Deset malých černoušků

Deset malých černoušků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328032/bmid_deset-malych-cernousku-gVr-328032.png 5 5829 5829

Nejprodávanější detektivka všech dob, nyní rovněž ve vynikajícím britském seriálovém zpracování pod názvem Až tam nezbyl žádný. Agatha Christie proslula svou láskou k dětským říkankám a básničkám. Důmyslné spojení zdánlivě nevinné slovní hříčky s vražednou zápletkou patřilo k jejím oblíbeným – a v románu Deset malých černoušků z roku 1939 dovedla tuto kombinaci k nepřekonatelnému vrcholu. Do luxusního sídla na osamělém ostrově se sjíždí několik hostů. U večeře se dozvídají děsivou pravdu o tom, proč sem byli pozváni – desítka přítomných včetně sluhy a kuchaře zde má stanout před tváří spravedlnosti. V neúprosném rytmu známého popěvku tu den po dni ubývá figurek na stole v jídelně a s nimi jeden po druhém vyhasínají životy obviněných. Zemřou všichni. Kam však zmizel vrah?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Ten Little Niggers / And Then There Were None , 1939

natkaf
29.11.2015 5 z 5

Moje první kniha, kterou jsem od Agathy četla. Do poslední chvíle jsem si nebyla schopná správně tipnout, kdo je vrah. A když to nakonec vyplynulo na povrch, jen jsem otevřela pusu. Taky je to jediná kniha, která se mi povinnou četbou nezprotivila. Hned po dočtení jsem sáhla po dalších autorčiných knihách. Miluju ji.

Safienka
26.11.2015 4 z 5

Má první detektivka od Agathy Christie,. Knihu, ke které jsem se už strašně dlouho chystala a teď ji přečetla na popud našeho čtenářského klubu. Dobré to bylo. I když začátek byl moc přepostavovaný a vlastně až do konce knihy jsem se v postavách pletla...tak i tak to bylo čtivé a napínavé. Dočítat poslední stránky v noci tomu dalo ten správný šmrnc :-)
Vraha jsem si myslela špatného :-)

ber-tram
20.11.2015 3 z 5

Pěkná hříčka na jedno deštivé odpoledne a s trochou detektivního fištrónu předvídatelná. Kdo viděl českou grotesku Deset malých běloušků, upomene se, jak bizarně postavy mizí, ne jak to vlastně dopadne. 38/15

Skip
06.11.2015 4 z 5

Velmi dobře napsaná, poněkud netradičně pojatá detektivka. Můj detektivní talent není moc dobrý, takže málokdy dopředu tuším, kdo by mohl být vrahem, a pokud mám podezření, tak je úplně mimo, jak se záhy ukáže. Při čtení této knihy jsem neměl ani nějaké to podezření. Četlo se to dost dobře a pointa také dobrá.

ktli
25.10.2015 5 z 5

Jedna z mých nejvíce oblíbených knížek. Do poslední stránky člověk zkrátka neví.

Book_Hole
16.10.2015 5 z 5

Tak to byla jízda. Knihu jsem si vybral skrze doporučenou četbu k maturitě, nevěděl jsem, však pořádně jaké je téma. Když jsem se však dostal k hlavní zápletce, již jsem věděl, že tohle nebude, to co jsem očekával. Bylo to strhující. Příběh přibýval, každou stránkou na intenzitě a já se postupně méně dokázal odtrhávat ze, četní. Stejně výtečné a nečekané bylo zakončení příběhu. Díky této knize snad začnu číst detektivky, které jsem doteď v knižní podobě dost přehlížel.

Soda14
11.10.2015 5 z 5

Moje první kniha a nedám na ni dopustit. Nabsolutní kvalita!

lordik
07.10.2015 5 z 5

Výborný příběh. Nejlepší dílo od této autorky.

Alienn
05.10.2015 5 z 5

Vůbec nechápu, jak mě mohla tato detektivka tak dlouho míjet, asi proto, že v ní není můj oblíbenec Poirot... Jsem ráda, že na ní došlo, je jednoduše skvělá. Tato autorka mě nikdy neomrzí.

Etule
04.10.2015 5 z 5

Přiznávám, že detektivky nejsou zrovna můj žánr. Nicméně Agatha Christie dokázala, že jsem četla prakticky bez dechu a lámala si hlavu s tím, kdo je vrah. Netrefila jsem se. ;) Dokonce jsem tipovala, který "černoušek" umře jako poslední. Respektive fandila jsem mu, aby byl poslední a vydržel v knize, co nejdéle. Tady jsem se skoro trefila, umřel předposlední, chudák...
Skvělý příběh, úžasný závěr. Za mě rozhodně plný počet hvězd a nové sympatie k detektivkám. ;)

MahulenaK
24.09.2015 3 z 5

Na můj vkus dost mrtvol, ale rozuzlení zajímavé. Jen mi tam přece jen chyběl Poirot :-)

ponelopa
24.09.2015 5 z 5

Rozhodně nejlepší detektivka Agathy Christie!!

Lindulinek
23.09.2015 5 z 5

Skvělá detektivka, neznala jsem a byla jsem nadšena. Konec mě velice překvapil, neměla jsem ani tušení. Sice stará klasika, ale stále bych ji zařadila mezi mé TOP TEN.

oli.rock
17.09.2015

Teprve nyní, po všech těch letech, kdy jsem se naučila číst, jsem sáhla po knize od Agathy a to ještě z důvodu toho, že v naší městské knihovně byl týden věnovaný zrovna jí a já chtěla na rychlo nějakou knihu na cesty. Sáhla jsem po té nejtenší co tam zrovna byla, aby se mi vešla do tašky a ..... byl to naprosto luxusní, detektivní, strašidelný, tajuplný, překvapující lahodný zákusek, který jsem si vychutnala od prního listu do posledního. Knihu se stezskem vracím a pujčuji si další Agathino dílo :)

Izu
15.09.2015 5 z 5

Tahle detektivka mě ohromila.Patří ke špičce !

JiříM
13.09.2015 5 z 5

Už dlouho jsem se tak nepodivil jako při čtení této knihy. Výborné. Příběh svižný a čtivý. Doporučuji

caroline44
13.09.2015 5 z 5

Celou dobu jsem nevěděla, kdo to byl vrah. Agatha Christie je prostě úžasná spisovatelka, která vás vždy překvapí.

konicekbily
01.09.2015 5 z 5

Asi nejlepší detektivka, která kdy byla napsána. Vzhledem k době napsání, způsobu provedení zločinů a motivu. A to i bez slečny Marplové a Poirota.Četl jsem několikrát

Iluvatar
24.08.2015 4 z 5

Jedna z nejnapínavějších knih jakou jsem kdy četl. Asi od poloviny jsem odpočítával stránky, nikoliv však protože jsem se těšil až to skončí, ale protože jsem se nemohl dočkat až se dozvím KDO TO JE!
Skvělá kniha, doporučuji.

Mikisan
23.08.2015 5 z 5

Detektivky temer nectu, ale tahle byla kamaradkou vychvalovana do nebes, ze jsem si ji v knihovne vypujcil.
Dal jsem ji na jeden nekolikahodinovy zatah s obcasnymi prestavkami na sesumirovani informaci a dedukce mi obracely palici naruby. A co myslite? Do posledni stranky jsem vedel kulovy. Chci zapomenout a precist si tenhle pribeh, u ktereho moje vylevy typu ,,ty vole,tak kdo to je" doprovazely stranku za strankou, znovu.
Kdo necetl, doporucuju!