Hedvábník

Hedvábník https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221461/bmid_hedvabnik-2Er-221461.jpg 4 3428 644

Když se spisovatel Owen Quine ztratí, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Domnívá se, že se manžel sám uchýlil na pár dní do ústraní – stejně jako to už dříve udělal – a chce, aby ho detektiv našel a přivedl zpátky domů. Jakmile Strike zahájí vyšetřování, je stále jasnější, že za Quinovým zmizením je více, než si jeho žena připouští. Spisovatel právě dokončil rukopis nové knihy, ve které vykreslil velmi jedovaté karikatury téměř všech svých známých. Pokud by byl román vydán, rozvracel by životy – je tedy mnoho lidí, kteří by si mohli přát Quina umlčet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

The Silkworm , 2014

Jihorka
26.03.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila víc než první ze série o Cormoranovi - zajímavější prostředí i osoby s jejich osudy, složitější zápletka, zábavnější detektiv, ... na konci mi trochu vadily pouhé náznaky obsahu konverzace mezi detektivem a jeho pomocníky - působilo to na mě rušivě, nikoli napínavě. Styl konverzační detektivky mi vyhovuje.

Jia
23.03.2015 5 z 5

"Kukačka" se mi docela líbila, Hedvábník byl ještě o něco lepší.
Zajímavější námět, atraktivnější prostředí, napínavější vyšetřování, morbidnější vražda, úchylnější vrah...
Chválím výborný český překlad, který dodal knížce ty správné grády.
Úplně nejlepší byli Cormoran a Robin.
Pokud se Strike dle plánu rozhodne hledat další sílu do své detektivní kanceláře, určitě se přihlásím. Těším se na takového skvělého šéfa a bezvadnou kolegyni :-))
4,5 *

kloin
23.03.2015 5 z 5

Za mě kladné hodnocení. Chvílemi nechutné, ale pořád jsem měl pocit, že to nechutné připadá i autorce (na rozdíl od jiných autorů detektivek).
Osobní vztahy by pro mě mohly být trochu jednodušší.

Ewik
22.03.2015 2 z 5

Na můj vkus trošku moc popisné. Do čtení jsem se musela dost nutit a v půlce knihy jsem se rozhodla ji zavřít a odložit, což moc často nedělám. Asi to nebyla kniha pro mě. Bohužel další díl asi číst nebudu.

miva
22.03.2015 5 z 5

Skvělá kniha, moc dobře se mi četla. Cormoran i Robin jsou sympatické postavy.
Jediné,co si mi zdálo přehnané bylo krmení psa lidskými střevy z mrazáku.To už bylo dle mého názoru trochu přes čáru.
Jinak se těším na další díl.

Acinore
22.03.2015 3 z 5

Samozřejmě to bylo dobrý, ale do čtení jsem se musela hrozně nutit :D pak už to šlo samo, ale donutit se vždy začít.. děs, proto hodnotím průměr, úžasnou knížku zvládnu přečíst za večer a tohle mi trvalo několik dní.. dlouhých dní :D škoda. Dalo se to klidně osekat na polovinu, připomnělo mi to Jo Nesba, ten se taky dokáže vykecavat na x stran a nic z toho.

koki.veru
21.03.2015 5 z 5

Nedávno jsem četla Volání kukačky, takže jakmile jsem sehnala i tuto knížku, okamžitě jsem se do ní pustila... Jak Cormoran tak Robin jsou prostě úžasní a strašně dobře se tyto dvě knížky četly. Opravdu mě překvapilo, kdo je vlastně nakonec vrah a jak na to Cormoran přišel. Skvělá detektivka. Už se těším na další díl :)

Karcoolka2210
19.03.2015 4 z 5

Aj The Silkworm sa mi páčila. Cormoran Strike je veľký sympaťák a Robin detto. Ich vzťah, pracovný-priateľský ma asi najviac baví ne tejto sérii ;) Ale nie, je to fajn detektívka a musím povedať, že na vraha som neprišla. Teda mala som svoj tip, ale ten nevyšiel :) Páči sa mi prostredie Londýna, keďže sa v ňom teraz nachádzam. Celkovo dobré pokračovanie a som zvedavá na ďalšie pokračovania. Ešte ma dosť zaujíma, čo prežila Robin na výške a potom odišla zo školy. Celkovo priblíženie postáv a čo to z ich minulosti sa postupne odhaľuje a je to naozaj zaujímavé. AJ

Nunynka
19.03.2015 5 z 5

Super. Knížky od J.K.R. se skvělě čtou. Začtu se a najednou zjistím,že mám půlku za sebou. Moc se těším na další a tyhle knížky zaujímají čestné místo v mé knihovně.

