Smrtící bílá

Smrtící bílá https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415664/bmid_smrtici-bila-IaZ-415664.jpg 4 1974 475

Čtvrtý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové „Viděl jsem, jak zabili dítě.“ S těmito slovy jednoho dne navštíví utrápený mladý muž soukromého detektiva Cormorana Strika a prosí ho o vyšetření zločinu, jehož byl údajně svědkem v dětství. Třebaže je mladík zjevně nevyrovnaný, jeho příběh zní věrohodně. Než ho ale detektiv stihne vyslechnout, muž v panice uteče. Strike a jeho společnice Robin se pustí do složitého vyšetřování, které je zavede do zákulisí britského parlamentu i do světa temných rodinných tajemství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Lethal White , 2018

HadleysHope
03.09.2022 5 z 5

Tuhle zvláštní dvojici vyšetřovatelů jsem si nanejvýš oblíbil.

wooloong
23.08.2022 5 z 5

Romance mezi Robin a Cormoranem dále pokračuje a je okořeněna dobrou detektivkou. Zajímavá byla i informace o genetickém onemocnění koní, podle kterého se tento díl jmenuje.

lištička123
16.08.2022 5 z 5

Opět skvělá detektivka.

mfajmanova
12.08.2022 3 z 5

Tentokrát jsem se nějak nemohla prokousat ke konci. Poslední zhruba třetina knížky se mi četla dobře, ale předtím jsem se moc nebavila a dost jsem se ztrácela v postavách. Další díl si ale určitě nenechám ujít.

Nunynka
11.08.2022 5 z 5

Za mě opět skvělá detektivka. Miluju tenhle anglický styl psaní. Detektivka propletená životy všech zúčastněných. A že má 700 stran? To mi vůbec nevadí, klidně by mohla být dvakrát tak tlustá a stejně by mě nenudila. A teď dilema. Mám začít číst rovnou další díl nebo si trochu odpočinout?

berila
04.08.2022 5 z 5

Pro mě byl tento díl překvapením. Autorka mi na detektivky moc nepasovala, ale tady v tom případě mi "románový způsob" vůbec nevadil a příběh mě bavil až do konce. Určitě sáhnu po dalším dílu a už se na něj těším.

Mája777
20.07.2022 5 z 5

Ano, líbilo se mi to. Příběh zajímavý, žádné stříkance krve, poklidné vyšetřování. Asi bych pár stránek ubrala, ale zas až tak moc mi to nevadilo. Trochu mě začala rozčilovat Robin, její důvěra a nerozhodnost. Ale, snad už se to zlepšuje:)
Nicméně doporučuji. No a co mi zbývá? Začít číst zatím poslední díl.
(20. 7. 22 - 15 438 - 33)

animovanej medv
23.06.2022 5 z 5

Kupodivu mi tento díl utíkal mnohem rychleji než předchozí. U tohoto jediného jsem neměla poct, že by se děj měl zrychlit. Bavilo mě to od začátku az do konce a četla jsem to jedním dechem.

ankaras
05.06.2022 4 z 5

Příběh opět super, ale ten počet stran už je přehnaný, zase taková zápletka to nebyla. Na další díl se netěším už pouze z toho důvodu, že je ještě delší...

janina66
30.05.2022 5 z 5

Jsem spokojená a kniha se mi moc líbila. Opět jsem poslouchala audioknihu v podání Pavla Rímského. Kniha je sice obsáhlejší, ale nevadilo to. Kniha je něco mezi detiktivkou a románem. Líbilo se mi odkrývání každé stopy, které vede k odhalení.

Lena78537
26.05.2022 5 z 5

Že jsou knihy moc obsáhlé? Jooo a proč ne, mě hrozne baví a mohly by být ještě obsáhlejší. Skvělá zápletka, spád a celé to má logiku a i přes ten počet stran se rozhodně nenudíte. Perfektně promyšlené. Skvělá detektivka. A jako třešinka neustále vyvíjející se vztah Robin a Comorana, to se holkám prostě líbí :) Skvělá J. K. Rowling. Vím, použila jsem 3x slovo skvělá, ale nemůžu jinak :)

branislav1814
13.05.2022 odpad!

Nekonečná telenovela pokračuje... Každé pokračování má víc stran než předchozí díl a polovina z toho je úplně zbytečné křoví. 200 stran a stačilo mi... tohle fakt nedám. Nedotčeno.

Čmeláček
13.05.2022 4 z 5

Docela pohoda, ale kniha nebyla úplně to pravé ořechové. Jsem zvědavý na pokračování.

ZůzaSomolka
05.05.2022 5 z 5

Já prostě miluju Rowlingovou. Líbí se mi propracovanost jejích postav i schopnost vykreslit příběh a drobné indicie, které jsou dvojjaké. Až do konce jsem byla napnutá a zvědavá nejen ohledně případu, ale i vztahů hlavních hrdinů. Jako vždy po přečtení její knihy jsem smutná, že už jsem to dočetla.

_Knihomolka_
22.04.2022 5 z 5

Já mám osobně Strikeovy detektivní případy moc ráda. Všechny byly úžasné a tento také nevybočil z řady. Jedním slovem to byla dokonalost. Opět precizně vystavěný příběh - nevšední vražda s těmi nejrůznějšími svědky, nejasné okolnosti a motiv vraždy, a postupně se vyvíjející vztah Strika a Robin. Po dočtení jsem s radostí zjistila, že za pár týdnů u nás vyjde pátý a možná i poslední detektivův případ a to dokonce se skoro 1000 stránkami, takže se nemůžu dočkat. Už, aby to bylo :).

peeetta
21.04.2022 4 z 5

Opět mě kniha nezklamala, byla napínavá od začátku až dokonce. Oceňuji, že se autor(ka) věnoval(a) studiu Dolní sněmovny a dalších míst, která jsou v knize popsána.

petgona
15.04.2022 5 z 5

Vacsiu cast knihy som nemala ani sajn, kto je vrahom a tak ma potesilo, ze ma to prekvapilo. To je pre mna dolezity faktor pri detektivkach cize za mna super

klarat13
12.04.2022 4 z 5

S odstupem času musím říct, že víc než případ ve mě zanechalo dojem rozebírání manželství Robin a jejího vztahu se Strikem. Tak nějak mi přišlo, že případ je v knize jen okrajová záležitost.

Patapuf
21.03.2022 4 z 5

Malé shrnutí... Lepší jak dvojka, horší než trojka.... myslím v porovnání s předchozími díly... za mě zbytečně překombinované... kdyby to nebylo tak složité, zasloužil by případ mojí větší pozornost... takhle jsem se zase více zajímal o to, jestli to dá Robin dohromady se Strikem jelikož mě to přišlo zajímavější..... snad v dalším díle....

Atak
21.03.2022 5 z 5

Série je to pěkná u tohoto dílu jsem vůbec netušil až do konce kdo to byl.