Deset malých černoušků

Deset malých černoušků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328032/bmid_deset-malych-cernousku-gVr-328032.png 5 5829 5829

Nejprodávanější detektivka všech dob, nyní rovněž ve vynikajícím britském seriálovém zpracování pod názvem Až tam nezbyl žádný. Agatha Christie proslula svou láskou k dětským říkankám a básničkám. Důmyslné spojení zdánlivě nevinné slovní hříčky s vražednou zápletkou patřilo k jejím oblíbeným – a v románu Deset malých černoušků z roku 1939 dovedla tuto kombinaci k nepřekonatelnému vrcholu. Do luxusního sídla na osamělém ostrově se sjíždí několik hostů. U večeře se dozvídají děsivou pravdu o tom, proč sem byli pozváni – desítka přítomných včetně sluhy a kuchaře zde má stanout před tváří spravedlnosti. V neúprosném rytmu známého popěvku tu den po dni ubývá figurek na stole v jídelně a s nimi jeden po druhém vyhasínají životy obviněných. Zemřou všichni. Kam však zmizel vrah?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Ten Little Niggers / And Then There Were None , 1939

amelie.m
01.02.2016 5 z 5

Perfektní! :) má z nejoblíbenějších od Agathy. Doporučuji podívat se na sérii And Then There Were None (2015), v původním znění s titulky. Vraha byste pravděpodobně oproti knize díky vizuální stránce věci odhalili, přesto, skvělý počin!

ziv
30.01.2016 5 z 5

Ach Bože jak já miluji A. Christie... A deset malých černoušků je jedna z nejnejnej detektivek od ní vůbec

barny99
28.01.2016

Pro mě další kniha bez Hercila Poirota a slečny Marpllové, ale byla zajímavá jako vždyt zkovčila jinak než jsem si myslela

26e
26.01.2016 5 z 5

Zlatá skvelá klasika... no proste - Agátka :)

Netopyr07
25.01.2016 5 z 5

Prostě super, fakt super :-) Mám aji CD verzi a mohu to poslouchat dokola.

Ashule
24.01.2016 5 z 5

Miluji knihy s Herculem Poirotem, toto byla moje první kniha od Agathy Christie bez něj. Smekám přem autorčiným uměním vygradovat příběh i napětí. Výborná kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Na začátku jsem byla trochu zmatená, kdo je kdo. Konečné rozuzlení mě dostalo.

TheSarcasm
23.01.2016 5 z 5

Výborné. Klobouk dolů před Agátou, udržet napětí, spád, ale hlavně logiku takového příběhu, to je prostě majstštyk.

Terkaza
19.01.2016 4 z 5

Z počátku hodně postav - pro mě dost nepřehledné, ale nakonec skvěle vystavěný příběh. Rozuzlení jsem si netroufala tipovat... :-) A jsem ráda, že jsem se konečně dostala k Agátě!

Ditules
18.01.2016 4 z 5

Moje první setkání s Agathou Christie - přečteno v rámci čtenářské výzvy. Uf! Tedy tomu říkám zápletka! Do poslední chvíle člověk neví, na čem je...a pak taková jobovka!

Pechule
18.01.2016 4 z 5

Nejsem zrovna příznivcem detektivek, ale když jsem se už přihlásila do Čtenářské výzvy, tak jsem si řekla, proč nezkusit přečíst něco od A. Christie a vyplatilo se - poutavé čtení se zajímavým koncem, prostě jsem si zalezla a četla a četla a nenechala se vyrušit, protože mě zajímalo, jak to dopadne :-)

Nikol117
17.01.2016 5 z 5

Další kniha od A. Christie přečtená během jednoho odpoledne. Od knihy se nedá odtrhnout, je velmi napínavá. A ten konec mě opravdu dostal....

Petruse21
17.01.2016 3 z 5

První detektivka od Christie, co jsem přečetla. Rozuzlení bylo pro mě překvapením, ale co se týče třeba psychologie postav, tak mi nepřijde normální, jak se chovali.

Makropulos
11.01.2016 5 z 5

Myslela jsem si, že Agathu Christie vlastně znám, takže není potřeba to číst .Ale díky Čtenářské výzvě jsem sáhla po této knize a a už jsem se nemohla odtrhnout. Je to skvělá detektivka, která se dá dobře číst i tolik let po prvním vydání.

Leluse
06.01.2016 4 z 5

Moc jsem se těšila... a tím to asi bude, že nejsem zase až tak uchvácena. Pěkná kniha, lehce se četla, ale čekala jsem, že budu vyděšená, že atmoška bude více tajemná, Zkrátka mě kniha úplně nepohltila...

sedlaczek
05.01.2016 5 z 5

Klasická teta Agatha. Pět hvězdiček

zoew
30.12.2015 4 z 5

Dobře se to četlo, ale bylo to až moc překombinované.

Wichita
30.12.2015 5 z 5

Vskutku brilantní detektivka, jen co je pravda!

Jenutka
10.12.2015 3 z 5

Musím se přiznat, že mě kniha zase tolik neuchvátila. Možná to bude i tím, že jsem jí četl každý den po jednotlivých kapitolách, tudíž jsem nemohl dobře nasát celkovou atmosféru. Konec mi přišel příliš příkrý. Holt jsem od knihy očekával podle hodnocení a komentářů v podstatě zázraky, což většinou nedělá dobrotu :)

RobinzeŠenova
10.12.2015 5 z 5

Co napsat? Vše zde již bylo řečeno. Snad jen toto: Kéž bych mohl z paměti vymazat děj této knihy a přečíst si ji ještě jednou. Bohužel kniha je tak specifická a děj dechberoucí, že zápletka a totožnost vraha se mi nevymazaly z paměti ani po deseti letech.

barny99
10.12.2015

Hezká jako všechny ostatní, Aghata byla výjímečná, protože nikdy nevíte, kdo byl vrah.