Tady ťala Rowlingová do živého a vytvořila úžasnou postavu. Nicméně by to nebyla Rowlingová, kdyby nevytvořila kontrast postav. Tím, jak se propojení mezi Cormoranem a jeho asistenskou Robin postupně vyvíjí a graduje, místy moje napětí vyletělo až do nebes. Takže kombinace dokonalého příběhu, kvalitního detektivního pátrání ve stylu indicie za indicií je tu vývoj postav a vztahu mezi nimi. Miluji ten pocit při čtení, kdy se zároveň usmívám, šklebím a mračím, srdce mi bije stále silněji v pravidelném rytmu "toho pravého dokonalého konce", kterým by měla kniha skončit. To je pro mě dokonalý čtenářský zážitek. A že mi ho Ve službých zla poskytla dostatek! :)

AniS1
05.02.2017 3 z 5

Nebylo to špatné, ale ani dobré. Ze začátku jsem se musela do čtení nutit, pak už to šlo celkem samo. Myslím, že autorka mohla být, co se týče prostředí kde se kniha odehrává, originálnější. Tím myslím, vynechat nějaký strip klub a vymyslet něco jiného.

LucyA7
03.02.2017 5 z 5

Perfektní detektivka, zatím poslední ze série o Cormoranovi Strikovi, nejtemnější ze všech. Co na něj asi čeká ve 4. díle?

J.books
03.02.2017 5 z 5

Skvělá detektivka, z trojice autora je rozhodně nejlepší,ale zároveň nejtemnější a trochu drsnější na můj vkus,ale stojí za přečtení.

Vesmich
01.02.2017 5 z 5

Série má stoupající úroveň. Autorka do toho zjevně přichází a už se rozepsala. A protože psát tedy umí, má to šťávu. Zvolila jsem osvědčenou formu audioknihy, kterou tentokrát nečte Petr Oliva, ale Pavel Rímský a kapitoly uvozuje řízná muzika, která se k textu skvěle hodí. Tentokrát je celý příběh hodně osobní, Zloun je rafinovaný a stíny z minulosti se valí jeden za druhým. Zlo je velmi blízké a vlastně takové všednodenní, byť se s ním nemusí nutně setkávat všichni, kteří chodí stejným městem.

Jane417
29.01.2017 4 z 5

"Ve službách zla" je určitě nejlepší díl ze série, ale na druhou stranu... kdyby měl o 200 stránek méně, nic by se nestalo. První třetina se tak nějak táhla.

hanaraab
27.01.2017

Pro mě zatím nejlepší kniha s Cormoranem Strikem a jeho asistentkou Robin. Přečetla jsem na jeden nádech, napínavé čtení. Jenom ty popisy vražd byly dost morbidní. Ale jinak mě bavilo všechno a to, že jsem do poslední chvíle nevěděla, kdo ze tří podezřelých je vrah, bylo ze všeho nejlepší.

Sofós
24.01.2017 2 z 5

Třetí kniha ze série s Cormoranem Strikem. Protože jsem četla i předchozí knihy (Volání Kukačky, Hedvábník), předpokládala jsem, že autorka bude stále lepší a lepší. Ve Volání Kukačky mi vadil pomalý "rozjezd", v Hedvábníkovi se autorka poučila a kniha měla svižnější tempo. Mé očekávání se ale nevyplnilo. Kniha neměla prakticky žádné napětí, spád. Všechno se tak nějak vleklo. A ani konec nebyl tím, co by mi "vyrazilo dech". Bohužel kniha byla pro mě zklamáním. Budu zvažovat, jestli si přečtu další pokračování, pokud nějaké vyjde.

N10Tikky
22.01.2017 2 z 5

50 %, nechápu, co se autorka snažila říct. Že je kniha dobře řemeslně napsaná, to by měl být standard. Všechno ostatní stojí za prd.
Vrah nejde poznat podle dostupných důkazů. Od detektivek čekám, že mám ze stop stejnou šanci vyčíst pachatele, jako ji mají postavy v knize. Pokud zde někdo tvrdí, že vraha poznal před rozuzlením, tak si plete význam slov "poznat" a "tipnout".
Strike ztrácí svůj klid a nadhled, kterými mi v předchozích knihách imponoval.
Robin se chová jak husa a její poslední rozhodnutí je pro mě zcela nepochopitelné.
Vyjde-li další díl, tak se budu dlouho rozhodovat, zda do něj jít.

jezinka19
19.01.2017 5 z 5

..Tak právě doposloucháno a jsem spokojená. Knihu jsem měla jako audioknihu a nemělo to chybu. Pro mě zatím jednoznačně nejlepší z celé série. Už se těším na další :o)

oli.rock
19.01.2017 5 z 5

Kniha je to zatraceně baculatá, ale tak skvěle čtivá, že nebylo za pár dní co dělat :)
Série o Cormoranovi mě zaujala od první knihy.

9098
17.01.2017 4 z 5

Rozhodně jedna z nejlepších knih v roce 2016.

SimonaP
17.01.2017 3 z 5

Knížka se četla docela dobře, ale asi snadno zapomenu, o čem byla. Už si skoro nemůžu vzpomenout, o čem byly předchozí dvě knihy, a to jsem je četla docela nedávno. Půjčila jsem, přečetla jsem, zapomněla jsem.

Pepa0216
16.01.2017 5 z 5

Každá další detektivka od Rowlingové je lepší a lepší. Po přešlapu u knihy Prázdné místo vymyslela autorka další skvělou hlavní postavu a ke Cormoranovi přidala inteligentní asistentku. Příběh na jediné straně nenudí, leč vraha jsem opět poznal dost brzy. Propracovaný příběh a postavy jsou u Rowlingové samozřejmostí!