MagdaS
19.03.2015 5 z 5

Zvláštní téma, možná až hodně morbidní (asi proto, aby v dnešní době vůbec zaujalo), ale pro mě skvělé čtivo pro volný čas. Těším se na další pokračování osudů Robin a Cormorana - to mě možná bavilo víc, než samotné pátrání po vrahovi :).

pobijecmuch
19.03.2015 odpad!

No co k tomu říci.
Kniha Hedvábník je především určena čtenářům, kteří moc detektivky nečtou (a samozřejmě skalním příznivcům velké literární guru - paní J.K.R.) a těm se bude asi líbit. Čtenáři, kterým projde alespoň jedna detektivka týdně, řeknou, že je to obyčejný průměr. Ano, kniha Hedvábník pokračuje v tendru předešlé Kukačky a nic nového v žánru krimi nepřinesla. J.K.R. prostě nová Agatha Christie nikdy nebude a její zdlouhavé vyprávění o "ničem" nezaujme. Strike je pro mně silně nesympatická postava, která spíše moc "pindá" než vyšetřuje.
A proč jsem knihu četl, když mně už Kukačka nebrala? Prostě protože, že ji manželka dostala zadarmo půjčit. A neberte to!
Moje doporučení pro milovníky dobrých detektivek zní, že se Hedvábníkovi obloukem vyhněte, ušetříte peníze a velké zklamání.
P.S.
Když tak čtu komentáře některých uživatelů těchto stránek, tak si myslím, že některé čtenářky jsou schopny vidět dobrou detektivku i v pohádce o Karkulce.

ivousekk
17.03.2015 3 z 5

Pro mě ten styl anglických detektivek asi není. Na mě je to zbytečně moc popisné. První půlku knížky jsem se nemohla pořádně začíst, až po nalezení mrtvoly se to zlepšilo. Ale takové napětí a očekávání, jak to dopadne, jako je u severských detektivek v tom teda nevidím, bohužel.
Nevím, jak v literární branži v UK, ale u nás to takhle ulítlé teda není. Celkově mě vykreslení světa spisovatelů přišlo přehnané. Jak kdyby tam byli jen samí magoři. Neříkám, že někdo nemůže být divný, ale skoro všichni? Docela přestřelené.

blanickaa1
17.03.2015 5 z 5

Úžasné. Miluju Cormorana, miluju autorku a její styl psaní. Chci další, teď hned :)

MiaVanAcid
16.03.2015 4 z 5

J.K.Rowling má ten vzácný dar, že se její knihy čtou lehce ,ať už píše jakýkoli žánr, navzdory tomu, že si neodpustí jistou rozvláčnost.

livana
15.03.2015 1 z 5

mě se kniha nelíbila. Na detektivku to bylo moc roztahané. Pořád popisované kolem dokola a spád žádný. Od poloviny knihy jsem jen listovala a četla sem tam nějakou větu a nakonec jsem hledal vraha.

Anyv
15.03.2015 5 z 5

Kniha mě nezklamala, je skvělá stejně jako Volání kukačky. Do poslední stránky jsem neměla tušení kdo je vrah. Vražda byla docela nechutná. Líbí se mi, že kniha popisuje i osobní životy Robin a Cormorana. Už se nemůžu dočkat další knihy :)

hlina
15.03.2015 5 z 5

Knížku jsem četla o jarních prázdninách na horách a moc jsem si to užila. Cormoran je pro mě sympaťák a fandím mu.
Několikrát jsem se nechala zavést na falešnou stopu, aby mě pak překvapilo rozuzlení.

Nifredil
15.03.2015 3 z 5

Škoda, že se nedají dávat půl hvězdičky, bylo by to totiž jasných 3,5. Nevím, jestli jednička nasadila tak vysoký standard, ale dvojka mě prostě tolik neoslovila. Je to příjemná detektivka, dobře se čte, ale přijde mi, že proti jiným až tolik nevyniká. Tak trochu si myslím, že nebýt slavné autorky a velmi povedeného předchozího dílu, úplně by zapadla. Škoda. Možná kdyby Rowlingová zůstala v utajení a dala knížce trochu více času, mohla být lepší. Přesto se to ale četlo dobře, rychle to ubíhalo. Nadšení nad postupme pátrání a snaha dozvědět se, kdo je vrah, se ale nekonalo.

Petulla
14.03.2015 4 z 5

Velmi zajímavý příběh, dvojice Cormoran a Robin jsou super, člověk to čte jedním dechem. Trochu mě zklamal rychlý konec a vůbec důvody vraha, a hodně postav, ve kterých jsem se ztrácela. Některé pasáže nechutné :-) Zajímavé, co JKR vymyslela. Ale co - těším se na další knihy!! A prosím rychle :-)

veronika30
14.03.2015 3 z 5

nebolo to az take zle ale myslim si, ze radsej mohla autorka ostat pri pisani knih o harrym potterovi. dvojica vysetrovatelov sympaticka a cakam v kolkom dieli opusti robin svojho snubenca a da sa dokopy s cormoranom...